Clubkampioenschap 2018 | ||
Last updated: 04.02.2018 13:59:00 | Contact/Remarks: info@kempen-ol.be |
D. Pupilles 2000 min (3) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Lina GORIS | BEL | D-12 | K.O.L. | 200 | 21:36 | ||
2. | Sien GORIS | BEL | D-12 | K.O.L. | 200 | 29:00 | ||
3. | Jana BRIES | BEL | D-10 | K.O.L. | 200 | 33:56 | ||
Top | ||||||||
D. Espoirs - Beloften 4200 min (4) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Emma MAES | BEL | D-16 | K.O.L. | 500 | 28:06 | ||
2. | Flore TOELEN | BEL | D-16 | K.O.L. | 500 | 32:10 | ||
3. | Maija TAILLIEU | BEL | D-14 | K.O.L. | 490 | 33:19 | ||
4. | Naomi VAN OPSTAL | NED | D-16 | K.O.L. | 480 | 30:39 | ||
Top | ||||||||
D. Junioren - Juniores 5000 min (1) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Eske AERDEN | BEL | D-18 | K.O.L. | 500 | 50:02 | ||
Top | ||||||||
D. Open 5500 min (2) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Lore STAES | BEL | D35 | K.O.L. | 500 | 58:37 | ||
2. | Natascha SPATHMANN | BEL | D35 | K.O.L. | 460 | 50:50 | ||
Top | ||||||||
D. Masters A 5500 min (2) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Virginie DEHULLU | BEL | D45 | K.O.L. | 500 | 50:02 | ||
2. | Anne-Marie DELANGHE | BEL | D45 | K.O.L. | 500 | 55:47 | ||
Top | ||||||||
D. Masters B 5000 min (1) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Hilde VERCAEREN | BEL | D55 | K.O.L. | 500 | 51:38 | ||
Top | ||||||||
D. Masters C 4200 min (2) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Odette MORET | BEL | D65 | K.O.L. | 500 | 46:37 | ||
2. | Lisette EYKMANS | BEL | D65 | K.O.L. | 480 | 35:44 | ||
Top | ||||||||
D. Masters D 4200 min (1) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Gilberte MARIEN | BEL | D70 | K.O.L. | 490 | 46:20 | ||
Top | ||||||||
H. Pupilles 2000 min (5) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Tobias VAN OPSTAL | NED | H-12 | K.O.L. | 200 | 14:05 | ||
2. | Torben AERDEN | BEL | H-12 | K.O.L. | 200 | 15:50 | ||
3. | Jarno GEENEN | BEL | H-12 | K.O.L. | 200 | 16:58 | ||
4. | Lasse LIBERLOO | BEL | H-12 | K.O.L. | 200 | 17:56 | ||
5. | Lucas HENDRICKX | BEL | H-12 | K.O.L. | 200 | 18:31 | ||
Top | ||||||||
H. Espoirs - Beloften 5000 min (2) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Lasse TAILLIEU | BEL | H-16 | K.O.L. | 500 | 32:21 | ||
2. | Robbe VOORHOF | BEL | H-16 | K.O.L. | 490 | 33:42 | ||
Top | ||||||||
H. Open 6500 min (3) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Tomas HENDRICKX | BEL | H35 | K.O.L. | 490 | 32:16 | ||
2. | Warre DE CUYPER | BEL | H21 | K.O.L. | 490 | 36:23 | ||
3. | Wim BRIES | BEL | H35 | K.O.L. | 490 | 39:15 | ||
Top | ||||||||
H. Masters A 6500 min (5) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Frank AERDEN | BEL | H45 | K.O.L. | 490 | 47:06 | ||
2. | Dolf LEPPENS | BEL | H40 | K.O.L. | 480 | 42:28 | ||
3. | Dirk GORIS | BEL | H40 | K.O.L. | 480 | 46:30 | ||
4. | Arne TAILLIEU | BEL | H45 | K.O.L. | 480 | 1:15:02 | ||
5. | Kris WYNEN | BEL | H40 | K.O.L. | 460 | 40:59 | ||
Top | ||||||||
H. Masters B 5500 min (2) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Jan TOELEN | BEL | H55 | K.O.L. | 490 | 39:32 | ||
2. | Marc VAN DE MAELE | BEL | H55 | K.O.L. | 490 | 43:05 | ||
Top | ||||||||
H. Masters C 5000 min (10) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Juliaan LINTEN | BEL | H65 | K.O.L. | 500 | 39:20 | ||
2. | Alfons BAKELANTS | BEL | H60 | K.O.L. | 500 | 43:48 | ||
3. | Ivo TIMMERMANS | BEL | H65 | K.O.L. | 500 | 1:06:47 | ||
4. | Robert SNYERS | BEL | H65 | K.O.L. | 500 | 1:11:17 | ||
5. | Adrie VAN OPSTAL | NED | H60 | K.O.L. | 490 | 34:43 | ||
6. | Rudy CANTRE | BEL | H65 | K.O.L. | 490 | 38:49 | ||
7. | Albert VAN CANEGHEM | BEL | H60 | K.O.L. | 490 | 45:15 | ||
8. | René STEENSSENS | BEL | H65 | Balise 10 | 490 | 46:19 | ||
9. | Leon CEUNEN | BEL | H65 | K.O.L. | 490 | 50:53 | ||
10. | Roger BOCKX | BEL | H60 | K.O.L. | 480 | 41:53 | ||
Top | ||||||||
H. Masters D 4200 min (3) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Bert GEUDENS | BEL | H70 | K.O.L. | 500 | 41:04 | ||
2. | Georges TIMMERMANS | BEL | H70 | K.O.L. | 490 | 40:27 | ||
3. | Jos BYLEMANS | BEL | H70 | K.O.L. | 450 | 37:50 | ||
Top | ||||||||
H. Masters E 4200 min (2) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Henri VANDENBERK | BEL | H80 | K.O.L. | 470 | 57:33 | ||
2. | Jan VAN HEES | BEL | H80 | K.O.L. | 470 | 1:03:03 | ||
Top | ||||||||
Short Easy 2700 min (3) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Nicole VAN DE CRUYS | BEL | D60 | K.O.L. | 200 | 42:05 | ||
2. | Bram BRIES | BEL | H-10 | K.O.L. | 200 | 59:16 | ||
3. | Christiane TOEBINTE | BEL | D65 | Balise 10 | 190 | 39:28 | ||
Top | ||||||||
Long Difficult 3500 min (4) | ||||||||
points | [H:]M:S | |||||||
1. | Marc BRIERS | BEL | H60 | K.O.L. | 280 | 36:37 | ||
2. | Igor LIBERLOO | BEL | H40 | K.O.L. | 280 | 37:29 | ||
3. | Marie-Christine METTEN | BEL | D60 | K.O.L. | 280 | 55:03 | ||
4. | Willy NICASI | BEL | H60 | K.O.L. | 280 | 56:46 | ||
Top |