Promotion Course d'orientation 2018
Leimbach 7.11.2018
24 UNSSALSACE UNSS
Last updated: 07.11.2018 19:47:19
Contact/Remarks:
christophe.bernauer@gmail.com
Vert
Bleu
Orange
Total
NCL
non classé
Vert
1500m
50m (41)
[H:]M:S
min/km
10.
Gabriel WICKERT
FRA
CG
254 CLG Hartmann - MUNSTER
32:56
21'57"
14.
Naïm TAJRI
FRA
CG
254 CLG Hartmann - MUNSTER
33:56
22'37"
20.
Eléna RITTER
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
37:13
24'48"
21.
Léo KIENAST
FRA
CG
254 CLG Hartmann - MUNSTER
38:13
25'28"
22.
Eliam HERRMANN
FRA
CG
254 CLG Hartmann - MUNSTER
39:04
26'02"
30.
Anais SCHERTZINGER
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
53:54
35'56"
31.
Nina KELLER
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
54:53
36'35"
32.
Louane VANGELISTA
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
55:47
37'11"
NCL
Raphael DHAUSSY
FRA
CG
254 CLG Hartmann - MUNSTER
Top
Bleu
2000m
65m (70)
[H:]M:S
min/km
13.
Elisa GSELL CHABANE
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
45:26
22'43"
14.
Axel KONRATH
FRA
CG
254 CLG Hartmann - MUNSTER
45:44
22'52"
15.
Noemie WINTERHALTER
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
46:09
23'04"
16.
Mylene BAUMGART
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
47:13
23'36"
17.
Juliette BITTERLY
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
47:33
23'46"
18.
Jade GORNAY
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
47:52
23'55"
19.
Eléanor CASHIN
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
48:53
24'26"
20.
Ronan LEGRAND
FRA
CG
254 CLG Hartmann - MUNSTER
49:55
24'57"
21.
Emeline KEMPF
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
52:12
26'06"
22.
Mathilde THOLY
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
52:17
26'08"
24.
Lorraine SCHARFF
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
54:36
27'17"
29.
Mylena KOROBOV
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
56:10
28'05"
32.
Alicia STRICH
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
57:12
28'36"
34.
Manon SPENLE
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
58:39
29'19"
NCL
Clara GENAUD
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
NCL
Chloé ZEHLER
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
NCL
Eva SANCHEZ
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
NCL
Jeanne ILTIS
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
NCL
Lena GENAUD
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
Top
Orange
2600m
85m (46)
[H:]M:S
min/km
8.
Louis SCHALLER
FRA
CG
254 CLG Hartmann - MUNSTER
37:00
14'13"
9.
Thomas SISSLER
FRA
CG
254 CLG Hartmann - MUNSTER
38:05
14'38"
15.
Valentin SCHULZ
FRA
CG
254 CLG Hartmann - MUNSTER
43:27
16'42"
16.
Louise BERINGER
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
43:32
16'44"
20.
Eloïse WERNAIN
FRA
CF
254 CLG Hartmann - MUNSTER
45:36
17'32"
NCL
Lorick MICHEL
FRA
CG
254 CLG Hartmann - MUNSTER
Top
Total
254 CLG Hartmann - MUNSTER
34
107 CLG Haute Bruche - SCHIRMECK
20
204 LYC C. Sée Colmar
15
242 CLG Schweitzer - KAYSERSBERG
14
255 CLG Martelot - ORBEY
12
135 COL Klosterwald Villé
9
268 CLG R. Beltz - Soultz
9
215 LYC Roufffach Wintzenheim
8
227 CLG Berlioz COLMAR
8
260 CLG Dreyfus - RIXHEIM
8
235 CLG Grunenwald - GUEBWILLER
7
231 CLG J. Monnet- DANNEMARIE
6
272 CLG Prevert - WINTZENHEIM
5
229 CLG V. Hugo - COLMAR
2
Total: 157