clublogo
index

LD O'PLAT'O
Lente 19.5.2019
2605AR VSO

Last updated: 24.05.2019 21:51:39
Contact/Remarks: fplagnol@free.fr Info
HELGA Orienteering Software © Michael Hock

Violet long Violet court Orange long Orange court Jaune Bleu Vert Total Splitsbrowser WinSplits Online

NCL non classé   

Violet long   length 8830m  climb 400m (26)

[H:]M:Smin/km
1.Raphaël MASLIAHFRAH212610AR L.O.V.1:17:108'44"
2.Mathis GENNAROFRAH203810AR ORIENTALP1:24:359'34"+7:25
3.Clément GUILLEMAINFRAH206208HF B.A1:26:279'47"+9:17
4.Mathieu KERN-GILLARDFRAH216911AR ASUL SPORTS NAT1:27:109'52"+10:00
5.Pierre ERBLANDFRAH209105IF COLE1:27:269'54"+10:16
6.Tereza SMELIKOVASVKD206911AR ASUL SPORTS NAT1:39:1911'14"+22:09
7.Thomas BRUASFRAH212610AR L.O.V.1:42:5311'39"+25:43
8.Victor GONETFRAH202610AR L.O.V.1:48:1812'15"+31:08
9.Leslie MERCIERFRAD216803GE COMulhouse1:52:4512'46"+35:35
10.Denis SEIMBILLEFRAH216911AR ASUL SPORTS NAT1:53:1312'49"+36:03
11.Gaspard ASTRADEFRAH207305AR ECHO 731:58:1313'23"+41:03
12.Mathias LE GUYADECFRAH213810AR ORIENTALP1:59:2413'31"+42:14
13.Matthieu CHABANOLFRAH453810AR ORIENTALP2:11:5214'56"+54:42
14.Francois MARECHALFRAH403811AR GUC-CO2:16:4615'29"+59:36
15.Joachim LEONARDONFRAH353810AR ORIENTALP2:20:3515'55"+1:03:25
16.Eric LAROSEFRAH403810AR ORIENTALP2:28:3116'49"+1:11:21
17.Florence HERPINFRAD353811AR GUC-CO2:37:1917'48"+1:20:09
18.Christophe PRUNETFRAH453811AR GUC-CO3:07:4521'15"+1:50:35
19.Patrick GRANGAUDFRAH452606AR LOUP3:34:3224'17"+2:17:22
20.Eric VEITFRAH550599PZ INDIVIDUEL3:58:0126'57"+2:40:51
NCLOlivier BLANC-TRANCHANTFRAH213913BF O'JURA
NCLPierre SCHAMBERGERFRAH216803GE COMulhouse
NCLAlexandre VERGNAUDFRAH201905NA BriveCorrèzeCO
NCLEric MONNIERFRAH402610AR L.O.V.
NCLH??kon Raadal BJØRLONORH216911AR ASUL SPORTS NAT
NCLSimon DENIERFRAH353810AR ORIENTALP
Top

Violet court   length 5490m  climb 210m (31)

[H:]M:Smin/km
1.Lucas TOULIER ANCIANFRAH216911AR ASUL SPORTS NAT1:10:5912'55"
2.Laurent ASTRADEFRAH507305AR ECHO 731:17:4814'10"+6:49
3.Camille RAUTURIERFRAD217807IF GO781:19:2114'27"+8:22
4.Olivier CHARBONNIERFRAH404201AR NOSE1:23:4715'15"+12:48
5.Julie FAIVREFRAD402610AR L.O.V.1:38:3117'56"+27:32
6.Colas GINTZBURGERFRAH217407AR SOS GO1:45:5519'17"+34:56
7.Csaba DEAKHUNH404203AR OE421:48:2119'44"+37:22
8.Robert BONHOMMEFRAH6010014PO Non licencié1:51:5720'23"+40:58
9.Cathy GROSJEANFRAD456913AR CRAPAHUT1:52:3020'29"+41:31
10.Séverin TROCHUTFRAH407309AR COCS1:54:5620'56"+43:57
11.Remi VINCENTFRAH403801AR DAUPHINE'O1:56:5621'17"+45:57
12.Vanessa KONIECZNYFRAD407309AR COCS2:06:5923'07"+56:00
13.Francois TOULIERFRAH506913AR CRAPAHUT2:08:1423'21"+57:15
14.Jean-Philippe STEFANINIFRAH652610AR L.O.V.2:18:0125'08"+1:07:02
15.Raphaël CHABANOLFRAH163810AR ORIENTALP2:21:4125'48"+1:10:42
16.J-Luc THOMASSINFRAH506906AR ALCO2:22:0225'52"+1:11:03
17.Stéphanie ROQUESFRAD452604AR CROCO2:30:0327'19"+1:19:04
18.Eric PIERREFRAH555803BF NORD2:50:1431'00"+1:39:15
19.Bastien DARPENTIGNYFRAH1410019PO Non licencié2:57:1132'16"+1:46:12
20.Florent RAIDELETFRAH1410019PO Non licencié2:57:1232'16"+1:46:13
21.Lydvine CARRÉFRAD3510019PO Non licencié2:59:1932'39"+1:48:20
22.Ervann RAIDELETFRAH4010019PO Non licencié3:05:3433'48"+1:54:35
NCLLudovic DUDOIGNONFRAH452604AR CROCO
NCLBruno PLUMEYFRAH406911AR ASUL SPORTS NAT
NCLChloé DUDOIGNONFRAD212605AR VSO
NCLLoïc PERRINFRAH212610AR L.O.V.
NCLPascaline COLASFRAD216911AR ASUL SPORTS NAT
NCLVincent BOURGANELFRAH456913AR CRAPAHUT
NCLIvan SACHKOVFRAH356911AR ASUL SPORTS NAT
NCLLiv CHARBONNIERFRAD164201AR NOSE
NCLJanick GONETFRAD452610AR L.O.V.
Top

Orange long   length 5810m  climb 210m (5)

[H:]M:Smin/km
1.Jules COLLARDFRAH202604AR CROCO2:47:3928'51"
2.Laurent VERITEFRAH500703AR VA 073:11:4332'59"+24:04
NCLCarole VINCENTFRAD403801AR DAUPHINE'O
NCLChristelle BOUCHERLEFRAD40Indiv.
NCLGabriel DUMARCHERFRAH162606AR LOUP
Top

Orange court   length 3230m  climb 130m (20)

[H:]M:Smin/km
1.Anatol GONETFRAH162610AR L.O.V.51:1015'50"
2.Daniele GATYFRAD604203AR OE4256:4217'33"+5:32
3.Gerard VALLATFRAH604203AR OE421:03:1819'35"+12:08
4.Helene PERMINGEATFRAD652606AR LOUP1:03:3619'41"+12:26
5.Renée REYNAUDFRAD606307AR Balise 631:04:4420'02"+13:34
6.François GINTZBURGERFRAH507407AR SOS GO1:05:2920'16"+14:19
7.Francois DRUILHEFRAH603809AR USSE CO1:11:2722'07"+20:17
8.Véronique GINTZBURGERFRAD507407AR SOS GO1:13:3022'45"+22:20
9.Bérengère MENVIELFRAD453801AR DAUPHINE'O1:18:4124'21"+27:31
10.Martine CERETFRAD604203AR OE421:23:1725'47"+32:07
11.Renaud GRANSARTFRAH552604AR CROCO1:26:4526'51"+35:35
12.Nathanaël CHOMELFRAH162605AR VSO1:28:0127'14"+36:51
13.Simon HUOTFRAH163811AR GUC-CO1:30:0327'52"+38:53
14.Lucien DE SOUSAFRAH162604AR CROCO1:30:4428'05"+39:34
15.Estelle EHRSTROMFRAD213811AR GUC-CO1:54:2635'25"+1:03:16
NCLVirgile MIDENAFRAH142606AR LOUP
NCLLouna MASLIAHFRAD162610AR L.O.V.
NCLXiaojun WANGFRAD453811AR GUC-CO
NCLA-Marie PIERREFRAD605803BF NORD
NCLGhislaine BOUCHERLEFRAD703801AR DAUPHINE'O
Top

Jaune   length 3160m  climb 160m (17)

[H:]M:Smin/km
1.Nathan ARNAUDFRAH142610AR L.O.V.37:0511'44"
2.Olivier BUSTILLOFRAH213811AR GUC-CO42:3313'27"+5:28
3.Martin BERLANDFRAH213811AR GUC-CO45:3214'24"+8:27
4.Guillaume LORIMIERFRAH213811AR GUC-CO55:3117'34"+18:26
5.Adrien PRUNETFRAH163811AR GUC-CO55:5917'42"+18:54
6.Enzo VINAYFRAH162610AR L.O.V.59:2018'46"+22:15
7.Heidi PLAGNOLFRAD142605AR VSO1:01:0719'20"+24:02
8.Mélissa TROCHUTFRAD147309AR COCS1:02:4719'52"+25:42
9.Eva BELLGBRD217407AR SOS GO1:07:3321'22"+30:28
10.Laura KANKAANPAAFRAD213811AR GUC-CO1:08:2221'38"+31:17
11.Mélanie HUGUETFRAD142605AR VSO1:09:2921'59"+32:24
12.Maud MULLERFRAD213811AR GUC-CO1:10:3822'21"+33:33
13.Matéssia MILHOUD-PIERROISFRAD142610AR L.O.V.1:11:2122'34"+34:16
14.Marlene LAROSEFRAD403810AR ORIENTALP1:22:1526'01"+45:10
15.Sylvie OSSARDFRAD403811AR GUC-CO1:22:5326'13"+45:48
16.Marion LAROSEFRAD163810AR ORIENTALP1:25:1826'59"+48:13
17.Samuel BERNARDFRAH458607NA Poitiers CO2:09:5341'06"+1:32:48
Top

Bleu   length 3250m  climb 90m (8)

[H:]M:Smin/km
1.Ruben CHOMELFRAH122605AR VSO29:339'05"
2.Raphael GONETFRAH122610AR L.O.V.30:519'29"+1:18
3.Angèle GALLANDFRAD14Indiv.35:0510'47"+5:32
4.Antoine LAROSEFRAH123810AR ORIENTALP42:1513'00"+12:42
5.Eva LABORDEFRAD14Indiv.46:5414'25"+17:21
6.Monique DRUILHEFRAD603809AR USSE CO47:4214'40"+18:09
7.Romane PERRIN RABUSSEAUFRAD162606AR LOUP51:4215'54"+22:09
8.Timothée CHOMELFRAH142605AR VSO57:0517'33"+27:32
Top

Vert   length 2060m  climb 50m (10)

[H:]M:Smin/km
1.Nathaël TROCHUTFRAH107309AR COCS18:288'57"
2.Aelys BOUCHERLEFRAD10Indiv.24:4812'02"+6:20
3.Thibaud MARECHALFRAH123811AR GUC-CO24:5012'03"+6:22
4.Simeon MARECHALFRAH103811AR GUC-CO26:0712'40"+7:39
5.Guilhem MENVIELFRAH123801AR DAUPHINE'O27:3313'22"+9:05
6.Eloise VINCENTFRAD103801AR DAUPHINE'O28:2913'49"+10:01
7.Gabin BOUCHERLEFRAH10Indiv.31:5115'27"+13:23
8.Elyas BOUCHERLEFRAH10Indiv.31:5215'28"+13:24
9.Aliénor MENVIELFRAD143801AR DAUPHINE'O33:5616'28"+15:28
10.Viktor DEAKFRAH104203AR OE4238:5218'52"+20:24
Top

Total

3811AR GUC-CO15
2610AR L.O.V.14
3810AR ORIENTALP10
6911AR ASUL SPORTS NAT8
3801AR DAUPHINE'O7
2605AR VSO6
Indiv.6
2604AR CROCO5
2606AR LOUP5
4203AR OE425
10019PO Non licencié4
7309AR COCS4
7407AR SOS GO4
6913AR CRAPAHUT3
3809AR USSE CO2
4201AR NOSE2
5803BF NORD2
6803GE COMulhouse2
7305AR ECHO 732
0599PZ INDIVIDUEL1
0703AR VA 071
10014PO Non licencié1
1905NA BriveCorrèzeCO1
3913BF O'JURA1
6208HF B.A1
6307AR Balise 631
6906AR ALCO1
7807IF GO781
8607NA Poitiers CO1
9105IF COLE1
Total: 117