clublogo
index

ASOM Knock Out Semi Final
Oostende 29.6.2019
TROL

Last updated: 29.06.2019 23:35:01Contact/Remarks: jeremy@asom.be HELGA Orienteering Software © Michael Hock

Semi Final Men 1 Semi Final Men 2 Semi Final Men 3 Semi Final Men 4 Semi Final Women 1 Semi Final Women 2 Semi Final Women 3 Semi Final Women 4 Total Splitsbrowser WinSplits Online

NCL not classified   

Semi Final Men 1   length 1680m (8)

[H:]M:Smin/km
1.Yannick MICHIELSBELTROL07:054'12"
2.Aston KEYAUSMelbourne Forest Racers07:234'23"+0:18
3.Benjamin LEPOUTREFRATous Azimuts Douai07:274'26"+0:22
4.Wouter HUSBELK.O.L.07:324'29"+0:27
5.Daniel MONCKTONNZLNWOC07:364'31"+0:31
6.Dane BLOMQUISTGBRBAOC07:394'33"+0:34
7.Serhiy BABYCHUKRLeO-TEAM08:004'45"+0:55
8.Wannes HENDRICKXBELhamok08:064'49"+1:01
Top

Semi Final Men 2   length 1680m (8)

[H:]M:Smin/km
1.Clément GUILLEMAINFRABousolle Audomaroise07:104'15"
2.Tomas HENDRICKXBELhamok07:114'16"+0:01
3.Nathan LAWSONGBRIFK LIDINGO07:124'17"+0:02
4.Angus HAINESAUSSpurPosting07:254'24"+0:15
5.Kurtis SHUKERNZLCounties Manukau07:404'33"+0:30
6.Joël MORGENTHALERSUIOLG Herzogenbuchsee07:424'34"+0:32
7.George ALASTAIRAUSBig Foot Orienteers07:534'41"+0:43
8.Martijn HUSBELK.O.L.09:345'41"+2:24
Top

Semi Final Men 3   length 1680m (8)

[H:]M:Smin/km
1.Alain DENZLERSUIOLG WELSIKON07:014'10"
2.Oystein KVAAL OSTERBONORBaekkelagets SK07:024'11"+0:01
3.Jannis SCHÖNLEBERSUIOLV BASELLAND07:064'13"+0:05
4.Marc SERRALLONGA ARQUESESPGO-XTREM07:084'14"+0:07
5.Warre DE CUYPERBELK.O.L.07:234'23"+0:22
6.Tamas TÖLGYESIHUNTabani Spartacus07:354'30"+0:34
7.Erik NILSSON SIMKOVICSAUTOLC Wienerwald08:154'54"+1:14
NCLKoen WILSSENSBELTROL
Top

Semi Final Men 4   length 1680m (8)

[H:]M:Smin/km
1.Tim ROBERTSONNZLKOOVEE07:154'18"
2.Adrien DELENNEFRAACA Aix-en-Provence07:164'19"+0:01
3.Joseph LYNCHNZLPAPO07:194'21"+0:04
4.Dante AFNANAUSSpurPosting07:254'24"+0:10
5.Hugo VAXELAIREFRAHautes Vosges Orientation07:384'32"+0:23
6.Mihaly ORMAYHUNTabani Spartacus07:424'34"+0:27
7.Danil SALIMOVRUSOrienta Ski-O08:325'04"+1:17
8.Nigel BUNNGBRTVOC08:395'08"+1:24
Top

Semi Final Women 1   length 1500m (8)

[H:]M:Smin/km
1.Virag WEILERHUNTabani Spartacus07:054'43"
2.Laura ROBERTSONNZLRajamäen Rykmentti07:074'44"+0:02
3.Tara MELHUISHAUSParawanga Orienteers07:084'45"+0:03
4.Maria PRIETO DEL CAMPOESPMalarruta07:114'47"+0:06
5.Olena FEDOROVAUKRLeO-TEAM07:194'52"+0:14
6.Mary FLEMINGGBRSYO07:325'01"+0:27
7.Lucie ARNOBELHainaut O.C.08:515'54"+1:46
8.Fiona TAMBULKompass-Radnevo10:096'45"+3:04
Top

Semi Final Women 2   length 1500m (8)

[H:]M:Smin/km
1.Galina VINOGRADOVARUSTeam Russia07:124'47"
2.Kristine FJELLANGERNORVaregg07:194'52"+0:07
3.Kristin MAXWELLGBRRR Scotland07:395'05"+0:27
4.Anna NILSSON SIMKOVICSAUTOLC Wienerwald07:515'13"+0:39
5.Marine SILLIENBELC.O. Pégase08:005'20"+0:48
6.Daria MOSKALENKOUKRC.O. Liège08:335'42"+1:21
7.Claudia ROOMANBELASUB09:026'01"+1:50
8.Julia BLOMQUISTGBRBAOC10:296'59"+3:17
Top

Semi Final Women 3   length 1500m (8)

[H:]M:Smin/km
1.Fiona BUNNGBRTVOC07:214'54"
2.Natasha KEYAUSMelbourne Forest Racers07:244'56"+0:03
3.Eszter MANTUANOHUNTabani Spartacus07:325'01"+0:11
4.Juliette BASSETFRAASUL Sport Nature08:145'29"+0:53
5.Briana STEVENNZLPAPO08:435'48"+1:22
6.Katie CORY-WRIGHTNZLPAPO09:026'01"+1:41
7.Pia OCVIRKCROSprintAddicts09:326'21"+2:11
8.Yiching HUANGTPEMoxina OK09:506'33"+2:29
Top

Semi Final Women 4   length 1500m (8)

[H:]M:Smin/km
1.Kim GEYPENBELOmega07:224'54"
2.Anna SERRALLONGAESPTROL07:284'58"+0:06
3.Mikayla COOPERAUSAustralopers07:545'16"+0:32
4.Antonija ORLICCROSprintAddicts07:565'17"+0:34
5.Ella CUTHBERTAUSSpurPosting08:005'20"+0:38
6.Ka Ki LEUNGHKGOrienteering Association of Hong Kong08:545'55"+1:32
7.Emily SORENSENAUSSpurPosting08:565'57"+1:34
8.Sze Wing YEEHKGOrienteering Association of Hong Kong09:196'12"+1:57
Top

Total

SpurPosting4
Tabani Spartacus4
K.O.L.3
PAPO3
TROL3
BAOC2
LeO-TEAM2
Melbourne Forest Racers2
OLC Wienerwald2
Orienteering Association of Hong Kong2
SprintAddicts2
TVOC2
hamok2
ACA Aix-en-Provence1
ASUB1
ASUL Sport Nature1
Australopers1
Baekkelagets SK1
Big Foot Orienteers1
Bousolle Audomaroise1
C.O. Liège1
C.O. Pégase1
Counties Manukau1
GO-XTREM1
Hainaut O.C.1
Hautes Vosges Orientation1
IFK LIDINGO1
KOOVEE1
Kompass-Radnevo1
Malarruta1
Moxina OK1
NWOC1
OLG Herzogenbuchsee1
OLG WELSIKON1
OLV BASELLAND1
Omega1
Orienta Ski-O1
Parawanga Orienteers1
RR Scotland1
Rajamäen Rykmentti1
SYO1
Team Russia1
Tous Azimuts Douai1
Varegg1
Total: 64