4a Etapa CMOC | ||
Last updated: 07.11.2021 13:24:43 | Contact/Remarks: henriquecey@hotmail.com |
DN1 2300m 30m (3) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Daniela Reinert Grasi | 100006 | BRA | CONV | 58:45 | 25'33" | ||
Izadora Reinert Grasi | 100005 | BRA | CONV | 58:45 | 25'33" | |||
3. | Alice Meduna Zen | 600659 | BRA | CONV | 1:03:24 | 27'34" | +4:39 | |
Top | ||||||||
DN2 3100m 35m (1) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Beatriz Ferreira Pinto | 600821 | BRA | CONV | 43:16 | 13'57" | ||
Top | ||||||||
DN3 4400m 50m (4) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Haiany De Karla De Araújo Dias | 600664 | BRA | CONV | 55:41 | 12'39" | ||
2. | Catherine Fuhrmeister Serau | 100001 | BRA | COGA | 1:00:50 | 13'50" | +5:09 | |
3. | Rozimere Nunes Amaral | 20286 | BRA | COGA | 1:05:53 | 14'58" | +10:12 | |
4. | Tatiana De Souza Deda | 600681 | BRA | CONV | 1:08:52 | 15'39" | +13:11 | |
Top | ||||||||
HN1 2300m 30m (3) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Italo Nicolae Pinheiro | 100000 | BRA | CONV | 26:09 | 11'22" | ||
2. | Antonio Fernando De Borba | 20343 | BRA | COC | 52:41 | 22'54" | +26:32 | |
3. | Arthur Padilha Da Silveira Santos | 19792 | BRA | COC | 55:00 | 23'55" | +28:51 | |
Top | ||||||||
HN2 3100m 35m (1) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | João Antonio Shimizu | 18792 | BRA | COC | 1:04:53 | 20'56" | ||
Top | ||||||||
HN3 4400m 50m (3) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Mauricio Duarte Gomes | 301828 | BRA | CONV | 50:35 | 11'30" | ||
2. | Lucas Felipe Silva | 301827 | BRA | COC | 1:06:17 | 15'04" | +15:42 | |
3. | Lucas Zanetti | 600000 | BRA | CONV | 1:07:05 | 15'15" | +16:30 | |
Top | ||||||||
D Juven A 3100m 50m (2) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Rayssa Camargo Sintz | 19497 | BRA | E.M.Omar Sabbag | 33:32 | 10'49" | ||
2. | Gabriella Nathalia Bandeira | 18096 | BRA | COGA | 34:54 | 11'15" | +1:22 | |
Top | ||||||||
D Juven B 3200m 50m (2) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Helena Roniak dos Santos | 16742 | BRA | COGA | 38:55 | 12'10" | ||
2. | Ana Paula Manerich Sá | 17250 | BRA | COGA | 48:53 | 15'17" | +9:58 | |
Top | ||||||||
D Junior A 3100m 50m (1) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Edilanea Flávia Costa Silva | 18533 | BRA | COGA | 33:44 | 10'53" | ||
Top | ||||||||
D Junior B 3200m 50m (2) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Andressa Knapik Da Fontoura | 19263 | BRA | COGA | 39:48 | 12'26" | ||
2. | Larissa Knapik Da Fontoura | 19404 | BRA | COGA | 41:36 | 13'00" | +1:48 | |
Top | ||||||||
D Adulto E 6600m 90m (7) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Juliane Heinrichs | 17741 | BRA | COGA | 1:21:15 | 12'19" | ||
2. | Maisa Franco Szczypior | 14375 | BRA | ADAAN | 1:23:17 | 12'37" | +2:02 | |
3. | Priscila Vieira Gonçalves | 15503 | BRA | COGA | 1:31:25 | 13'51" | +10:10 | |
4. | Flávia Mônica da Silva | 17531 | BRA | COGA | 1:41:23 | 15'22" | +20:08 | |
5. | Karen Jiane Willwock | 19394 | BRA | COGA | 2:22:48 | 21'38" | +1:01:33 | |
6. | Sirlei Adelaide de Andrade | 3778 | BRA | COC | 2:54:44 | 26'28" | +1:33:29 | |
NCL | Josiane Martinha do Prado | 14455 | BRA | COC | ||||
Top | ||||||||
D Adulto A 4400m 60m (6) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Symone Hernandes | 10053 | BRA | COGA | 52:01 | 11'49" | ||
2. | Enelise Enaile Nayhara Costa Silva | 18532 | BRA | COGA | 55:32 | 12'37" | +3:31 | |
3. | Iara Julia Cordeiro de Souza | 3679 | BRA | COC | 1:04:03 | 14'33" | +12:02 | |
4. | Hyanca Da Silva Gomes | 20182 | BRA | CBO | 1:04:15 | 14'36" | +12:14 | |
5. | Kelly Angelica Bordalol Da Silva | 20228 | BRA | COGA | 1:09:10 | 15'43" | +17:09 | |
6. | Edlaine Gomes Carneiro | 18511 | BRA | COPRIN | 1:17:56 | 17'43" | +25:55 | |
Top | ||||||||
D Adulto B 3700m 45m (6) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Milena Portes Caseker | 17626 | BRA | COC | 33:18 | 9'00" | ||
2. | Priscila Trevisan Ruwer | 711 | BRA | COGA | 43:08 | 11'39" | +9:50 | |
3. | Vânia Druscz | 18190 | BRA | COC | 46:55 | 12'41" | +13:37 | |
4. | Andreia Antunes dos Santos Hasse | 16090 | BRA | COC | 1:01:22 | 16'35" | +28:04 | |
Dayana Mara Santos Cruz | 20238 | BRA | COGA | 1:01:22 | 16'35" | +28:04 | ||
6. | Nayara Momm | 301767 | BRA | COVILLE | 1:14:12 | 20'03" | +40:54 | |
Top | ||||||||
D Adulto N 3100m 35m (7) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Ana Clara Moro Rios | 20267 | BRA | COGA | 38:24 | 12'23" | ||
2. | Débora Coradassi | 20325 | BRA | COGA | 39:53 | 12'52" | +1:29 | |
3. | Luiza Helena Mehl | 20223 | BRA | COC | 43:05 | 13'54" | +4:41 | |
4. | Caroline Finger Sostisso | 600754 | BRA | CONV | 44:44 | 14'26" | +6:20 | |
5. | Caroline Gaspar | 100004 | BRA | CONV | 47:00 | 15'10" | +8:36 | |
6. | Camylla Meneguzzo | 20346 | BRA | COGA | 51:27 | 16'36" | +13:03 | |
7. | Andressa Fernanda da Silva | 16961 | BRA | COC | 1:30:51 | 29'18" | +52:27 | |
Top | ||||||||
D Master A 4400m 60m (4) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Denise Correa da Luz | 17048 | BRA | COGA | 1:06:52 | 15'12" | ||
2. | Laryssa Gonçalves | 13930 | BRA | COC | 1:09:55 | 15'53" | +3:03 | |
3. | Caroline Roman | 14287 | BRA | COC | 1:19:46 | 18'08" | +12:54 | |
4. | Claudinéia Correia da Rocha | 15270 | BRA | COC | 1:39:12 | 22'33" | +32:20 | |
Top | ||||||||
D Master B 3700m 45m (7) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Maeby Caseker Weiss | 19154 | BRA | COC | 37:59 | 10'16" | ||
2. | Elisia de Oliveira Lima Tortelli | 16967 | BRA | COC | 39:54 | 10'47" | +1:55 | |
3. | Valdinéia Lopes da Silva | 18157 | BRA | COPRIN | 40:18 | 10'54" | +2:19 | |
4. | Elisiane Tieme da Silva | 15538 | BRA | COC | 45:54 | 12'24" | +7:55 | |
5. | Claudineia Lopes da Silva | 18159 | BRA | COPRIN | 47:19 | 12'47" | +9:20 | |
6. | Márcia Knapik Da Fontoura | 20224 | BRA | COGA | 1:08:30 | 18'31" | +30:31 | |
7. | Vera Lucia Marcelino | 8632 | BRA | COC | 1:09:34 | 18'48" | +31:35 | |
Top | ||||||||
D Master N 3100m 35m (2) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Michelle Thiago Dos Santos Mazur | 19174 | BRA | COC | 34:24 | 11'06" | ||
2. | Mariana Alves Santos | 19419 | BRA | COC | 41:20 | 13'20" | +6:56 | |
Top | ||||||||
D Sênior A 4400m 60m (5) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Rosa Maria Saunitti | 11716 | BRA | COC | 1:08:17 | 15'31" | ||
2. | Viviane Soares dos Santos | 560 | BRA | COC | 1:20:05 | 18'12" | +11:48 | |
3. | Rosa Satiko Sakamoto Tasca | 15373 | BRA | COC | 1:33:12 | 21'11" | +24:55 | |
4. | Maria Cristina Fernandes | 1971 | BRA | CBO | 1:37:31 | 22'10" | +29:14 | |
5. | Josiane Vendramin | 9347 | BRA | COC | 1:37:35 | 22'11" | +29:18 | |
Top | ||||||||
D Sênior B 3700m 45m (3) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Idenir de Fátima Manerich Neto Sá | 1988 | BRA | COGA | 51:46 | 13'59" | ||
2. | Karen Liliana Stadler Garbuio | 18822 | BRA | COPRIN | 58:27 | 15'48" | +6:41 | |
3. | Irene Terezinha Marczewski Gerlach | 6366 | BRA | COGA | 1:13:40 | 19'55" | +21:54 | |
Top | ||||||||
D Sênior N 3100m 35m (2) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Silvia Mayumi Takahashi | 19584 | BRA | COGA | 37:21 | 12'03" | ||
2. | Giovana Lais Ruviaro Tuleski | 17737 | BRA | COGA | 1:01:46 | 19'55" | +24:25 | |
Top | ||||||||
D Vet A 3400m 55m (1) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Maria Catarina Demeterko Rodrigues da Costa | 3733 | BRA | COGA | 1:18:16 | 23'01" | ||
Top | ||||||||
D Vet B 2500m 40m (3) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Maria Rosa de Fátima Anhaia Ribeiro | 6358 | BRA | COC | 37:53 | 15'09" | ||
2. | Mary Celia de Barros Claudino | 15845 | BRA | COC | 37:56 | 15'10" | +0:03 | |
3. | Dinacir Catarina de Lima Souza | 5271 | BRA | COC | 46:54 | 18'46" | +9:01 | |
Top | ||||||||
H Infant N 2300m 30m (3) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Bernardo Lopes Beiersdorf Rempel | 17101 | BRA | COGA | 27:03 | 11'46" | ||
2. | Davi Meduna Zen | 20145 | BRA | COC | 34:31 | 15'00" | +7:28 | |
3. | Eduardo Kozera Chiarato | 19057 | BRA | COGA | 1:03:47 | 27'44" | +36:44 | |
Top | ||||||||
H Juven A 3100m 50m (6) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Nicolas Takayuki Takahashi Tuyama | 17996 | BRA | COGA | 25:28 | 8'13" | ||
2. | Virgilio Marsola Costa | 19205 | BRA | E.M.Omar Sabbag | 26:24 | 8'31" | +0:56 | |
3. | André Matheus Heinz Willrich | 17615 | BRA | COGA | 32:50 | 10'35" | +7:22 | |
4. | Thiago Kozera Chiarato | 19056 | BRA | COGA | 36:19 | 11'43" | +10:51 | |
5. | Bruno A. D. Lachonviski Roberto | 19195 | BRA | E.M.Omar Sabbag | 37:34 | 12'07" | +12:06 | |
6. | Gustavo Roniak dos Santos | 16743 | BRA | COGA | 39:01 | 12'35" | +13:33 | |
Top | ||||||||
H Juven B 3200m 50m (3) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Leonardo Fernando Camargo Sintz | 19680 | BRA | E.M.Omar Sabbag | 32:19 | 10'06" | ||
2. | Felipe Faria da Cruz | 18107 | BRA | COGA | 33:44 | 10'33" | +1:25 | |
3. | Rafael Heusi Kossmann | 18971 | BRA | COGA | 43:22 | 13'33" | +11:03 | |
Top | ||||||||
H Juven N 2300m 30m (2) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Gabriel Da Silva Lewiski | 20206 | BRA | COGA | 44:55 | 19'32" | ||
2. | Gabriel Fernandes Claudino | 100002 | BRA | E.M.Omar Sabbag | 55:42 | 24'13" | +10:47 | |
Top | ||||||||
H Junior A 3400m 55m (3) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Renan Rodrigues Ferranti Silva | 19194 | BRA | E.M.Omar Sabbag | 38:08 | 11'13" | ||
2. | Gustavo Pinguello Pertile | 10186 | BRA | COBRA | 50:52 | 14'58" | +12:44 | |
3. | Phelipe Salome Silva De Almeida | 19477 | BRA | E.M.Omar Sabbag | 1:04:52 | 19'05" | +26:44 | |
Top | ||||||||
H Adulto E 7300m 100m (12) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Leandro Junior do Nascimento | 14795 | BRA | COC | 1:12:34 | 9'56" | ||
2. | Emanuel da Silva Ferreira | 16942 | BRA | COPRIN | 1:13:50 | 10'07" | +1:16 | |
3. | Alexandre Pereira Pinto | 528 | BRA | COGA | 1:20:52 | 11'05" | +8:18 | |
4. | Joanilson de Oliveira | 530 | BRA | COC | 1:23:22 | 11'25" | +10:48 | |
5. | Gilnei Kraftzuk | 15798 | BRA | COC | 1:25:41 | 11'44" | +13:07 | |
6. | Vinicius Matheus Wosch | 15963 | BRA | COGA | 1:27:37 | 12'00" | +15:03 | |
7. | Matheus Augusto Favaro | 6384 | BRA | COGA | 1:37:09 | 13'18" | +24:35 | |
8. | Jean Flávio Merenda | 8139 | BRA | COC | 1:37:59 | 13'25" | +25:25 | |
9. | Gabriel Neves Martins | 10591 | BRA | COGA | 1:49:26 | 14'59" | +36:52 | |
10. | Anderson de Alcântara Correia | 18051 | BRA | COAN | 1:49:31 | 15'00" | +36:57 | |
11. | Pietro Andrade Pastro | 14285 | BRA | COC | 1:57:36 | 16'07" | +45:02 | |
12. | Caio Goretti Pereira | 18052 | BRA | CORM | 2:00:59 | 16'34" | +48:25 | |
Top | ||||||||
H Adulto A 6000m 85m (12) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Herus Ericksen Schultz | 18583 | BRA | COPRIN | 1:17:29 | 12'55" | ||
2. | Daniel Jose Da Costa Souza | 19046 | BRA | COC | 1:23:21 | 13'53" | +5:52 | |
3. | Danilo De Andrade Kryzanowski | 18629 | BRA | COPRIN | 1:23:29 | 13'55" | +6:00 | |
4. | João Rafael De Quadros Popovicz | 19160 | BRA | COPRIN | 1:25:42 | 14'17" | +8:13 | |
5. | Alessandro Zen | 8112 | BRA | COC | 1:35:08 | 15'51" | +17:39 | |
6. | Fábio Reimão de Mello | 5508 | BRA | COGA | 1:40:27 | 16'45" | +22:58 | |
7. | Paulo Rafael Bruning de Oliveira | 5413 | BRA | COC | 1:41:19 | 16'53" | +23:50 | |
8. | Wilian Mateus Follador | 18187 | BRA | COBRA | 1:43:43 | 17'17" | +26:14 | |
9. | Erick Clayton Alves Costa | 18185 | BRA | COESA | 1:44:18 | 17'23" | +26:49 | |
10. | Nolberto Camilo Da Costa Neto | 19047 | BRA | COC | 1:46:29 | 17'45" | +29:00 | |
11. | Thiago Teixeira Cordeiro Mendes | 17760 | BRA | COGA | 1:54:47 | 19'08" | +37:18 | |
12. | Jefferson da Silva Granemann Dias | 16499 | BRA | COVILLE | 2:00:28 | 20'05" | +42:59 | |
Top | ||||||||
H Adulto B 5300m 80m (14) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Guilherme da Luz Miranda | 15217 | BRA | COC | 55:51 | 10'32" | ||
2. | Guilherme Jorge Toledo | 600823 | BRA | CONV | 55:59 | 10'34" | +0:08 | |
3. | Renato Maranguape da Rocha | 14646 | BRA | COGA | 1:00:23 | 11'24" | +4:32 | |
4. | Allax Victor Pereira De Almeida | 600207 | BRA | CONV | 1:00:41 | 11'27" | +4:50 | |
5. | Diego Azambuja Coelho | 20039 | BRA | COGA | 1:02:21 | 11'46" | +6:30 | |
6. | Carlos Evaldo Weiss | 19114 | BRA | COVILLE | 1:03:25 | 11'58" | +7:34 | |
7. | Alison Fernando Kolossoskei | 600582 | BRA | COGA | 1:04:30 | 12'10" | +8:39 | |
8. | Douglas Saito | 600663 | BRA | CONV | 1:11:12 | 13'26" | +15:21 | |
9. | Rafael Corrêa Guiraud | 11751 | BRA | COC | 1:15:03 | 14'10" | +19:12 | |
10. | Carlos Hugo Larrosa Júnior | 10578 | BRA | COC | 1:15:43 | 14'17" | +19:52 | |
11. | Fabio Kusbick de Freitas | 17410 | BRA | COC | 1:17:42 | 14'40" | +21:51 | |
12. | Fabio Gaspar | 17639 | BRA | COC | 1:18:19 | 14'47" | +22:28 | |
13. | Erick Felipe Brittes | 400439 | BRA | CONV | 1:21:20 | 15'21" | +25:29 | |
14. | Guilherme Duarte Pertile | 10185 | BRA | COBRA | 1:30:12 | 17'01" | +34:21 | |
Top | ||||||||
H Adulto N 4400m 50m (3) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Felipe Rafael Barth | 600755 | BRA | CONV | 40:10 | 9'08" | ||
2. | Leonardo Waz Pinto | 19562 | BRA | COC | 50:32 | 11'29" | +10:22 | |
3. | Paulo Henrique Czelusniak | 9930 | BRA | COC | 1:05:47 | 14'57" | +25:37 | |
Top | ||||||||
H Master A 6000m 85m (5) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Claudemiro Alves dos Santos | 14467 | BRA | COGA | 1:29:45 | 14'57" | ||
2. | Michel Dotti | 14456 | BRA | COC | 1:33:34 | 15'36" | +3:49 | |
3. | Marcelo Luiz Pertile | 10184 | BRA | COBRA | 1:37:32 | 16'15" | +7:47 | |
4. | Juliano Cesar Tasca | 14794 | BRA | COC | 1:42:14 | 17'02" | +12:29 | |
5. | Luis Alberto Hasse | 15156 | BRA | COC | 2:06:49 | 21'08" | +37:04 | |
Top | ||||||||
H Master B 5300m 80m (8) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Franklin Hiroshi Shimizu | 15537 | BRA | COC | 58:41 | 11'04" | ||
2. | Fernando Augusto Tortelli | 16872 | BRA | COC | 58:46 | 11'05" | +0:05 | |
3. | Carlos Augusto Meneguzzo | 20345 | BRA | COGA | 1:03:03 | 11'54" | +4:22 | |
4. | Alex Sandro Duarte | 13974 | BRA | COC | 1:04:51 | 12'14" | +6:10 | |
5. | André Luiz Zyla | 8000 | BRA | COC | 1:15:23 | 14'13" | +16:42 | |
6. | André Gustavo Sucodolski | 16086 | BRA | COC | 1:24:26 | 15'56" | +25:45 | |
7. | Luís Toshio Tuyama | 20208 | BRA | COGA | 1:28:35 | 16'43" | +29:54 | |
DNF | André Leonardo Nasser Pereira | 15703 | BRA | COC | ||||
Top | ||||||||
H Master N 4400m 50m (6) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Rodrigo Tetsuo Nabeyama | 20204 | BRA | COC | 41:57 | 9'32" | ||
2. | Sylvio Ronaldo Pinheiro | 20116 | BRA | COPRIN | 46:01 | 10'27" | +4:04 | |
3. | Marcio Fernandes Da Silva | 20125 | BRA | COC | 53:55 | 12'15" | +11:58 | |
4. | Cristian Vinicius Mazur | 19175 | BRA | COC | 54:58 | 12'30" | +13:01 | |
5. | Josue Agenor Da Silva | 18793 | BRA | COC | 57:12 | 13'00" | +15:15 | |
6. | Silvio Da Cunha Messias | 19581 | BRA | COGA | 1:17:58 | 17'43" | +36:01 | |
Top | ||||||||
H Sênior A 5400m 70m (8) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Gervásio Augusto Pradella | 14202 | BRA | COC | 1:04:24 | 11'56" | ||
2. | Paulo Roberto Gonzaga de Oliveira | 1759 | BRA | COC | 1:17:38 | 14'23" | +13:14 | |
3. | Dilamar Demétrio Lewiski | 427 | BRA | COGA | 1:31:11 | 16'53" | +26:47 | |
4. | Marco Aurelio Pedroso da Rosa | 17519 | BRA | BAVECO | 1:33:56 | 17'24" | +29:32 | |
5. | Cleverson José Schafhauser | 5506 | BRA | COGA | 1:37:34 | 18'04" | +33:10 | |
6. | Raul Marques Pereira Friedmann | 8052 | BRA | COC | 3:05:05 | 34'16" | +2:00:41 | |
NCL | Valdemar Deda | 2802 | BRA | COGA | ||||
NCL | Ricardo Casagrande | 3036 | BRA | CORM | ||||
Top | ||||||||
H Sênior B 5000m 50m (5) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Randal Gonçalves Da Cruz | 18861 | BRA | COGA | 1:01:00 | 12'12" | ||
2. | Tarcisio Marcos Czepaniki | 15704 | BRA | COC | 1:13:17 | 14'39" | +12:17 | |
3. | Marcelo Fernandes Pereira | 19087 | BRA | COVILLE | 1:13:25 | 14'41" | +12:25 | |
4. | Gilson Gerlach | 6365 | BRA | COGA | 1:19:58 | 16'00" | +18:58 | |
5. | Valter Da Costa Junior | 19206 | BRA | CBO | 1:50:18 | 22'04" | +49:18 | |
Top | ||||||||
H Vet A 5400m 70m (3) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Jaime Demarchi | 490 | BRA | COC | 1:16:24 | 14'09" | ||
2. | Plínio Costa Nascimento | 3893 | BRA | COC | 1:58:23 | 21'55" | +41:59 | |
3. | Ronaldo Grontonski Ribeiro | 524 | BRA | COC | 2:06:49 | 23'29" | +50:25 | |
Top | ||||||||
H Vet B 5000m 50m (3) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Claudio José Bozza | 8110 | BRA | COGA | 1:19:45 | 15'57" | ||
2. | Luiz Fernando Pavoski | 13020 | BRA | COC | 1:44:33 | 20'55" | +24:48 | |
NCL | Hercílio Guiraud Neto | 11703 | BRA | COC | ||||
Top | ||||||||
H Vet N 3100m 35m (1) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Ailton Terumi | 20331 | BRA | COC | 35:45 | 11'32" | ||
Top | ||||||||
H VIP B 3700m 45m (3) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Orlando Aureliano Barbosa | 3892 | BRA | COC | 49:35 | 13'24" | ||
2. | Benedito Reimão de Mello | 5503 | BRA | COGA | 51:30 | 13'55" | +1:55 | |
3. | Ari Marques dos Santos | 8133 | BRA | COC | 52:40 | 14'14" | +3:05 | |
Top | ||||||||
Duplas 3200m 50m (9) | ||||||||
[H:]M:S | min/km | |||||||
1. | Natália C.R.Araujo E Janaina Do A.Oratz | 600825 | BRA | COGA | 40:19 | 12'36" | ||
2. | Débora De Conto E Eliene Q.De Conto | 600671 | BRA | CONV | 54:45 | 17'07" | +14:26 | |
3. | Romina Nicolae E Mihai N. Pinheiro | 600560 | BRA | CONV | 56:24 | 17'38" | +16:05 | |
4. | Rubens B.C.Neto E Havana B. Bordinhão | 600747 | BRA | CONV | 1:00:11 | 18'48" | +19:52 | |
5. | Vanessa Prates E Aurélio J.S. Prates | 301826 | BRA | COGA | 1:10:48 | 22'08" | +30:29 | |
6. | Gerson Guths E Sandra M.Da S.Ghignatti | 600826 | BRA | COC | 1:15:40 | 23'39" | +35:21 | |
7. | Pamela Cristiane Raphacho Almeida | 4648 | BRA | CONV | 1:16:35 | 23'56" | +36:16 | |
8. | Arlei Volmir Petry E Francine Marcelo Da Costa | 600827 | BRA | COC | 1:38:36 | 30'49" | +58:17 | |
NCL | Felipe C.Sintz E Pedro H.Dos S.Barboza | 100003 | BRA | E.M.Omar Sabbag | ||||
Top |