Brussels Orienteering Challenge #1 | ||
Last updated: 02.10.2022 14:56:09 | Contact/Remarks: gec@asub-orientation.org |
D:Noir très long 11200m 285m (1) | |||||||||
[H:]M:S | min/km | ||||||||
1. | Laurine HERMAN | BEL | D21 | ASUB | 1:47:39 | 9'37" | |||
Top | |||||||||
D:Noir long 7700m 220m (6) | |||||||||
[H:]M:S | min/km | ||||||||
3. | Vinciane MULPAS | BEL | D40 | ASUB | 1:26:00 | 11'10" | |||
5. | An DUYCK | BEL | D60 | ASUB | 2:16:31 | 17'44" | |||
NCL | Laurence DEFRAIGNE | BEL | D-20 | ASUB | |||||
Top | |||||||||
D:Noir moyen 5600m 160m (17) | |||||||||
[H:]M:S | min/km | ||||||||
1. | Béatrice DE LONGUEVILLE | BEL | D50 | ASUB | 54:03 | 9'39" | |||
12. | Annick ROUSEREZ | BEL | D60 | ASUB | 1:58:13 | 21'07" | |||
16. | Carine LAMBEAU | BEL | D60 | ASUB | 2:28:13 | 26'28" | |||
Top | |||||||||
D:Noir court 3300m 100m (9) | |||||||||
[H:]M:S | min/km | ||||||||
1. | Laurence DRABS | BEL | D45 | ASUB | 51:01 | 15'28" | |||
2. | Rachel ATTARD | FRA | D50 | ASUB | 53:34 | 16'14" | |||
3. | Claire SANDEVOIR | FRA | D21 | ASUB | 54:34 | 16'32" | |||
5. | Orsolya MOLNAR | HUN | D40 | ASUB | 1:04:23 | 19'31" | |||
7. | Florence DERAM | FRA | D50 | ASUB | 1:14:57 | 22'43" | |||
8. | Cécile VAN BRUSSEL | BEL | D50 | ASUB | 1:15:57 | 23'01" | |||
9. | Marie-Christine BLANCHE | BEL | D70 | ASUB | 1:43:45 | 31'26" | |||
Top | |||||||||
D:Rouge court 3100m 105m (10) | |||||||||
[H:]M:S | min/km | ||||||||
7. | Véronique ANCIAUX | BEL | D60 | ASUB | 1:21:40 | 26'21" | |||
Top | |||||||||
D:Bleu court 2800m 90m (5) | |||||||||
[H:]M:S | min/km | ||||||||
2. | Vanessa LOODTS | BEL | D21 | ASUB | 52:55 | 18'54" | |||
3. | Nadine VERLINDEN | BEL | D65 | ASUB | 1:05:40 | 23'27" | |||
Top | |||||||||
D:Vert 1900m 35m (7) | |||||||||
[H:]M:S | min/km | ||||||||
1. | Olivia NORBERG | SWE | D-10 | ASUB | 31:19 | 16'29" | |||
2. | Françoise ROBBERECHT | BEL | D50 | ASUB | 44:37 | 23'29" | |||
3. | Kasia JAMKA | HUN | D-10 | ASUB | 44:41 | 23'31" | |||
4. | Borbala SZUCS | BEL | D-10 | ASUB | 44:43 | 23'32" | |||
Top | |||||||||
H:Noir très long 11200m 285m (18) | |||||||||
[H:]M:S | min/km | ||||||||
1. | Cédric AMERIJCKX | BEL | H21 | ASUB | 1:10:48 | 6'19" | |||
3. | Gaël AMERIJCKX | BEL | H-20 | ASUB | 1:24:56 | 7'35" | |||
4. | Benjamin HOFMANS | BEL | H21 | ASUB | 1:28:12 | 7'52" | |||
5. | Adrien T'KINT | BEL | H21 | ASUB | 1:31:27 | 8'10" | |||
7. | Gérald SOUWEINE | BEL | H45 | ASUB | 1:36:12 | 8'35" | |||
9. | Philippe DELANDMETER | BEL | H21 | ASUB | 2:02:39 | 10'57" | |||
11. | Hugues BRUN | FRA | H35 | ASUB | 2:06:56 | 11'20" | |||
14. | Piotr DELANDMETER | BEL | H35 | ASUB | 2:25:13 | 12'58" | |||
-- | Jean-Baptiste COLOMB | FRA | H40 | ASUB | 1:41:56 | 9'06" | |||
Top | |||||||||
H:Noir long 7700m 220m (23) | |||||||||
[H:]M:S | min/km | ||||||||
5. | John WILHELMS | FIN | H21 | ASUB | 1:08:00 | 8'50" | |||
6. | Christophe AMERIJCKX | BEL | H50 | ASUB | 1:10:37 | 9'10" | |||
13. | Benoît DEFRAIGNE | BEL | H55 | ASUB | 1:29:55 | 11'41" | |||
19. | Florent MASSON | FRA | H35 | ASUB | 2:03:37 | 16'03" | |||
NCL | Luis TASCON GUTIERREZ | BEL | H21 | ASUB | |||||
Top | |||||||||
H:Noir moyen 5600m 160m (26) | |||||||||
[H:]M:S | min/km | ||||||||
7. | Eero SAUE | EST | H40 | ASUB | 1:06:54 | 11'57" | |||
9. | Jean-Baptiste CARPENTIER | FRA | H50 | ASUB | 1:12:22 | 12'55" | |||
12. | Marc VANDEMEULEBROEK | BEL | H60 | ASUB | 1:18:18 | 13'59" | |||
13. | Arnaud MALERBE | FRA | H55 | ASUB | 1:25:17 | 15'14" | |||
19. | Francis KRIER | BEL | H70 | ASUB | 1:41:30 | 18'08" | |||
NCL | Hugues ANDRE | BEL | H55 | ASUB | |||||
NCL | Pierre WILLEMS | BEL | H65 | ASUB | |||||
Top | |||||||||
H:Noir court 3300m 100m (12) | |||||||||
[H:]M:S | min/km | ||||||||
6. | Georges DICKER | BEL | H70 | ASUB | 1:14:28 | 22'34" | |||
9. | Igor FREYLING | BEL | H-20 | ASUB | 1:28:02 | 26'41" | |||
10. | Freddy HERMAN | BEL | H80 | ASUB | 1:32:46 | 28'07" | |||
NCL | Alexandre DAUBENFELD | FRA | H45 | ASUB | |||||
Top | |||||||||
H:Rouge court 3100m 105m (3) | |||||||||
[H:]M:S | min/km | ||||||||
2. | Dominique VERLINDEN | BEL | H45 | ASUB | 1:06:26 | 21'26" | |||
3. | Jean-Pierre VAN DER CRUYS | BEL | H80 | ASUB | 2:26:37 | 47'18" | |||
Top | |||||||||
H:Bleu court 2800m 90m (3) | |||||||||
[H:]M:S | min/km | ||||||||
3. | Robert HOOFD | BEL | H70 | ASUB | 1:03:18 | 22'36" | |||
Top | |||||||||
H:Vert 1900m 35m (11) | |||||||||
[H:]M:S | min/km | ||||||||
1. | Max GUICHARD | BEL | H-12 | ASUB | 31:14 | 16'26" | |||
2. | Marius COLOMB | BEL | H-10 | ASUB | 31:18 | 16'28" | |||
3. | Louis VERLINDEN | BEL | H-10 | ASUB | 31:19 | 16'29" | |||
4. | Joachim LAROY | BEL | H-10 | ASUB | 31:23 | 16'31" | |||
5. | Rafael SAUE | BEL | H-10 | ASUB | 31:24 | 16'32" | |||
6. | Levente SZUCS | HUN | H-10 | ASUB | 31:51 | 16'46" | |||
7. | Xawery JAMKA | BEL | H-10 | ASUB | 36:33 | 19'14" | |||
8. | Pedro CARDOSO | EST | H-10 | ASUB | 36:34 | 19'15" | |||
9. | Maurice REVERSEAU | BEL | H-10 | ASUB | 37:31 | 19'45" | |||
10. | Yann FRANKE | BEL | H-10 | ASUB | 44:41 | 23'31" | |||
NCL | Jean-Noël DEBEHOGNE | BEL | H60 | ASUB | |||||
Top |