clublogo
index

3 Days of Belgium 2021
9.7.2021 - 11.7.2021
O.L.G. St. Vith ARDOC

Last updated: 11.07.2021 16:53:38
Contact/Remarks: info3days@ardoc.be Info
HELGA Orienteering Software © Michael Hock

NEW Discover a personalized PDF result sheet when clicking on the name. More info..


D-10 D10B D-12 D-14 D-16 D-18 D-20 DE D21 DB D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H-10 H10B H-12 H-14 H-16 H-18 H-20 HE H21 HB H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85
Days 1 2 3
Total


NCL not classified   DNS did not start   

D-10  (1)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
NCLAnne WILLEMSENS516BELHermathenaeDNS0:37:45(1)0:47:36(1)
Top

D10B  (6)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Anna PASQUASY408BELHainaut O.C.1:03:040:22:17(1)0:21:51(1)0:18:56(1)
2.Alva DALENSTAM183SWESnättringe SK1:34:490:35:18(4)0:29:43(2)0:29:48(3)
3.Liv DALENSTAM155SWESnättringe SK1:37:290:35:01(3)0:29:46(3)0:32:42(4)
4.Noor TALLOEN412BELOmega1:48:320:32:41(2)0:40:13(4)0:35:38(5)
5.Clémence MARTIN128FRASCAPA NANCY ORIENTATION2:06:280:53:13(5)0:44:49(5)0:28:26(2)
NCLNinthe WOLLES466BELhamokDNS0:45:47(6)DNS
Top

D-12  (5)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Anaïs MAZY576BELC.O. Liège1:07:490:22:30(1)0:22:39(1)0:22:40(1)
2.Elin ZWIKKER522NEDTROL1:21:450:24:38(2)0:31:33(3)0:25:34(2)
3.Delania HÖLZER197GEROL Team Lippe2:02:130:53:00(5)0:33:48(4)0:35:25(4)
NCLMarie Anna KOTECKÁ394CZELuxembourg Orienteering Club0:27:36(3)0:23:12(2)DNS
NCLRosa RENARD545BELhamok0:49:06(4)0:33:270:28:18(3)
Top

D-14  (6)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Laura MARTIN156FRASCAPA NANCY ORIENTATION1:23:200:24:00(1)0:30:40(1)0:28:40(1)
2.Louise MATTART313BELHermathenae1:51:110:35:57(2)0:37:22(2)0:37:52(3)
3.Elvire PIERLOT471BELC.O. Liège1:56:150:36:24(3)0:42:59(4)0:36:52(2)
4.Fin MYLLE486BELhamok2:18:380:49:45(6)0:45:01(5)0:43:52(4)
NCLJeanne RENARD542BELhamok0:39:17(4)0:40:32(3)NCL
NCLMara DE CLERCQ461BELTROL0:47:20(5)0:56:13(6)DNS
Top

D-16  (9)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Sarah ROOMAN472BELAntwerp Orienteers2:04:420:36:19(1)0:39:37(1)0:48:46(2)
2.Marie GILLET597BELC.O. Liège2:25:220:37:17(2)0:58:29(4)0:49:36(3)
3.Maya RENARD540BELhamok2:28:200:54:17(6)0:44:14(2)0:49:49(4)
4.Hanne TIESTERS556BELOmega2:33:060:50:26(5)0:44:50(3)0:57:50(5)
5.Feike KERCKHOFS596BELOmega2:41:360:44:55(3)1:09:30(7)0:47:11(1)
6.Noor DE MITS279BELTROL2:57:050:46:02(4)1:04:44(6)1:06:19(7)
7.Marit ZWIKKER519NEDTROL3:23:061:03:37(7)1:16:23(8)1:03:06(6)
8.Annkathrin KNOLL249GERBielefelder TG3:31:221:08:12(8)1:03:17(5)1:19:53(8)
NCLFee MYLLE586BELhamok1:10:28(9)1:29:34(9)DNS
Top

D-18  (2)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Jil MYLLE482BELhamok3:02:390:52:17(1)1:07:34(1)1:02:48(1)
NCLTille DE SMUL395BELOmega0:53:35(2)DNS1:18:58(2)
Top

D-20  (3)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Laurence DEFRAIGNE463BELASUB2:33:240:36:17(1)0:54:58(1)1:02:09(2)
2.Julia KREKELS294BELTROL2:40:470:40:09(2)1:03:40(2)0:56:58(1)
NCLEmma WILLEMSENS500BELHermathenaeDNS1:18:26(3)1:23:39(3)
Top

DE  (12)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Anna SERRALLONGA579ESPTROL2:41:500:42:07(1)1:02:37(2)0:57:06(1)
2.Victoria STEVENS241GBRAirienteers2:47:030:44:08(2)0:59:49(1)1:03:06(3)
3.Severine VANDERMEULEN348BELC.O. Liège2:57:080:45:25(3)1:09:13(4)1:02:30(2)
4.Merline ROTH205SUIOLV Baselland3:14:300:46:18(4)1:19:19(8)1:08:53(5)
5.Hannah THIELS481BELTROL3:16:130:47:50(5)1:19:14(7)1:09:09(7)
6.Elise VANEL148FRATout Azimut Fameck3:17:560:50:17(7)1:15:15(6)1:12:24(8)
7.Liesbeth VAN DE VELDE593BELOmega3:18:180:55:51(8)1:13:20(5)1:09:07(6)
8.Aurélie DESCHEPPER429BELBalise 103:33:190:48:46(6)1:23:18(9)1:21:15(9)
9.Dorota KOSINSKA299POLC.O. Liège3:33:551:23:27(11)1:06:47(3)1:03:41(4)
10.Jessica LIMPACH477BELASUB4:12:411:02:52(9)1:42:31(10)1:27:18(10)
11.Vanessa RASQUINET415BELC.O. Liège4:29:171:05:17(10)1:48:49(11)1:35:11(11)
NCLEléonore ROBINSON441BELThORDNSDNSDNS
Top

D21  (13)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Fanny TILKIN352BELC.O. Liège2:28:170:38:51(2)0:57:02(1)0:52:24(1)
2.Claire SANDEVOIR403FRAASUB2:30:470:38:37(1)0:58:17(2)0:53:53(2)
3.Elke VERDEYEN340BELOmega2:48:570:49:02(4)0:58:17(2)1:01:38(4)
4.Rasa ENGSTEDT507SWEASUB2:55:580:41:30(3)1:13:23(7)1:01:05(3)
5.Astrid VLIEGEN291BELN.S.V. Amel3:13:021:03:57(9)1:01:34(4)1:07:31(6)
6.Sabeth KOSCH252GEROLV Steinberg3:14:100:49:50(5)1:16:27(8)1:07:53(7)
NCLEllen LAPORTE216NEDOlifantDNS1:39:37(9)1:04:12(5)
NCLKelly GYSEN427BELK.O.L.NCL1:06:38(5)1:12:28(8)
NCLLinda SCHRADER109NEDOlifant0:56:22(6)DNSDNS
NCLMagali RAUW320BELO.L.V. Eifel0:57:47(7)
NCLSien VERDEYEN339BELOmega0:58:18(8)1:13:04(6)NCL
NCLTjitske BREIMER164NEDHOC'93DNSDNSDNS
NCLVanessa VAN BREEDAM305BELTROL1:14:51(10)NCLDNS
Top

DB  (3)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Maria BOEMER505BELN.S.V. Amel3:21:081:03:44(2)1:07:57(1)1:09:27(2)
2.Liese GEERTS442BELAntwerp Orienteers3:27:320:54:07(1)1:30:06(2)1:03:19(1)
NCLMaja RÜCKER134GERCTG KoblenzDNSNCLDNS
Top

D35  (6)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Kim GEYPEN411BELOmega2:16:310:43:13(1)0:49:50(1)0:43:28(1)
2.Katja SCHWIND145GEROLG Ortenau2:59:420:57:54(4)1:06:45(2)0:55:03(2)
3.Helena PLUYMERS358BELTROL3:04:570:47:11(2)1:20:30(5)0:57:16(3)
4.Marieke ADDIERS359BELOmega3:11:160:50:27(3)1:15:12(4)1:05:37(5)
5.Marie DESTREE404BELHainaut O.C.3:14:260:59:14(5)1:12:21(3)1:02:51(4)
6.Tania HENDRICKX467BELhamok4:02:221:00:50(6)1:32:45(6)1:28:47(6)
Top

D40  (16)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Aline HERMANS574BELC.O. Liège2:03:230:29:40(1)0:47:54(2)0:45:49(2)
2.Michaela KOTECKÁ393CZELuxembourg Orienteering Club2:07:400:36:56(2)0:46:10(1)0:44:34(1)
3.Nancy WENDERICKX438BELhamok2:28:060:38:43(3)0:53:16(4)0:56:07(5)
4.Marie DESRUMAUX207FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation2:28:480:48:48(5)0:50:17(3)0:49:43(3)
5.Lieke VAN OPSTAL357NEDK.O.L.2:47:140:42:49(4)0:59:02(6)1:05:23(8)
6.Asja NIEDERLAND208GERDJK Adler 07 Bottrop2:59:240:49:14(6)1:09:00(8)1:01:10(7)
7.Katja VAN OOSTERWIJCK555BELOmega3:01:180:51:35(7)1:10:30(9)0:59:13(6)
8.Olga ZWIKKER518NEDTROL3:20:460:54:49(8)1:15:40(10)1:10:17(10)
9.Ellen BOURGONJON275BELTROL3:27:260:55:37(9)1:18:21(11)1:13:28(12)
10.Rachel WINTHAGEN297BELHermathenae3:45:261:03:53(10)1:30:39(13)1:10:54(11)
11.Ellen DESCHEPPER281BELTROL4:09:471:06:29(11)1:31:41(14)1:31:37(13)
12.Isabelle FRERE536BELC.O. Liège4:47:291:22:46(12)1:52:40(15)1:32:03(14)
13.Judith LEYIMANGOYE474GABC.O. Liège5:39:381:26:59(13)1:56:46(16)2:15:53(16)
NCLJulie LALIBERTE255USASouthern Michigan Orienteering Club1:28:44(12)1:39:18(15)
NCLRenée SCHWARTZ259GERAnimation Sillery OrientationDNS1:08:29(7)1:07:02(9)
NCLVinciane MULPAS497BELASUBNCL0:53:47(5)0:50:29(4)
Top

D45  (14)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Caroline HOFFMANN223GERSki-Club Helsa e.V.1:58:250:32:05(3)0:46:15(3)0:40:05(1)
2.Béatrice DE LONGUEVILLE434BELASUB1:58:570:30:23(1)0:45:05(2)0:43:29(2)
3.Veerle TULLENEERS578BELOmega2:00:200:30:59(2)0:43:30(1)0:45:51(3)
4.Emmanuelle VALENTIN190FRAPOLE SPORTS NATURE ORIENTATION2:18:340:39:23(4)0:49:49(4)0:49:22(5)
5.Inga AUSEKLE186LATLuxembourg Orienteering Club2:29:230:47:01(5)0:55:14(5)0:47:08(4)
6.Anne-Françoise HENNEN525BELC.O. Liège2:46:290:53:05(9)1:00:35(8)0:52:49(6)
7.Elodie TASSIN-MARCHER180FRACharente Maritime Orientation2:55:020:47:30(7)0:58:41(7)1:08:51(9)
8.Caroline KNOLL225GERBielefelder TG3:16:401:00:33(11)1:14:29(11)1:01:38(8)
9.Angelique DE GRANDE447BELOmega3:17:100:49:51(8)1:08:38(9)1:18:41(10)
10.Larissa RAND115NEDOlifant3:31:361:03:38(12)1:29:43(13)0:58:15(7)
11.Sindy SAGGIORATO431BELBalise 103:56:230:59:35(10)1:20:23(12)1:36:25(12)
12.Kerstin SMOLKA162GERCTG Koblenz4:31:291:46:02(13)1:11:51(10)1:33:36(11)
NCLAmber THYS543BELhamok0:45:411:03:420:54:38
NCLEllen DE BIE398BELOmega0:47:20(6)0:57:50(6)0:38:20
Top

D50  (22)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Anne GODEL150SUICA Rosé1:56:420:35:44(3)0:37:38(1)0:43:20(1)
2.Anke VON GAZA224GEROLV Uslar 1976 e.V.1:57:190:34:40(2)0:39:03(2)0:43:36(2)
3.Valérie AUGHUET537BELHainaut O.C.2:19:390:42:35(5)0:48:01(5)0:49:03(3)
4.Kristel MERTENS469BELAntwerp Orienteers2:21:590:42:06(4)0:50:35(7)0:49:18(4)
5.Evi DRESE106GEROLV Uslar 1976 e.V.2:25:030:48:17(8)0:46:24(3)0:50:22(5)
6.Katleen VAN DE MOORTEL583BELOmega2:27:180:45:33(7)0:47:37(4)0:54:08(8)
7.Agnès SEGONDY120FRATout Azimut Fameck2:27:260:42:57(6)0:52:09(9)0:52:20(7)
8.Els SPILLEBEEN378BELOmega2:34:110:51:05(9)0:51:53(8)0:51:13(6)
9.Véronique GOIRE494BELHermathenae2:46:380:53:32(10)0:58:43(12)0:54:23(9)
10.Bernadette GOVAERTS382BELASUB3:22:240:55:55(12)1:16:46(15)1:09:43(12)
11.Iris KOSCH227GEROLV Steinberg3:54:151:01:05(13)1:34:00(18)1:19:10(14)
12.Anja POTVIN270BELK.O.L.4:16:081:20:52(15)1:23:42(17)1:31:34(15)
13.Katja LAHM160GERCTG Koblenz4:30:311:34:25(16)1:21:41(16)1:34:25(16)
NCLBernadette DUMONT-GOSSET158FRAEpernay Nature et SportDNSDNSDNS
NCLDunja VAN DE RIET174NEDOlifant0:34:36(1)0:49:11(6)DNS
NCLFlorence BASTIN443BELC.O. LiègeDNSDNSDNS
NCLKarin VOGL129GERSV Mietraching1:01:51(14)0:58:32(11)DNS
NCLKerstin BUCHACKER513GERC.O. LiègeNCL0:55:32(10)0:59:45(11)
NCLLaurence AUGHUET527BELThORDNS1:00:41(13)0:55:15(10)
NCLNicole REVENCU563BELASUBDNS1:06:331:15:32(13)
NCLTatiana FELDGEN623RUSIndiv.0:55:30(11)1:06:56(14)
NCLTeresa DÍAZ-TOLEDO FERNÁNDEZ199ESPC.D.C.E.B.E.NCL2:23:18(19)2:25:29(17)
Top

D55  (17)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Iben Falck MAAG146DENSøllerød OK1:56:480:32:54(1)0:41:56(1)0:41:58(1)
2.Christine ANTOINE124FRAOrientation caennaise2:14:410:48:34(6)0:42:23(2)0:43:44(2)
3.Marijs VANDEWEYER551BELhamok2:17:380:36:44(2)0:50:44(5)0:50:10(4)
4.Françoise RENARD621BELC.O. Liège2:21:540:46:14(5)0:47:07(3)0:48:33(3)
5.Joli WEHRLI140SUISwiss O Tours2:23:390:39:37(3)0:52:55(6)0:51:07(5)
6.Ulrike KORFF240GERSC Achmer2:27:350:43:09(4)0:50:08(4)0:54:18(6)
7.Isabelle RAGAZZI221FRASport orientation Lunéville2:42:170:51:00(7)0:55:33(7)0:55:44(7)
8.Muriel CHOUFFART612BELC.O. Liège2:56:390:55:05(9)1:02:24(11)0:59:10(10)
9.Greta MOLS380BELhamok2:59:250:53:06(8)1:06:41(14)0:59:38(11)
10.Hilde KROLS336BELhamok3:11:370:56:10(10)1:05:24(12)1:10:03(14)
11.Sonja NIJS330BELOmega3:12:490:58:51(11)1:05:26(13)1:08:32(13)
12.Patricia MARCHAL-PIRARD462BELC.O. Liège3:14:151:13:23(13)1:02:09(10)0:58:43(9)
13.Evelyn BÜSCHEMANN131GERCTG Koblenz3:24:161:13:41(14)0:58:41(8)1:11:54(15)
14.Hilde VERCAEREN541BELK.O.L.3:29:551:26:06(15)1:07:07(15)0:56:42(8)
15.Nina KRAUSE185GERWOLF Haltern3:54:401:11:31(12)1:13:09(16)1:30:00(17)
NCLMasja VAN DE VEN231NEDKOVZDNSDNS1:21:37(16)
NCLMia KINNAER421BELOmegaNCL1:01:44(9)1:06:31(12)
Top

D60  (14)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Martine WIBART132FRAA C Beauchamp2:00:530:45:26(3)0:35:19(1)0:40:08(2)
2.Els PUT598BELOmega2:02:260:37:00(1)0:44:52(3)0:40:34(3)
3.Pascale MARTIN367FRAC.O. Liège2:08:060:44:23(2)0:39:49(2)0:43:54(4)
4.Hedwige LEJEUNE328BELC.O. Liège2:11:020:46:29(4)0:44:55(4)0:39:38(1)
5.Julienne VANREUSEL538BELhamok2:54:290:54:35(5)0:58:02(6)1:01:52(7)
6.Brigitte CRUTZEN546BELHermathenae3:02:231:08:59(7)1:00:00(7)0:53:24(6)
7.Alexandra WANNER101GEROLG Siegerland3:19:351:14:59(10)1:02:04(8)1:02:32(8)
8.Marie-Christine METTEN571BELK.O.L.3:36:591:09:09(8)1:08:02(9)1:19:48(11)
9.Anita BAERTS492BELBorasca3:39:241:04:24(6)1:22:28(11)1:12:32(9)
10.Brigitte SCHWANEN316BELC.O. Liège4:03:351:11:52(9)1:14:41(10)1:37:02(13)
11.Myriam BRUYNINCKX562BELhamok4:13:301:33:53(12)1:25:48(12)1:13:49(10)
12.Assumpta ARQUÉS TEIXIDOR188BELIndiv.5:02:431:53:19(13)1:34:28(13)1:34:56(12)
NCLMaggie ROACH110GBRLuxembourg Orienteering ClubNCL0:47:36(5)0:49:53(5)
NCLMarina DRIESEN577BELOmega1:17:57(11)DNS2:25:02(14)
Top

D65  (10)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Elisabeth VLIEGEN483BELN.S.V. Amel1:33:040:29:19(1)0:32:10(1)0:31:35(1)
2.Eliane CHATAGNY112SUICA Rosé1:36:240:30:04(2)0:34:29(3)0:31:51(2)
3.Bernadette VANDERMEULEN337BELC.O. Liège1:42:330:34:41(4)0:32:57(2)0:34:55(3)
4.Irma COLLIENNE307BELO.L.V. Eifel1:49:050:33:52(3)0:35:59(5)0:39:14(5)
5.Odette MORET591BELK.O.L.1:54:280:38:19(5)0:36:54(6)0:39:15(6)
6.Monica ROELING265NEDTROL1:55:490:39:22(6)0:38:15(7)0:38:12(4)
7.Liset HENDRICKX528BELOmega2:02:030:41:25(7)0:34:54(4)0:45:44(7)
8.Lieve FEYS570BELOmega2:17:260:46:27(9)0:41:23(8)0:49:36(8)
9.Ariane TESSIER176FRAUnion sportive melunaise2:32:530:45:22(8)0:51:10(9)0:56:21(9)
NCLMarie-Jeanne ARSAC450BELAltaïr C.O.DNS1:30:18(10)1:19:03(10)
Top

D70  (13)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Lisette EYKMANS606BELK.O.L.1:06:400:21:06(1)0:20:26(1)0:25:08(1)
2.Inger Marie HAAHR193DENOK HTF1:15:290:25:54(4)0:23:45(2)0:25:50(2)
3.Nelly DEVILLE169FRASCAPA NANCY ORIENTATION1:19:180:23:46(2)0:26:55(3)0:28:37(4)
4.Marie-Reine OUDIN258FRACO Colmar1:21:160:23:59(3)0:27:40(4)0:29:37(6)
5.Lieve GEENS479BELTROL1:29:200:26:16(6)0:31:12(5)0:31:52(8)
6.Christa ZWIKKER575NEDTROL1:29:570:26:12(5)0:32:30(7)0:31:15(7)
7.Hilde BADER243GEROLF Mainz1:39:020:30:51(8)0:38:42(9)0:29:29(5)
8.Agnès PONCELET283BELC.O. Liège1:41:050:35:00(12)0:31:30(6)0:34:35(10)
9.Martine ROBERT118FRAVesoul Haute-Saône Orientation1:44:190:32:31(11)0:43:16(11)0:28:32(3)
10.Annick LECOYER139FRAVERVINS ORIENTATION1:44:370:31:47(10)0:35:23(8)0:37:27(11)
11.Françoise CHATELAIN-NANOUX371BELHermathenae1:47:420:30:20(7)0:43:42(12)0:33:40(9)
12.Marie-Christine BLANCHE549BELASUB2:06:210:30:54(9)0:40:48(10)0:54:39(12)
NCLAnnie ROMBOUT618NEDTROLDNS0:45:38(13)DNS
Top

D75  (2)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Gilberte MARIEN261BELK.O.L.1:57:330:35:58(1)0:39:44(1)0:41:51(1)
2.Manon RENNOTTE-CHAUVEHEID615BELHermathenae2:15:370:44:29(2)0:47:02(2)0:44:06(2)
Top

H-10  (2)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Simon BASTIN344BELO.L.G. St. Vith ARDOC1:00:420:20:09(1)0:24:24(1)0:16:09(1)
NCLRichard VANDERLINDEN298BELC.O. LiègeDNS1:23:26(2)1:06:49(2)
Top

H10B  (9)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Mees SWINKELS217NEDKOVZ1:00:010:19:07(1)0:20:56(1)0:19:58(1)
2.Félix GILLET599BELC.O. Liège1:22:370:26:33(3)0:26:35(2)0:29:29(5)
3.Thomas CHATTLAIN372BELO.L.G. St. Vith ARDOC1:31:020:23:58(2)0:36:02(6)0:31:02(6)
4.Witse BOECKX366BELOmega1:38:300:44:37(7)0:31:09(4)0:22:44(2)
5.Rodolphe Maya CARETTE300BELIndiv.1:40:360:38:43(6)0:35:56(5)0:25:57(4)
6.Luis SCHWALL509BELIndiv.1:47:150:33:49(5)0:38:16(7)0:35:10(7)
7.Mats TALLOEN410BELOmega1:48:270:32:51(4)0:39:38(8)0:35:58(8)
8.Jonáš KOTECKÝ390CZELuxembourg Orienteering Club1:50:421:00:42(9)0:27:09(3)0:22:51(3)
9.Lorick CASTEELS428BELC.O. Liège2:28:500:53:17(8)0:55:42(9)0:39:51(9)
Top

H-12  (9)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Thor WOLLES464BELhamok1:03:280:23:54(3)0:20:04(1)0:19:30(1)
2.Jáchym KOTECKÝ391CZELuxembourg Orienteering Club1:07:410:23:37(2)0:23:19(5)0:20:45(3)
3.Wout BOECKX365BELOmega1:08:560:23:35(1)0:20:40(2)0:24:41(6)
4.Sascha KURT582NEDTROL1:15:000:25:21(4)0:26:52(6)0:22:47(5)
5.Nathan JANSEN444BELOmega1:32:120:50:45(6)0:21:14(3)0:20:13(2)
6.Emile PASQUASY407BELHainaut O.C.1:39:450:30:25(5)0:41:15(8)0:28:05(7)
7.Viek DE MITS285BELTROL1:55:310:55:54(7)0:27:35(7)0:32:02(8)
NCLLouis BASTIN343BELO.L.G. St. Vith ARDOCNCL0:23:06(4)0:21:04(4)
NCLSenne HENDRICKX288BELhamok0:25:460:21:010:21:07
Top

H-14  (8)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Rube ELSEN511BELOmega2:04:060:43:18(1)0:40:49(1)0:39:59(1)
2.Victor BROUWIER607BELHermathenae2:15:010:51:34(5)0:41:49(2)0:41:38(2)
3.Bob DE CLEENE453BELTROL2:23:340:46:30(4)0:44:33(4)0:52:31(3)
4.Thor DE MITS282BELTROL2:41:340:45:20(2)0:52:33(6)1:03:41(6)
5.Thomas JANSEN445BELOmega2:43:440:55:13(7)0:50:33(5)0:57:58(5)
6.Odin GROENEVELD244NEDThe Hague Orienteering Runners2:50:000:45:51(3)0:43:56(3)1:20:13(8)
7.Maximilian LOO315BELO.L.G. St. Vith ARDOC3:36:470:53:04(6)1:23:50(7)1:19:53(7)
NCLAntoine VOS533BELC.O. LiègeDNSDNS0:54:17(4)
Top

H-16  (6)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Rune DE CLERCQ278BELTROL2:02:410:29:00(2)0:45:13(1)0:48:28(1)
2.Mathis BROUWIER605BELHermathenae2:04:590:28:28(1)0:47:45(3)0:48:46(2)
3.Tamino HÖLZER222GEROL Team Lippe5:59:401:18:10(4)2:17:16(5)2:24:14(5)
NCLJorn KENNIS309BELhamok0:30:23(3)0:45:29(2)DNS
NCLMats DE SMUL399BELOmegaNCL1:04:22(4)1:04:37(3)
NCLMaxime SCHOMMER554BELO.L.G. St. Vith ARDOCDNSDNS1:52:45(4)
Top

H-18  (8)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Anton KNOLL200GERBielefelder TG2:21:090:36:01(1)0:50:43(1)0:54:25(2)
2.Gaël AMERIJCKX436BELASUB2:24:290:38:22(2)0:52:16(2)0:53:51(1)
3.Joris SMET603BELTROL2:41:450:42:22(3)1:04:20(3)0:55:03(3)
4.Louis VOS532BELC.O. Liège3:11:230:53:21(5)1:09:28(4)1:08:34(4)
5.Wolf DE MITS284BELTROL3:12:590:45:34(4)1:17:51(5)1:09:34(5)
6.Jonas WILLEMSENS267BELHermathenae3:54:101:13:32(6)1:26:23(6)1:14:15(6)
7.Danil SIGAREV238RUSDJK Adler 07 Bottrop5:37:191:31:19(7)2:09:25(8)1:56:35(7)
NCLSimon CHRISTIANE499BELBalise 101:37:27(8)2:06:32(7)NCL
Top

H-20  (3)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Antoine MATTART314BELHermathenae2:24:530:35:18(1)0:49:21(1)1:00:14(2)
2.Justin GILLET594BELC.O. Liège2:39:240:41:55(2)0:59:43(2)0:57:46(1)
NCLCédric AMERIJCKX385BELASUBNCLDNSDNS
Top

HE  (26)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Christoph MEIER215SUIOLV Baselland2:57:550:37:16(1)1:11:17(2)1:09:22(1)
2.Liam THIELS387BELOmega3:09:500:40:08(4)1:12:04(3)1:17:38(4)
3.François VAN DER OUDERAA584BELASUB3:14:490:39:48(3)1:15:37(4)1:19:24(6)
4.Corentin TONNEAU323BELO.L.V. Eifel3:32:310:41:53(7)1:24:54(7)1:25:44(8)
5.Simon KREKELS460BELTROL3:34:160:41:01(6)1:22:18(5)1:30:57(11)
6.Tom DRYGALSKI355BELHainaut O.C.3:38:590:51:54(13)1:24:45(6)1:22:20(7)
7.Jeremy GENAR487BELAntwerp Orienteers3:42:490:51:01(12)1:25:16(8)1:26:32(9)
8.Christian RENEVEY228SUICA Rosé3:45:240:48:35(9)1:27:36(9)1:29:13(10)
9.Beat BERGMANN257SUIol norska4:02:550:50:01(10)1:38:21(11)1:34:33(12)
10.François TONNEAU324BELO.L.V. Eifel4:09:000:46:03(8)1:39:19(12)1:43:38(14)
11.Grégoire VANDEGHINSTE496BELHainaut O.C.4:11:430:50:19(11)1:42:29(13)1:38:55(13)
12.Sébastien HENROTTE333BELSUD O LUX4:30:370:56:12(15)1:46:36(14)1:47:49(15)
13.Thomas BREDO273BELO.L.V. Eifel4:45:250:52:26(14)1:54:32(16)1:58:27(16)
14.Yannick POULAIN322FRAASUB4:51:490:59:07(16)1:50:05(15)2:02:37(17)
15.Renaud VAN WETTER413BELC.O. Liège5:08:081:04:48(18)1:55:36(17)2:07:44(18)
16.James GOSSELET495BELASUB5:33:221:05:58(19)2:08:09(19)2:19:15(20)
NCLDesmond FRANSSEN384BELTROL1:00:50(17)2:24:04(21)NCL
NCLFabien PASQUASY405BELHainaut O.C.0:37:35(2)NCL1:14:20(3)
NCLFlorian SCHNEIDER142SUIol norska0:40:12(5)1:07:25(1)NCL
NCLJean BREDO271BELO.L.V. Eifel1:29:34(20)2:29:38(22)NCL
NCLJean-François DEBEN332BELSUD O LUXNCL2:00:05(18)2:17:17(19)
NCLMarc SERRALLONGA ARQUÉS191ESPGrions Orientació1:10:42(2)
NCLMartijn HUS414BELK.O.L.DNSDNSDNS
NCLPhilippe CREFCOEUR552BELAltaïr C.O.DNS2:13:52(20)2:34:55(21)
NCLThibaut DERENNE440BELThORDNSDNSDNS
NCLToby SCOTT203NZLOLV Steinberg1:33:48(10)1:18:05(5)
Top

H21  (15)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Tom GEYPEN590BELOmega3:20:570:46:41(2)1:12:25(1)1:21:51(1)
2.John WILHELMS401FINASUB3:27:290:43:13(1)1:15:58(2)1:28:18(3)
3.Tom STOKKERMANS192BELIndiv.3:43:250:54:45(3)1:23:24(4)1:25:16(2)
4.Winand BERNAERS350BELK.O.L.3:50:270:57:00(5)1:20:06(3)1:33:21(5)
5.Nicolas SPILIERS310BELAltaïr C.O.3:56:000:59:13(8)1:25:32(5)1:31:15(4)
6.Christopher Ullrich SCHRÖDER182GERCIOR Milcomp Germany4:02:040:57:06(6)1:29:11(6)1:35:47(6)
7.Thomas BOUSSER133FRATout Azimut Fameck4:27:080:58:59(7)1:38:46(7)1:49:23(7)
8.Philip VAN HEMELEN341BELOmega4:31:220:56:45(4)1:40:13(8)1:54:24(9)
9.Eduardo VIAS114ESPIndiv.5:02:071:24:44(12)1:45:32(9)1:51:51(8)
10.Quinten LOOYMANS485BELAntwerp Orienteers5:24:591:22:26(10)1:52:29(10)2:10:04(11)
11.Jonathan BERNAERS503BELIndiv.6:34:261:25:16(13)2:31:57(13)2:37:13(13)
12.Dieter COEN304BELTROL6:52:012:45:47(14)2:02:18(11)2:03:56(10)
NCLGert GEBOERS349BELK.O.L.1:01:40(9)NCL2:26:08(12)
NCLManuel ALVAREZ143ESPIndiv.1:23:03(11)2:09:14(12)NCL
NCLTobias JETZEN325BELC.O. LiègeNCLNCLDNS
Top

HB  (7)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Tino NIJST550BELOmega3:05:110:39:43(1)1:07:18(1)1:18:10(4)
2.Balazs MARTINEZ DUHI122HUNLuxembourg Orienteering Club3:14:260:43:58(2)1:18:00(4)1:12:28(1)
3.Kai RÜCKER105GERCTG Koblenz3:19:530:46:29(3)1:16:56(3)1:16:28(3)
4.Ivan BATCHEV396NEDKOVZ3:21:190:49:06(4)1:16:39(2)1:15:34(2)
5.Raul CORDON PEREZ418ESPC.O. Liège4:20:000:55:59(5)1:23:04(5)2:00:57(7)
6.Lukas BERSUCK201GERBielefelder TG4:21:311:05:33(6)1:31:11(6)1:44:47(6)
NCLManuel WEIDL187GERKölner OL-TeamDNS1:34:20(7)1:37:02(5)
Top

H35  (11)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Jeroen HOEKX529BELhamok2:49:000:41:40(4)1:02:21(1)1:04:59(1)
2.Ondřej KOTECKÝ392CZELuxembourg Orienteering Club2:49:270:38:20(1)1:02:48(2)1:08:19(2)
3.François HANZEN451BELC.O. Liège3:00:590:40:21(3)1:07:47(3)1:12:51(4)
4.Joost TALLOEN409BELOmega3:02:100:39:07(2)1:08:20(4)1:14:43(5)
5.Christian FRITZSCHE181GERCIOR Milcomp Germany3:20:110:50:05(6)1:11:34(6)1:18:32(7)
6.Bert MARIEN425BELK.O.L.3:32:130:50:46(7)1:22:51(7)1:18:36(8)
7.Bert BOCKX303BELK.O.L.3:32:280:44:53(5)1:29:57(8)1:17:38(6)
8.Christian OBERLANDER153GERCIOR Milcomp Germany5:15:351:07:16(8)2:04:52(11)2:03:27(10)
NCLOleksandr RYBAKOV521UKRLuxembourg Orienteering ClubDNS1:10:40(5)1:11:47(3)
NCLStéphan SCHWALL326BELO.L.V. Eifel1:32:06(9)1:55:53(10)NCL
NCLWilliam TONNEAU564BELO.L.V. EifelDNS1:48:03(9)1:53:00(9)
Top

H40  (17)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Garnt SWINKELS163NEDKOVZ2:47:540:40:46(1)1:04:42(2)1:02:26(1)
2.Klaus SCHWALL254BELIndiv.2:54:000:46:01(2)1:03:25(1)1:04:34(2)
3.Stephane WILLEMSENS296BELHermathenae3:14:230:54:13(7)1:05:56(3)1:14:14(5)
4.Wannes HENDRICKX417BELhamok3:17:000:48:32(3)1:18:28(8)1:10:00(3)
5.Marcel GOEHLER189GERCTG Koblenz3:21:240:52:38(5)1:12:55(4)1:15:51(8)
6.Jan DELOBEL478BELOmega3:23:090:50:34(4)1:17:38(5)1:14:57(6)
7.Magnus DALENSTAM353SWEASUB3:26:370:54:01(6)1:17:38(5)1:14:58(7)
8.Ronald SOMERS356NEDK.O.L.3:44:090:57:54(9)1:22:36(10)1:23:39(11)
9.Sven SUDHOFF127GERCIOR Milcomp Germany3:49:351:08:57(11)1:27:32(11)1:13:06(4)
10.Freddy SCHWALL374BELN.S.V. Amel3:50:431:01:59(10)1:27:37(12)1:21:07(9)
11.Jan BOECKX363BELOmega3:55:580:56:54(8)1:36:59(13)1:22:05(10)
12.Jesús HERVÁS LUCAS147ESPC.D.C.E.B.E.4:41:571:17:04(13)1:42:11(15)1:42:42(15)
13.Raphael WILLEMSENS515BELHermathenae4:52:151:14:06(12)1:47:02(16)1:51:07(16)
NCLChristian GRÖTSCH126GERCIOR Milcomp GermanyNCL3:07:18(17)NCL
NCLDavy HEESAKKERS569NEDOlifantDNS1:18:24(7)1:31:40(14)
NCLKristof WOLLES468BELhamokNCL1:21:56(9)1:29:11(13)
NCLWilliam (bj) FOSTER230USASouthern Michigan Orienteering Club1:40:42(14)1:25:38(12)
Top

H45  (29)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Alain MAZY386BELC.O. Liège2:33:460:36:49(1)1:00:25(3)0:56:32(3)
2.Michel VAN DONGEN170NEDOlifant2:37:480:41:08(4)1:00:24(2)0:56:16(2)
3.Guido LENGES375BELN.S.V. Amel2:41:080:42:30(5)1:03:10(6)0:55:28(1)
4.Thies KNOLL250GERBielefelder TG2:45:370:40:26(3)0:56:52(1)1:08:19(8)
5.Marc KERCKHOFS595BELOmega2:54:110:37:27(2)1:11:19(10)1:05:25(5)
6.Quentin GILLET517BELC.O. Liège2:59:220:43:27(6)1:06:27(7)1:09:28(9)
7.Klaus SCHWIND172GEROLG Ortenau3:03:570:48:56(9)1:02:12(4)1:12:49(13)
8.Andreas GROTE104SUIOLC SKOG FRIBOURG3:06:550:44:24(7)1:10:10(8)1:12:21(10)
9.Frédéric DHONDT534BELC.O. Liège3:09:200:50:54(10)1:14:46(12)1:03:40(4)
10.Marek FILIČKO229CZEOK Lokomotiva Pardubice3:14:000:46:27(8)1:13:33(11)1:14:00(14)
11.Stefaan SCHUTJES318BELhamok3:15:330:51:21(11)1:17:51(13)1:06:21(6)
12.Denis VALENTIN239FRAPOLE SPORTS NATURE ORIENTATION3:20:110:53:53(14)1:10:36(9)1:15:42(15)
13.Eric MATTART312BELHermathenae3:29:250:54:31(16)1:18:45(14)1:16:09(16)
14.Michaël BROUWIER609BELHermathenae3:32:270:54:24(15)1:20:04(15)1:17:59(17)
15.Thorsten CREMER149GERHansa Simmerath3:35:170:52:49(12)1:23:54(18)1:18:34(18)
16.Bob DE CLERCQ276BELTROL3:35:251:02:34(19)1:20:25(16)1:12:26(11)
17.Christopher SCOTT211GBRLuxembourg Orienteering Club3:44:410:53:39(13)1:32:13(21)1:18:49(19)
18.Pascal DAHIN210FRACRCO4:09:551:03:02(20)1:24:38(19)1:42:15(24)
19.Antoine DELCOURT373BELBalise 104:13:461:07:42(21)1:28:18(20)1:37:46(22)
20.Pascal MYLLE480BELhamok4:24:230:59:57(18)1:57:57(25)1:26:29(20)
21.Olivier RENARD544BELhamok4:28:331:15:15(24)1:35:49(22)1:37:29(21)
22.Filip DEBLOUDTS567BELAntwerp Orienteers4:30:341:13:11(23)1:39:01(23)1:38:22(23)
23.Patrick BLEYENS262BELTROL4:56:261:08:34(22)2:03:06(26)1:44:46(25)
24.Tom KENIS290BELK.O.L.5:02:261:16:34(25)1:52:56(24)1:52:56(27)
NCLEdgard FORTEMPS526BELC.O. Liège0:56:21(17)NCLDNS
NCLGerald SOUWEINE274BELASUBDNSDNS1:50:16(26)
NCLJan SLIVA383CZESUD O LUXNCLNCLDNS
NCLKim JANSEN446BELOmegaNCL1:02:51(5)1:07:16(7)
NCLRalph KURT581GERTROLNCL1:22:15(17)1:12:41(12)
Top

H50  (31)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Pierre-Emmanuel DEMEUSE585BELC.O. Liège2:23:270:39:54(9)0:50:40(1)0:52:53(1)
2.Gunther DEFERME435BELhamok2:24:210:36:39(4)0:52:31(2)0:55:11(4)
3.Wim VERVOORT620BELTROL2:25:380:36:29(3)0:54:15(5)0:54:54(3)
4.Olivier DE SMUL397BELOmega2:27:530:36:53(5)0:54:11(4)0:56:49(5)
5.Rudy ROOMAN470BELAntwerp Orienteers2:28:220:35:47(2)0:57:54(8)0:54:41(2)
6.Olaf BINSCH219NEDThe Hague Orienteering Runners2:31:400:32:39(1)0:56:29(6)1:02:32(8)
7.Christophe AMERIJCKX433BELASUB2:34:340:38:09(7)0:53:54(3)1:02:31(7)
8.Marc DEPAUE491BELSUD O LUX2:40:070:37:35(6)0:56:44(7)1:05:48(9)
9.Kurt SMET602BELTROL2:46:510:44:11(13)1:03:35(10)0:59:05(6)
10.Donald VAN BOVEN269BELTROL2:51:430:39:04(8)1:04:53(11)1:07:46(10)
11.Pascal MARTIN184FRASCAPA NANCY ORIENTATION3:00:110:40:52(10)1:07:39(12)1:11:40(11)
12.Christian WEHRLI111SUISwiss O Tours3:10:020:43:45(12)1:11:12(14)1:15:05(13)
13.Patrick KORSTJENS611BELK.O.L.3:15:230:47:55(15)1:11:33(15)1:15:55(14)
14.Stefan THIELS345BELOmega3:32:210:45:29(14)1:15:13(16)1:31:39(22)
15.Michel CHRISTIANE501BELBalise 103:33:060:49:01(18)1:20:05(21)1:24:00(16)
16.Wolfgang MARCHER125FRACharente Maritime Orientation3:41:021:00:13(22)1:18:28(20)1:22:21(15)
17.Vladimir SIGAREV212RUSDJK Adler 07 Bottrop3:47:131:02:03(24)1:18:04(19)1:27:06(19)
18.Wim GEERTS406BELhamok3:49:230:48:36(16)1:31:29(25)1:29:18(20)
19.Yves DE MITS277BELTROL3:56:110:50:25(19)1:41:46(29)1:24:00(16)
20.Steven TIESTERS557BELOmega3:56:431:01:14(23)1:28:41(24)1:26:48(18)
21.Robert REUTER488BELC.O. Liège4:07:541:03:15(26)1:17:58(18)1:46:41(26)
22.Roman ELSEN512BELOmega4:25:081:03:09(25)1:40:16(28)1:41:43(24)
23.Marc JAMSIN454BELC.O. Liège4:28:281:03:43(27)1:24:21(22)2:00:24(27)
24.Kai LAUCKHARDT154GERCIOR Milcomp Germany4:34:061:14:34(28)1:34:58(26)1:44:34(25)
NCLAndreas MOHREN553GERHansa Simmerath0:51:44(20)1:15:30(17)DNS
NCLFabian BIEVELEZ346BELC.O. Liège0:54:25(21)DNS1:29:29(21)
NCLKoen CROONS580BELOmegaNCL1:35:25(27)1:38:19(23)
NCLRichard ROBINSON424BELThORDNS1:08:24(13)1:14:13(12)
NCLRoland VOGL157GERSV Mietraching0:42:21(11)0:59:46(9)DNS
NCLStephan VIS524BELC.O. LiègeDNSDNSDNS
NCLYves GOMREE535BELHainaut O.C.0:48:47(17)1:26:17(23)NCL
Top

H55  (33)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Robert THEISS613BELN.S.V. Amel1:55:160:30:07(1)0:43:04(1)0:42:05(1)
2.Iwan VIS548BELSUD O LUX2:00:170:30:26(2)0:46:09(2)0:43:42(2)
3.Tim Falck WEBER117DENTisvilde Hegn OK2:07:310:30:57(3)0:49:59(3)0:46:35(3)
4.Marc MEEUWSSEN263BELTROL2:17:440:34:47(5)0:51:58(7)0:50:59(5)
5.Christian STOFFELS432BELBalise 102:17:580:35:48(6)0:50:01(4)0:52:09(7)
6.Bart MELLEBEEK506BELhamok2:20:560:37:44(8)0:54:48(9)0:48:24(4)
7.Markus THEIßEN248GERGundelfinger Turnerschaft2:21:300:37:21(7)0:50:13(5)0:53:56(9)
8.Dirk DEIJGERS420BELhamok2:22:170:38:45(11)0:51:35(6)0:51:57(6)
9.Jean-Philippe LOVENS289BELC.O. Pégase2:27:360:34:16(4)0:59:50(12)0:53:30(8)
10.Guy TIREZ376BELK.O.L.2:34:210:44:16(15)0:54:34(8)0:55:31(11)
11.Christian KOSCH202GEROLV Steinberg2:38:090:38:10(9)1:01:25(14)0:58:34(14)
12.Joël DRYGALSKI360BELSUD O LUX2:38:320:43:07(13)0:56:42(10)0:58:43(15)
13.Benoit SANDEVOIR152FRAOrientation caennaise2:44:540:39:39(12)1:01:53(15)1:03:22(17)
14.Rudi AERTS419BELOmega2:45:190:44:15(14)1:04:02(17)0:57:02(13)
15.Pim VAN DER WIJK449NEDAntwerp Orienteers2:56:390:46:52(20)0:59:37(11)1:10:10(20)
16.Didier DARIMONT381BELASUB3:03:030:48:31(22)1:04:33(18)1:09:59(19)
17.Matthias BLASCHKE214GERCIOR Milcomp Germany3:06:190:48:34(23)1:09:37(21)1:08:08(18)
18.Freddy GENTEN319BELN.S.V. Amel3:10:220:49:44(24)1:09:01(20)1:11:37(22)
19.Philippe TAELEMANS531BELASUB3:10:420:38:33(10)1:00:55(13)1:31:14(28)
20.Jean-Claude MARION178SUICA Rosé3:12:330:46:28(19)1:06:19(19)1:19:46(23)
21.Steffen LANGE236GERDJK Adler 07 Bottrop3:23:331:01:34(29)1:11:46(22)1:10:13(21)
22.Michael MARGOLIN108GERGSV Düsseldorf3:25:070:49:58(25)1:13:54(25)1:21:15(25)
23.Jean THEATE327BELHermathenae3:45:121:01:04(28)1:15:48(26)1:28:20(26)
24.Karl KEUPPENS456BELOmega3:59:330:50:33(26)1:38:30(29)1:30:30(27)
25.Ed JANSSENS489NEDO.L.V. Eifel4:08:230:57:24(27)1:25:23(27)1:45:36(30)
26.Eric VAN WEERS175NEDOlifant5:18:131:28:22(30)1:47:53(30)2:01:58(31)
NCLErik VAN DYCK264BELTROLNCL1:27:12(28)1:38:18(29)
NCLJan TOELEN423BELK.O.L.0:44:45(16)NCL1:03:00(16)
NCLKlaus HELFRICH251GEROLV SteinbergNCL1:03:34(16)0:54:33(10)
NCLNikolaj WANNER130GEROLG Siegerland0:47:39(21)NCL0:56:22(12)
NCLSerge BAERT293BELN.S.V. Amel0:45:30(18)DNSDNS
NCLSteven JOCHEMS206NEDKOVZNCL1:13:40(24)1:21:06(24)
NCLWolfgang VILZ107GERTV Eitelborn0:44:58(17)1:12:06(23)NCL
Top

H60  (41)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Luc MELIS379BELhamok1:56:320:33:01(4)0:45:33(1)0:37:58(3)
2.Pierre MARCHAL465BELC.O. Liège1:57:150:31:48(2)0:50:36(6)0:34:51(1)
3.Bart VAN DE MOORTEL587BELOmega2:01:040:32:07(3)0:48:16(5)0:40:41(5)
4.Konstantin SMIRNOV123FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation2:05:370:36:47(7)0:48:12(4)0:40:38(4)
5.Philippe POGU171FRASCAPA NANCY ORIENTATION2:08:220:35:48(6)0:47:24(3)0:45:10(6)
6.Igor KISELEV473BELTROL2:11:060:33:20(5)0:46:08(2)0:51:38(14)
7.Denis CUCHE237SUICA Rosé2:15:120:38:39(8)0:50:53(7)0:45:40(7)
8.Uwe KRAUSBAUER159GERCTG Koblenz2:26:400:41:29(9)0:53:43(9)0:51:28(13)
9.Etienne DE WIT402BELK.O.L.2:27:550:43:32(14)0:55:45(11)0:48:38(10)
10.Werner DRESE135GEROLV Uslar 1976 e.V.2:30:410:42:09(11)0:56:00(12)0:52:32(15)
11.Marc VAN DE MAELE502BELK.O.L.2:31:010:42:37(12)0:52:01(8)0:56:23(20)
12.Jean-Pol HOULMONT426BELC.O. Liège2:31:080:41:34(10)1:00:26(15)0:49:08(11)
13.André PIERLOT475BELC.O. Liège2:32:050:42:40(13)0:54:25(10)0:55:00(17)
14.Marc CLAES295BELhamok2:32:470:44:23(15)1:01:58(17)0:46:26(8)
15.Helmut WOLLGARTEN331GERHansa Simmerath2:34:100:44:46(16)0:59:42(14)0:49:42(12)
16.Michel DICKBURT141FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation2:42:470:45:43(17)1:00:53(16)0:56:11(19)
17.Toni SERRALLONGA GASCH213ESPGrions Orientació2:50:110:55:19(24)1:06:56(18)0:47:56(9)
18.Peter VANDE LOOCK560BELK.O.L.2:54:450:46:56(19)1:08:16(23)0:59:33(25)
19.Luc WERKX558BELBalise 102:55:570:52:30(21)1:07:43(21)0:55:44(18)
20.Anne HEIKOOP455NEDK.O.L.3:01:050:53:52(22)1:08:12(22)0:59:01(24)
21.Philippe DOFFIGNY400BELBalise 103:06:570:57:05(26)1:07:06(20)1:02:46(27)
22.Ralf DÖLLGAST622GERTV Oberbexbach3:10:320:58:33(28)1:13:25(26)0:58:34(22)
23.Dieter WEHRHÖFER-BERSUCK226GERBielefelder TG3:13:581:08:14(34)1:06:57(19)0:58:47(23)
24.Albert VAN CANEGHEM573BELK.O.L.3:18:511:00:37(30)1:13:00(25)1:05:14(30)
25.Julien VAN BOSCH604BELTROL3:18:560:56:33(25)1:14:49(28)1:07:34(31)
26.Daniel KESSEL329BELO.L.V. Eifel3:21:541:00:24(29)1:17:53(30)1:03:37(28)
27.Bruno VANDERMEULEN338BELC.O. Liège3:22:430:58:01(27)1:20:55(31)1:03:47(29)
28.Joël POULAIN342FRAASUB3:28:371:06:52(33)1:13:53(27)1:07:52(32)
29.Patrick VAN BOSCH306BELTROL3:30:271:01:20(31)1:16:41(29)1:12:26(33)
30.Karel PEETERS490BELK.O.L.3:48:121:02:44(32)1:24:43(33)1:20:45(35)
31.Johan CLAES493BELhamok4:02:411:08:17(35)1:32:35(34)1:21:49(36)
32.Jacques FLORIN439BELC.O. Liège4:05:411:25:52(38)1:23:41(32)1:16:08(34)
33.Bernard LELEUX334BELC.O. Liège4:32:131:20:04(37)1:44:37(35)1:27:32(37)
34.Léonard THIENPONDT377BELASUB5:07:421:18:40(36)1:56:57(36)1:52:05(38)
NCLHélier WIBART103FRAA C Beauchamp0:54:40(23)NCL0:58:14(21)
NCLJean-Noël DEBEHOGNE437BELASUB0:51:37(20)DNS0:54:59(16)
NCLMichel TILKIN347BELC.O. LiègeNCL1:12:22(24)DNS
NCLPascal LEGERE256FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole OrientationNCLDNSDNS
NCLPatrick WALLAERT416BELOmega0:45:47(18)0:59:12(13)DNS
NCLPhilippe CLAPUYT565BELASUBDNSDNS1:00:58(26)
NCLWiet LAENEN559BELTROL0:30:07(1)NCL0:37:19(2)
Top

H65  (31)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Jean-Marie FATH113FRASCAPA NANCY ORIENTATION2:01:530:29:44(1)0:48:16(8)0:43:53(2)
2.Karl SCHWALL514BELO.L.V. Eifel2:07:320:35:44(4)0:47:14(5)0:44:34(3)
3.Paul ALLE116FRASCAPA NANCY ORIENTATION2:09:400:39:11(8)0:45:23(3)0:45:06(4)
4.Roger BOCKX457BELK.O.L.2:12:160:34:25(3)0:47:45(7)0:50:06(8)
5.Daniel WILLEMSENS484BELHermathenae2:14:020:36:00(5)0:52:29(9)0:45:33(5)
6.Jackie VANDIJCK311BELK.O.L.2:14:590:45:36(17)0:45:39(4)0:43:44(1)
7.Servais HICK504BELC.O. Liège2:19:080:32:25(2)0:41:56(1)1:04:47(19)
8.Jacques SILVESTRE354BELC.O. Liège2:22:510:38:47(7)0:54:26(12)0:49:38(6)
9.Luc HEUNINCKX364BELK.O.L.2:30:170:45:56(18)0:54:21(11)0:50:00(7)
10.Roland RENEVEY253SUICA Rosé2:33:500:42:28(13)0:53:52(10)0:57:30(12)
11.Ewald EYRICH195GEROLG Ortenau2:34:420:39:20(9)0:59:11(17)0:56:11(10)
12.Andre AERTS287BELhamok2:35:510:44:24(16)0:47:40(6)1:03:47(18)
13.Eric HULLY448BELAltaïr C.O.2:39:370:40:48(10)0:57:52(14)1:00:57(15)
14.Ferdinand GEBOERS351BELK.O.L.2:39:510:41:51(12)1:04:23(23)0:53:37(9)
15.Bernard DUBOIS321BELHainaut O.C.2:41:300:43:13(15)1:01:13(18)0:57:04(11)
16.Heinrich GÖTTE138GEROLF Mainz2:42:160:41:45(11)1:02:56(22)0:57:35(13)
17.Chris ADDIERS530BELOmega2:48:130:47:13(21)0:59:06(16)1:01:54(16)
18.Bernard DARGENTON235FRACourse Orientation Tours Sud2:54:220:58:46(25)0:56:49(13)0:58:47(14)
19.Etienne VANDEGHINSTE302BELAltaïr C.O.2:55:170:50:47(23)1:02:15(20)1:02:15(17)
20.Ferdinand HANSES151GERTUS Bramsche2:59:250:46:15(19)1:02:34(21)1:10:36(22)
21.Marc CEULEMANS301BELTROL3:10:540:46:59(20)1:08:05(24)1:15:50(24)
22.Francis KRIER523BELASUB3:19:280:51:24(24)1:20:10(27)1:07:54(21)
23.Karl-Heinz SEEFELD161GEROLV Uslar 1976 e.V.3:40:411:11:56(26)1:13:40(26)1:15:05(23)
24.Martin LAUE246GEROLG Ortenau4:31:361:13:53(27)1:51:57(29)1:25:46(25)
NCLAlfons BAKELANTS268BELK.O.L.DNS1:01:22(19)DNS
NCLBernard OUDIN233FRACO Colmar0:50:41(22)NCLNCL
NCLDavid ROACH165GBRLuxembourg Orienteering ClubNCL1:08:44(25)1:07:37(20)
NCLEddie DE KERF592NEDTROL1:19:10(28)1:23:54(28)DNS
NCLGerrit VAN DE RIET119NEDOlifantDNS0:57:58(15)DNS
NCLKlaus HELD561BELO.L.V. Eifel0:42:40(14)DNSDNS
NCLPierre WILLEMS566BELASUB0:36:18(6)0:45:11(2)DNS
Top

H70  (19)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Ivo TIMMERMANS369BELK.O.L.1:57:390:40:16(4)0:38:45(1)0:38:38(3)
2.Freddy SILLIEN619BELC.O. Pégase1:58:040:40:28(5)0:41:05(3)0:36:31(1)
3.Frans WENS568BELTROL2:00:200:37:17(2)0:42:09(4)0:40:54(4)
4.Alfred RAES476BELBalise 102:00:360:37:13(1)0:45:24(6)0:37:59(2)
5.Dominique SCHUTJES317BELhamok2:04:390:38:20(3)0:43:39(5)0:42:40(7)
6.Achim BADER218GEROLF Mainz2:11:360:47:50(8)0:41:00(2)0:42:46(8)
7.Daniel TESSIER121FRAUnion sportive melunaise2:21:160:43:08(6)0:56:05(10)0:42:03(6)
8.Georges TIMMERMANS368BELK.O.L.2:33:200:58:02(11)0:47:43(7)0:47:35(10)
9.Anton BUYTAERT572BELOmega2:34:560:47:15(7)0:54:45(9)0:52:56(11)
10.Eddie DESMEDT510BELTROL2:50:080:58:21(12)0:58:40(13)0:53:07(12)
11.Juliaan LINTEN608BELK.O.L.2:51:280:55:47(10)0:57:21(11)0:58:20(13)
12.Bertrand CHATAGNY167SUICA Rosé3:04:070:53:16(9)1:04:32(15)1:06:19(16)
13.Robert SCUVEE361BELC.O. Liège3:04:190:59:56(13)1:04:08(14)1:00:15(14)
14.André VLIEGEN498BELO.L.V. Eifel3:05:091:05:33(15)0:57:22(12)1:02:14(15)
15.Régis LECOYER166FRAVERVINS ORIENTATION3:48:341:05:28(14)1:32:05(17)1:11:01(17)
16.Guy CHATELAIN370BELHermathenae4:16:501:29:38(17)1:15:24(16)1:31:48(18)
NCLJean-Claude DUPONT458BELC.O. Liège1:21:53(16)DNS0:43:06(9)
NCLMaurice SEBA280BELC.O. LiègeNCL1:53:50(18)2:28:44(19)
NCLRudy CANTRE588BELK.O.L.NCL0:52:50(8)0:41:29(5)
Top

H75  (16)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Mike IN 'T GROEN266NEDTROL1:20:270:23:55(1)0:30:41(1)0:25:51(1)
2.Vic VANDERSTRAETEN430BELhamok1:25:180:26:15(2)0:31:42(2)0:27:21(2)
3.Jos THYS272BELhamok1:40:570:34:04(4)0:35:38(5)0:31:15(3)
4.Jacques FLAMENT610BELASUB1:49:360:36:50(7)0:39:45(6)0:33:01(4)
5.Jos BYLEMANS260BELK.O.L.1:50:590:36:16(5)0:39:46(7)0:34:57(5)
6.Gérard LEFRANÇOIS102FRAA C Beauchamp1:53:560:40:43(9)0:35:34(4)0:37:39(8)
7.Christian ROBERT173FRAVesoul Haute-Saône Orientation1:58:020:33:06(3)0:47:55(11)0:37:01(7)
8.Ruud SCHONEWILLE617NEDBorasca2:06:260:41:19(10)0:45:21(10)0:39:46(11)
9.Mark VAN BRUGGEN389BELTROL2:07:160:37:44(8)0:50:02(13)0:39:30(10)
10.Per HENRIKSEN242DENOK HTF2:08:510:49:29(12)0:40:39(8)0:38:43(9)
11.Bert GEUDENS539BELK.O.L.2:23:471:07:04(15)0:41:16(9)0:35:27(6)
12.Georges RENNOTTE614BELHermathenae2:27:450:55:23(13)0:51:08(14)0:41:14(12)
13.William MITCHELL600GBROmega2:43:060:58:25(14)0:48:53(12)0:55:48(13)
NCLClaude VAN COLLIE422BELHainaut O.C.DNSDNSDNS
NCLDirk ZWIKKER362NEDTROL0:36:16(5)0:31:50(3)DNS
NCLJean BAISIPONT286BELTROL0:46:56(11)NCLNCL
Top

H80  (6)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Phil MELLEBEEK601BELhamok1:40:050:41:04(3)0:31:09(1)0:27:52(1)
2.Michel OOMS335BELOmega1:44:260:31:39(1)0:35:52(2)0:36:55(3)
3.Jean OOMS459BELhamok1:54:020:38:07(2)0:37:37(3)0:38:18(4)
4.Lucien TONNEAU308BELO.L.V. Eifel1:59:080:41:37(4)0:40:39(4)0:36:52(2)
5.Michael HODSON179GBRIndiv.3:50:581:06:41(5)0:59:21(6)1:44:56(6)
NCLBenno KIRCH177GERHansa SimmerathDNS0:50:05(5)0:53:38(5)
Top

H85  (1)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Frans VAN DE MOORTEL589BELOmega2:00:300:38:50(1)0:39:10(1)0:42:30(1)
Top

Total

C.O. Liège52
Omega51
TROL47
hamok37
K.O.L.35
ASUB27
Hermathenae20
O.L.V. Eifel14
Luxembourg Orienteering Club11
Hainaut O.C.10
Indiv.10
Balise 109
Antwerp Orienteers8
N.S.V. Amel8
Olifant8
CA Rosé7
CIOR Milcomp Germany7
CTG Koblenz7
SCAPA NANCY ORIENTATION7
Bielefelder TG6
SUD O LUX6
Altaïr C.O.5
KOVZ5
O.L.G. St. Vith ARDOC5
OLV Steinberg5
DJK Adler 07 Bottrop4
Hansa Simmerath4
OLG Ortenau4
OLV Uslar 1976 e.V.4
ThOR4
Villeneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation4
A C Beauchamp3
OLF Mainz3
Tout Azimut Fameck3
Borasca2
C.D.C.E.B.E.2
C.O. Pégase2
CO Colmar2
Charente Maritime Orientation2
Grions Orientació2
OK HTF2
OL Team Lippe2
OLG Siegerland2
OLV Baselland2
Orientation caennaise2
POLE SPORTS NATURE ORIENTATION2
SV Mietraching2
Snättringe SK2
Southern Michigan Orienteering Club2
Swiss O Tours2
The Hague Orienteering Runners2
Union sportive melunaise2
VERVINS ORIENTATION2
Vesoul Haute-Saône Orientation2
ol norska2
Airienteers1
Animation Sillery Orientation1
CRCO1
Course Orientation Tours Sud1
Epernay Nature et Sport1
GSV Düsseldorf1
Gundelfinger Turnerschaft1
HOC'931
Kölner OL-Team1
OK Lokomotiva Pardubice1
OLC SKOG FRIBOURG1
SC Achmer1
Ski-Club Helsa e.V.1
Sport orientation Lunéville1
Søllerød OK1
TUS Bramsche1
TV Eitelborn1
TV Oberbexbach1
Tisvilde Hegn OK1
WOLF Haltern1
Total: 502