clublogo
index

NORTH SEA TROPHY 2022
11.11.2022 - 13.11.2022
K.O.L.

Last updated: 17.11.2022 17:10:30Contact/Remarks: lucheuninckx@skynet.be HELGA Orienteering Software © Michael Hock

D-10 D10B D-12 D-14 D-16 D-18 D-20 DE D21 DB D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75 H-10 H10B H-12 H-14 H-16 H-18 H-20 HE H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H85

Days 1 2 3
Total

NCL not classified   DSQ disqualified   DNS did not start    PDF Personal PDF sheet available

D-10  (5)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Ninthe WOLLES307BELhamok1:13:490:21:29(3)0:27:50(2)0:24:30(1)
2.Saar GORIS377BELK.O.L.1:21:320:14:54(1)0:25:24(1)0:41:14(5)
3.Camille JANSSENS35BELAltaïr Orientation1:32:520:25:23(5)0:30:33(3)0:36:56(2)
4.Sarah MOREAU-DESCOINGS671FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation1:39:480:17:52(2)0:40:44(4)0:41:12(4)
5.Jeanne CARTON642FRAVervins Orientation1:53:070:22:00(4)0:51:49(5)0:39:18(3)
Top

D10B  (4)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Noor TALLOEN526BELOmega1:07:160:18:39(2)0:24:19(1)0:24:18(1)
2.Marij SIMKENS398BELK.O.L.1:21:080:18:27(1)0:32:47(3)0:29:54(3)
3.Isia KARAMUCKI665FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation1:24:200:30:29(4)0:27:04(2)0:26:47(2)
4.Léa BERNARD53BELASUB1:42:590:25:30(3)0:43:04(4)0:34:25(4)
Top

D-12  (11)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Ambre MOTHERON434FRALa Boussole Audomaroise58:460:12:03(1)0:20:41(1)0:26:02(1)
2.Domi KORSTJENS384BELK.O.L.1:05:550:16:59(2)0:21:52(2)0:27:04(2)
3.Zoe SEGRE677FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation1:15:000:17:54(3)0:26:35(3)0:30:31(3)
4.Eloïse BADOR640FRAVervins Orientation1:25:010:19:15(4)0:29:42(4)0:36:04(7)
5.Lio LINTEN387BELK.O.L.1:28:540:24:59(8)0:32:20(5)0:31:35(4)
6.Elodie JANSSENS36BELAltaïr Orientation1:37:020:27:21(9)0:36:04(6)0:33:37(5)
7.Emma PRUVOST440FRALa Boussole Audomaroise1:37:390:20:36(5)0:36:12(7)0:40:51(9)
8.Mila LECLERCQ667FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation1:38:210:20:39(6)0:40:05(8)0:37:37(8)
9.Juliette DE NEYER64BELASUB1:49:150:29:13(10)0:44:54(9)0:35:08(6)
10.Jana BRIES356BELK.O.L.2:08:030:21:44(7)0:45:36(10)1:00:43(10)
11.Valentine MAVET648FRAVervins Orientation2:49:420:43:30(11)0:53:35(11)1:12:37(11)
Top

D-14  (9)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Anaïs MAZY205BELCO Liège2:09:210:28:17(1)0:41:20(1)0:59:44(2)
2.Emma CLABAUX424FRALa Boussole Audomaroise2:16:440:32:35(2)0:54:39(4)0:49:30(1)
3.Violette MAYERES330BELHermathenae2:41:450:34:34(3)0:45:30(2)1:21:41(4)
4.Fin MYLLE290BELhamok2:44:320:37:36(4)0:52:15(3)1:14:41(3)
5.Romane PROUST439FRALa Boussole Audomaroise3:09:230:38:05(5)1:09:09(7)1:22:09(5)
6.Anaelle REICH171FRACO COLMAR3:13:400:47:15(6)1:02:59(5)1:23:26(6)
7.Jeanne BADOR641FRAVervins Orientation3:42:480:53:16(7)1:05:25(6)1:44:07(7)
NCLAlina SYRJÄLÄ465FINLounais-Hämeen RastiDNSDNSDNS
NCLGarance HEMSEN662FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation0:56:52(8)1:24:56(8)NCL
Top

D-16  (21)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Sonia JOLLY-JANSSON247FRAGuyancourt Orientation 781:46:480:24:27(2)0:36:05(1)0:46:16(1)
2.Louise MATTART327BELHermathenae1:51:000:25:15(3)0:37:14(2)0:48:31(3)
3.Sasha FLANDRIN430FRALa Boussole Audomaroise1:52:470:23:39(1)0:41:23(5)0:47:45(2)
4.Norah CLABAUX425FRALa Boussole Audomaroise2:05:220:33:04(9)0:39:48(4)0:52:30(4)
5.Elvire PIERLOT213BELCO Liège2:06:560:29:21(5)0:41:42(6)0:55:53(5)
6.Clementine BAUDSON654FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation2:11:080:30:16(7)0:44:19(7)0:56:33(6)
7.Anna VERNEAU445FRALa Boussole Audomaroise2:12:180:29:26(6)0:44:59(8)0:57:53(7)
8.Romane SENCE678FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation2:20:590:31:15(8)0:48:19(11)1:01:25(8)
9.Erine NEUWELS265BELHainaut O.C.2:26:140:34:09(10)0:46:04(9)1:06:01(12)
10.Kiara NIJST521BELOmega2:26:220:36:28(13)0:46:55(10)1:02:59(9)
11.Lina GORIS376BELK.O.L.2:36:280:35:55(12)0:52:51(12)1:07:42(13)
12.Noor MARIEN392BELK.O.L.2:48:000:34:18(11)1:07:45(14)1:05:57(11)
13.Lola MOULIÈRE650FRAVervins Orientation2:57:340:40:49(14)1:12:09(15)1:04:36(10)
14.Sien GORIS378BELK.O.L.3:23:380:45:52(16)1:06:23(13)1:31:23(16)
15.Louise MOULIÈRE651FRAVervins Orientation3:51:370:42:54(15)1:19:23(17)1:49:20(17)
16.Elisabeth CANART313BELHermathenae4:14:110:47:34(17)1:35:42(18)1:50:55(18)
NCLClemence BRUNOT141FRACapOnord Sports d'Orientation1:19:12(16)
NCLFee MYLLE289BELhamok0:51:31(19)NCLNCL
NCLLucie DUTHOIT428FRALa Boussole Audomaroise0:49:05(18)NCL1:18:30(14)
NCLNoor DE MITS598BELTROLDNSDNS1:30:47(15)
NCLPrune MASSON3FRA2108BF Talant SO0:26:40(4)0:39:41(3)NCL
Top

D-18  (10)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Yaëlle MALARD646FRAVervins Orientation1:40:560:23:20(1)0:37:31(1)0:40:05(1)
2.Maya RENARD295BELhamok1:53:190:27:45(2)0:41:37(2)0:43:57(2)
3.Siiri JULKUNEN454FINLounais-Hämeen Rasti2:07:560:27:53(3)0:42:31(3)0:57:32(5)
4.Marie GILLET194BELCO Liège2:12:560:29:19(4)0:54:41(8)0:48:56(3)
5.Maija TAILLIEU406BELK.O.L.2:14:210:34:32(8)0:49:49(4)0:50:00(4)
6.Léa INSTALLE262BELHainaut O.C.2:22:370:31:50(5)0:51:16(5)0:59:31(7)
7.Mélissa JOLLY-JANSSON246FRAGuyancourt Orientation 782:25:220:33:22(6)0:53:29(6)0:58:31(6)
8.Aurore MARECHAL19FRA6205HFO22:39:200:34:42(9)0:53:34(7)1:11:04(9)
NCLFeike KERCKHOFS518BELOmega0:33:58(7)DNS1:11:55(10)
NCLOlesia MATVIICHUK614UKRTROLDNS1:10:19(9)1:06:28(8)
Top

D-20  (4)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Gaëlle FRONHOFFS80BELASUB2:00:280:29:17(1)0:43:07(1)0:48:04(1)
2.Laurence DEFRAIGNE67BELASUB2:17:130:29:36(2)0:48:12(2)0:59:25(2)
3.Emma MAES389BELK.O.L.2:42:380:34:56(3)0:55:27(3)1:12:15(3)
4.Flore TOELEN409BELK.O.L.2:51:340:38:47(4)0:57:41(4)1:15:06(4)
Top

DE  (14)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Anna SERRALLONGA617ESPTROL1:59:520:25:49(1)0:45:48(1)0:48:15(1)
2.Audrey DUQUENNE7FRA5907HF T.A.D. (France)2:09:550:29:13(7)0:48:21(2)0:52:21(2)
3.Roxane FLORENT8FRA5907HF T.A.D. (France)2:13:250:28:08(4)0:51:20(7)0:53:57(4)
4.Hannah THIELS618BELTROL2:14:510:29:10(6)0:51:14(6)0:54:27(5)
5.Ems DE SMUL505BELOmega2:15:150:27:22(3)0:49:24(3)0:58:29(8)
6.Laurine HERMAN83BELASUB2:15:380:28:39(5)0:50:57(4)0:56:02(7)
7.Severine VANDERMEULEN227BELCO Liège2:18:460:30:48(9)0:52:56(8)0:55:02(6)
8.Lucie ARNO254BELHainaut O.C.2:21:330:29:51(8)0:51:07(5)1:00:35(10)
9.Sandrine DEFRAIGNE68BELASUB2:26:530:32:46(11)0:54:06(9)1:00:01(9)
10.Chloe ROBERT220FRACO Liège2:33:320:35:24(13)0:54:15(10)1:03:53(11)
11.Aurélie DESCHEPPER115BELBalise 102:36:270:31:52(10)0:56:45(11)1:07:50(12)
12.Rosemonde LEONARD202BELCO Liège2:54:370:33:37(12)1:08:54(13)1:12:06(13)
13.Joséphine MULLER210BELCO Liège3:07:400:40:27(14)1:07:11(12)1:20:02(14)
NCLGreet OEYEN293BELhamok0:26:13(2)DNS0:52:41(3)
Top

D21  (18)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Maria LABARRE17FRA6205HFO22:11:320:28:36(1)0:47:51(1)0:55:05(2)
2.Claudia ROOMAN45BELAntwerp Orienteers2:12:420:29:08(2)0:53:20(5)0:50:14(1)
3.Kim TIREZ528BELOmega2:22:380:31:13(3)0:53:12(4)0:58:13(4)
4.Charlotte SOLTYSIAK682FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation2:27:440:32:02(4)0:51:09(3)1:04:33(7)
5.Claire SANDEVOIR97FRAASUB2:34:460:35:00(5)1:00:05(7)0:59:41(5)
6.Linda VERBRAKEN627BELTROL2:44:520:39:38(10)1:04:17(9)1:00:57(6)
7.Edme PAILLARD552FRARaid Orientation Paris2:55:460:37:35(8)1:04:57(10)1:13:14(8)
8.Kelly GYSEN808BELK.O.L.3:01:550:38:13(9)0:55:51(6)1:27:51(11)
9.Siel DE SMUL507BELOmega3:04:400:36:38(6)1:09:40(11)1:18:22(9)
10.Marion EVRARD75BELASUB3:22:390:41:30(11)1:16:10(14)1:24:59(10)
11.Eske AERDEN347BELK.O.L.3:49:040:47:04(14)1:18:44(15)1:43:16(13)
12.Elodie DURAY187BELCO Liège3:52:430:43:01(12)1:13:58(13)1:55:44(16)
13.Ellen HERTEGONNE573BELThOR3:53:450:52:00(15)1:10:09(12)1:51:36(15)
14.Laurie GERARD259BELHainaut O.C.3:54:250:46:50(13)1:21:22(16)1:46:13(14)
NCLCaroline PIRET335BELHermathenaeNCLNCLNCL
NCLEléonore ROBINSON578BELThOR0:37:08(7)1:02:52(8)NCL
NCLSilke VAN ROOY46BELAntwerp OrienteersNCL0:49:55(2)0:55:28(3)
NCLValentine SEIVERT345BELIndividual (BE)NCLNCL1:37:24(12)
Top

DB  (10)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Renske GOOSSENS611BELTROL2:30:020:35:08(1)0:46:41(1)1:08:13(3)
2.Miek FABRÉ510BELOmega2:33:480:39:12(2)0:52:19(3)1:02:17(2)
3.Liese GEERTS43BELAntwerp Orienteers2:44:420:39:47(3)0:47:06(2)1:17:49(4)
4.An FREDERICKX77BELASUB2:50:570:50:30(6)1:07:01(7)0:53:26(1)
5.Orsolya MOLNAR90HUNASUB3:13:210:50:01(5)1:02:59(4)1:20:21(5)
6.Vanessa VAN BREEDAM623BELTROL3:14:500:47:20(4)1:03:15(5)1:24:15(6)
7.Cécile VAN BRUSSEL105BELASUB3:38:460:53:44(7)1:07:35(8)1:37:27(8)
8.Sandrine LEVOURC' H645FRAVervins Orientation3:41:290:55:50(8)1:12:45(9)1:32:54(7)
9.Anne PECHEUR267BELHainaut O.C.3:57:001:02:57(9)1:05:57(6)1:48:06(9)
NCLVirginie CATTIER644FRAVervins OrientationNCL1:21:43(10)NCL
Top

D35  (12)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Kim GEYPEN512BELOmega1:57:400:24:59(1)0:43:15(1)0:49:26(2)
2.Béatrice DE LONGUEVILLE63BELASUB2:09:350:30:33(4)0:50:23(2)0:48:39(1)
3.Elsa KARAMUCKI664FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation2:16:480:27:52(2)0:56:28(5)0:52:28(3)
4.Annelies VERMONDEN628BELTROL2:22:240:30:08(3)0:55:38(4)0:56:38(4)
5.Marieke ADDIERS496BELOmega2:33:480:33:54(6)0:54:10(3)1:05:44(5)
6.Helena PLUYMERS615BELTROL2:46:150:33:06(5)1:00:46(6)1:12:23(7)
7.Amélie DELFORGE71BELASUB3:49:290:45:01(9)1:25:36(9)1:38:52(10)
8.Gaëlle WASTIAUX42BELAltaïr Orientation4:01:500:45:47(10)1:16:18(7)1:59:45(11)
NCLDanni ZHEN685FRAYcone SENS0:42:16(8)NCL1:37:17(9)
NCLLiesbeth VAN DE VELDE530BELOmega0:42:09(7)NCL1:12:10(6)
NCLMarina JACQUEMART148FRACapOnord Sports d'Orientation1:10:41(11)NCL2:24:03(12)
NCLTania HENDRICKX281BELhamokDNS1:19:23(8)1:20:25(8)
Top

D40  (21)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Agnès MERCIER11FRA5907HF T.A.D. (France)2:04:020:25:59(1)0:46:00(1)0:52:03(1)
2.Lieke VAN OPSTAL415NEDK.O.L.2:11:360:30:20(2)0:46:21(2)0:54:55(2)
3.Elisabeth SCHUTJES297BELhamok2:16:470:31:48(4)0:49:12(3)0:55:47(3)
4.Leslie CRETTELS318BELHermathenae2:33:170:32:18(5)0:54:26(4)1:06:33(5)
5.Aurélie KIRILOV666FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation2:33:410:31:24(3)0:57:10(5)1:05:07(4)
6.Ellen BOURGONJON586BELTROL2:38:040:33:18(6)0:57:59(6)1:06:47(6)
7.Marie AVAUX51BELASUB3:00:220:43:38(11)0:58:16(7)1:18:28(7)
8.Annelies GEBOERS371BELK.O.L.3:06:400:37:22(7)0:59:34(8)1:29:44(10)
9.Agnes HERMESZ33HUNAltaïr Orientation3:14:320:42:26(9)1:02:08(9)1:29:58(11)
10.Emilie TIMMERMANS268BELHainaut O.C.3:18:140:41:15(8)1:15:25(15)1:21:34(8)
11.Noémi PRIEUR675FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation3:24:130:42:30(10)1:14:22(12)1:27:21(9)
12.Elise REICH172FRACO COLMAR3:39:130:48:06(12)1:14:42(14)1:36:25(12)
13.Claire BAUDSON653FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation3:54:550:48:50(13)1:14:29(13)1:51:36(14)
14.Alice DESSART184BELCO Liège4:37:311:06:19(17)1:32:03(17)1:59:09(15)
15.Judith LEYIMANGOYE203GABCO Liège5:03:281:05:11(16)1:41:01(18)2:17:16(16)
NCLAnnette SCHULZE421GERKölner -O teamDNSDNSDNS
NCLLore STAES404BELK.O.L.NCL1:04:48(10)1:46:15(13)
NCLMorgane CYFFERS658FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation1:02:24(15)1:50:54(19)
NCLNatacha DEGRAVE320BELHermathenaeNCL1:25:13(16)DNS
NCLNatascha SPATHMANN403BELK.O.L.DNSDNSDNS
NCLNetsi WODAJO633BELTROL1:01:13(14)1:05:18(11)NCL
Top

D45  (27)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Aline HERMANS197BELCO Liège1:40:530:22:17(1)0:38:43(3)0:39:53(1)
2.Amber THYS299BELhamok1:48:350:26:27(2)0:36:00(1)0:46:08(3)
3.Marie Hélène MOULIÈRE652FRAVervins Orientation1:50:100:26:33(3)0:36:36(2)0:47:01(5)
4.Perrine THENOZ251FRAGuyancourt Orientation 781:53:210:27:22(4)0:40:55(5)0:45:04(2)
5.Marie DESRUMAUX660FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation1:57:040:29:02(7)0:41:52(6)0:46:10(4)
6.Marlene SANCHEZ443FRALa Boussole Audomaroise1:59:100:27:52(5)0:40:29(4)0:50:49(7)
7.Sarah BRUNDU-LEMAIRE236FRAGuyancourt Orientation 782:07:260:32:25(12)0:46:58(9)0:48:03(6)
8.Hilde BREESCH587BELTROL2:08:500:29:07(8)0:46:59(10)0:52:44(9)
9.Nancy WENDERICKX305BELhamok2:09:420:28:32(6)0:42:00(7)0:59:10(11)
10.Carys MORGAN420GBRKent orienteers2:12:450:29:36(9)0:45:58(8)0:57:11(10)
11.Katrien AERTS350BELK.O.L.2:19:000:33:11(14)0:53:11(13)0:52:38(8)
12.Laurence DRABS73BELASUB2:29:190:31:25(10)0:47:59(11)1:09:55(14)
13.Angelique DE MARCH1FRA2108BF Talant SO2:35:120:36:57(15)0:57:05(14)1:01:10(12)
14.Patricia JOUCLA566FRATerres d'O2:47:360:33:06(13)1:02:17(18)1:12:13(15)
15.Ellen DESCHEPPER604BELTROL2:55:210:43:05(19)1:04:39(20)1:07:37(13)
16.Rachel ATTARD50FRAASUB2:56:230:42:10(18)1:00:32(15)1:13:41(16)
17.Julie TIMMERMANS269BELHainaut O.C.2:56:440:39:50(16)1:02:07(17)1:14:47(17)
18.Rachel WINTHAGEN341BELHermathenae3:02:530:41:46(17)1:00:56(16)1:20:11(19)
19.An DUYCK74BELASUB3:09:200:43:45(20)1:07:20(21)1:18:15(18)
20.Isabelle FRERE191BELCO Liège3:33:090:56:16(24)1:10:03(22)1:26:50(20)
21.Maud STORME544BELPégase CO3:34:190:46:07(23)1:18:18(24)1:29:54(23)
22.Karin DECLERCQ274BELhamok3:40:320:44:00(21)1:11:50(23)1:44:42(24)
NCLCamille MOULIÈRE649FRAVervins Orientation0:31:56(11)0:48:21(12)NCL
NCLGéraldine SCHIMPF154FRACapOnord Sports d'Orientation1:30:27(26)
NCLLaëtitia BUCKMAN143FRACapOnord Sports d'Orientation1:23:18(25)
NCLPatricia BRAEM56BELASUB0:45:14(22)NCL1:27:05(21)
NCLSindy SAGGIORATO124BELBalise 10NCL1:04:00(19)1:28:23(22)
Top

D50  (29)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Marie MORLON5FRA2108BF Talant SO1:45:110:25:01(1)0:35:45(1)0:44:25(2)
2.Veerle TULLENEERS529BELOmega1:48:540:25:50(2)0:39:46(2)0:43:18(1)
3.Alison HOWE418GBRKent orienteers2:06:500:29:38(3)0:43:44(3)0:53:28(3)
4.Anne GODEL134SUICA Rosé (Switserland)2:14:070:30:05(4)0:45:09(4)0:58:53(6)
5.Julia JARVIS419GBRKent orienteers2:16:270:32:19(7)0:47:00(5)0:57:08(5)
6.Jeanette JANSSON244FRAGuyancourt Orientation 782:18:360:31:37(6)0:47:49(6)0:59:10(7)
7.Hedwige LEJEUNE201BELCO Liège2:21:180:34:01(8)0:53:26(10)0:53:51(4)
8.Jana LATASTE160FRACO COLMAR2:23:040:31:30(5)0:50:36(7)1:00:58(9)
9.Geneviève NYS577BELThOR2:31:280:34:08(9)0:50:55(8)1:06:25(13)
10.Valérie AUGHUET570BELThOR2:32:280:36:06(11)0:53:42(12)1:02:40(11)
11.Angelique DE GRANDE504BELOmega2:34:380:34:52(10)0:50:57(9)1:08:49(14)
12.Florence BASTIN178BELCO Liège2:34:560:36:24(12)0:56:57(15)1:01:35(10)
13.Kerstin BUCHACKER181GERCO Liège2:35:530:38:53(14)0:57:05(16)0:59:55(8)
14.Virginie DEHULLU365BELK.O.L.2:36:040:38:05(13)0:53:36(11)1:04:23(12)
15.Laurence AUGHUET569BELThOR2:56:520:40:13(15)0:55:39(14)1:21:00(23)
16.Elisabeth PEETERS553BELRaid Orientation Paris2:56:550:46:10(25)0:54:56(13)1:15:49(18)
17.Nicole REVENCU94BELASUB2:56:580:42:01(18)1:03:37(20)1:11:20(15)
18.Véronique GOIRE323BELHermathenae2:59:260:43:34(21)1:02:24(18)1:13:28(17)
19.Anne Sophie ARROQUI137FRACapOnord Sports d'Orientation3:06:170:42:30(19)1:04:50(21)1:18:57(22)
20.Françoise ROBBERECHT95BELASUB3:06:430:42:45(20)1:11:55(23)1:12:03(16)
21.Janine DÜNNER483SUIOLG Zurich3:06:570:41:38(17)1:03:02(19)1:22:17(25)
22.Johanna JULKUNEN453FINLounais-Hämeen Rasti3:07:130:46:01(24)0:59:14(17)1:21:58(24)
23.Anne-Marie DELANGHE366BELK.O.L.3:08:420:45:28(23)1:06:06(22)1:17:08(21)
24.Galyna KULIKOVA561GERSILIN3:15:240:40:20(16)1:18:31(25)1:16:33(19)
25.Tarja SIMOLA464FINLounais-Hämeen Rasti3:20:460:44:12(22)1:20:00(26)1:16:34(20)
26.Marcia BRONCKAERS358BELK.O.L.3:31:060:46:33(26)1:13:05(24)1:31:28(26)
27.Anja POTVIN169BELCO COLMAR4:00:330:58:29(28)1:24:50(27)1:37:14(27)
28.Gelica DALON319BELHermathenae4:05:050:51:03(27)1:32:27(28)1:41:35(28)
NCLElisabeth LEFEBVRE150FRACapOnord Sports d'OrientationNCL
Top

D55  (19)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Marijs VANDEWEYER303BELhamok2:23:380:30:29(1)0:45:12(1)1:07:57(3)
2.Isabelle WACK176FRACO COLMAR2:24:550:35:00(3)0:46:50(3)1:03:05(1)
3.Françoise RENARD218BELCO Liège2:28:480:37:54(4)0:47:46(4)1:03:08(2)
4.Betty DE MEYER597BELTROL2:37:520:34:54(2)0:45:34(2)1:17:24(7)
5.Greta MOLS288BELhamok2:50:540:44:22(12)0:50:28(7)1:16:04(6)
6.Ulrike KORFF559GERSC Achmer2:54:020:38:14(5)0:48:52(5)1:26:56(13)
7.Lina JASULAITYTE485NEDOlifant2:54:240:44:04(11)0:57:27(10)1:12:53(5)
8.Corinne SERVAIS39BELAltaïr Orientation3:00:540:40:52(8)0:58:15(12)1:21:47(9)
9.Marie Pierre COFFE22FRAA.C. Beauchamp3:05:590:43:36(9)0:57:29(11)1:24:54(11)
10.Mia KINNAER520BELOmega3:13:460:40:27(6)1:09:28(16)1:23:51(10)
11.Hilde KROLS284BELhamok3:15:340:40:45(7)1:06:18(15)1:28:31(14)
12.Nina KRAUSE683GERWOLF Haltern3:19:320:52:29(14)1:01:01(13)1:26:02(12)
13.Pascale FLAMION258BELHainaut O.C.3:25:450:47:07(13)1:01:02(14)1:37:36(16)
14.Evelyn BÜSCHEMANN230GERCTG Koblenz3:46:451:00:10(16)1:16:30(17)1:30:05(15)
15.Chantal DAVID113BELBalise 104:22:400:57:21(15)1:16:43(18)2:08:36(17)
16.Anne-Marie CEULEMANS109BELBalise 105:16:331:20:12(17)1:29:23(19)2:26:58(18)
NCLMartine WEISS177FRACO COLMARNCL0:50:42(8)1:19:58(8)
NCLPäivi PAIJA461FINLounais-Hämeen Rasti0:43:50(10)0:52:14(9)NCL
NCLVéronique MAKOVICKA164FRACO COLMARNCL0:48:53(6)1:11:12(4)
Top

D60  (21)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Sarah HOWES558GBRSAXONS OC2:19:570:36:02(2)0:48:06(2)0:55:49(1)
2.Martine WIBART26FRAA.C. Beauchamp2:25:130:31:32(1)0:44:55(1)1:08:46(3)
3.Claire MUYLLAERT91BELASUB2:31:300:38:27(4)0:48:52(3)1:04:11(2)
4.Bernadette GOVAERTS450BELLOST2:47:030:43:55(5)0:53:16(6)1:09:52(4)
5.Julienne VANREUSEL304BELhamok2:50:410:45:34(7)0:50:13(4)1:14:54(5)
6.Chantal GILLES322BELHermathenae3:02:060:45:20(6)0:51:53(5)1:24:53(9)
7.Merja MYLLYS459FINLounais-Hämeen Rasti3:02:340:48:16(9)0:53:47(7)1:20:31(7)
8.Isabelle GLASSET240FRAGuyancourt Orientation 783:10:260:49:16(12)1:05:18(10)1:15:52(6)
9.Anne TAYMANS452BELLOST3:29:270:48:54(11)1:01:15(9)1:39:18(12)
10.Marina DRIESEN508BELOmega3:40:270:48:17(10)1:29:45(20)1:22:25(8)
11.Alexandra WANNER481GEROLG Siegerland3:44:211:00:11(14)1:09:24(11)1:34:46(11)
12.Jenny BUELENS58BELASUB3:48:411:01:14(15)1:13:17(13)1:34:10(10)
13.Carine LAMBEAU88BELASUB4:08:311:05:46(17)1:23:01(19)1:39:44(13)
14.Jaana LINDFORS458FINLounais-Hämeen Rasti4:18:420:55:37(13)1:13:24(14)2:09:41(18)
15.Noëlle CHOPRIX30BELAltaïr Orientation4:23:541:01:39(16)1:18:41(17)2:03:34(15)
16.Marie-Christine METTEN394BELK.O.L.4:33:561:07:12(18)1:17:16(16)2:09:28(17)
17.Myriam BRUYNINCKX271BELhamok4:39:591:13:14(19)1:22:21(18)2:04:24(16)
NCLAnita BAERTS128BELBorascaNCL1:16:43(15)1:57:26(14)
NCLChristine LAMY132FRAC.O. Coeur de Savoie0:45:35(8)1:12:03(12)NCL
NCLIsabelle TAELEMANS102BELASUBNCL2:13:36(21)NCL
NCLPascale MARTIN551FRARaid Orientation Paris0:38:11(3)0:54:52(8)NCL
Top

D65  (11)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Maggie ROACH468GBRLuxembourg Orienteering Club2:03:140:33:57(2)0:44:21(1)0:44:56(1)
2.Jane ARCHER564GBRSouthern Navigators2:19:410:33:41(1)0:54:55(2)0:51:05(4)
3.Bernadette VANDERMEULEN225BELCO Liège2:27:260:37:02(5)0:59:36(4)0:50:48(3)
4.Joëlle MEERT451BELLOST2:28:360:37:01(4)1:01:43(5)0:49:52(2)
5.Lily-Anne COLE589BELTROL2:41:020:39:59(6)0:56:56(3)1:04:07(6)
6.Marja Leena KLEMELÄ456FINLounais-Hämeen Rasti3:05:310:49:48(9)1:05:09(6)1:10:34(9)
7.Liset HENDRICKX514BELOmega3:17:340:52:31(10)1:16:27(7)1:08:36(7)
8.Marie-Jeanne ARSAC27BELAltaïr Orientation4:18:410:56:52(11)1:45:07(9)1:36:42(10)
NCLIrma COLLIENNE488BELOLV Eifel0:44:18(7)NCL1:09:59(8)
NCLLieve FEYS511BELOmega0:45:21(8)1:30:40(8)NCL
NCLSimonne SILVI396BELK.O.L.0:35:57(3)NCL1:04:02(5)
Top

D70  (12)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Lieve GEENS609BELTROL1:56:270:32:45(4)0:38:36(1)0:45:06(2)
2.Paulette BLOMMEN498BELOmega1:58:300:33:43(5)0:45:23(3)0:39:24(1)
3.Lisette EYKMANS370BELK.O.L.2:01:450:33:54(6)0:38:45(2)0:49:06(3)
4.Anna BLOMGREN636SWETullinge SK2:12:160:27:39(1)0:45:54(4)0:58:43(5)
5.Agnès PONCELET214BELCO Liège2:15:340:32:10(3)0:49:31(7)0:53:53(4)
6.Christa ZWIKKER634NEDTROL2:21:430:34:35(7)0:46:57(5)1:00:11(6)
7.Monica ROELING616NEDTROL2:28:110:31:57(2)0:55:01(9)1:01:13(7)
8.Marie Reine OUDIN168FRACO COLMAR2:39:420:43:59(10)0:49:24(6)1:06:19(8)
9.Françoise CHATELAIN-NANOUX317BELHermathenae2:47:140:45:51(11)0:53:12(8)1:08:11(9)
10.Jacqueline MOREAU-SCUVEE208BELCO Liège2:59:020:43:09(8)1:07:07(10)1:08:46(10)
11.Françoise PONCELET215BELCO Liège3:10:080:51:03(12)1:08:22(11)1:10:43(11)
NCLMarie-Christine BLANCHE55BELASUB0:43:21(9)NCLDNS
Top

D75  (4)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Monique DEFFENSE537BELPégase CO1:52:230:26:44(1)0:42:48(1)0:42:51(1)
2.Gilberte MARIEN391BELK.O.L.2:59:070:52:05(4)1:03:49(2)1:03:13(2)
3.Danielle NOLENS292BELhamok3:03:100:43:12(2)1:07:24(3)1:12:34(4)
4.Manon RENNOTTE-CHAUVEHEID337BELHermathenae3:12:590:43:43(3)1:18:41(4)1:10:35(3)
Top

H-10  (9)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Witse BOECKX500BELOmega47:550:09:52(1)0:17:29(1)0:20:34(2)
2.Jens DEFERM275BELhamok52:190:14:56(6)0:19:02(2)0:18:21(1)
3.Félix GILLET192BELCO Liège52:580:11:16(2)0:19:38(3)0:22:04(4)
4.Clément PRIEUR674FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation57:480:14:38(5)0:21:22(4)0:21:48(3)
5.Lyam BOSMANS585BELTROL1:04:190:16:48(7)0:24:31(5)0:23:00(6)
6.Bram BRIES355BELK.O.L.1:29:550:13:15(4)0:51:49(6)0:24:51(7)
NCLHugo DEPAUW145FRACapOnord Sports d'Orientation0:23:13(8)
NCLLucas DEPAUW146FRACapOnord Sports d'Orientation0:26:28(9)
NCLNoé BERNARD54BELASUB0:12:06(3)NCL0:22:52(5)
Top

H10B  (9)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Arne WILSSENS632BELTROL56:380:12:37(1)0:24:12(2)0:19:49(1)
2.Jules COLOMB61BELASUB1:07:360:16:34(3)0:20:08(1)0:30:54(8)
3.Mats TALLOEN525BELOmega1:08:440:20:16(7)0:26:23(4)0:22:05(2)
4.Rafael SAUE98ESTASUB1:12:400:17:50(4)0:26:10(3)0:28:40(5)
5.Leon SMIRNOV679FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation1:19:220:19:18(5)0:29:23(6)0:30:41(6)
6.Romain HANZEN806BELCO Liège1:20:350:21:03(8)0:28:41(5)0:30:51(7)
7.Levente SZUCS101HUNASUB1:26:260:19:20(6)0:34:17(7)0:32:49(9)
8.Aloïs TINCHANT534FRAOTB1:26:340:15:22(2)0:46:44(9)0:24:28(3)
9.Marius COLOMB62BELASUB1:28:550:23:47(9)0:36:48(8)0:28:20(4)
Top

H-12  (24)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Nathan JANSEN516BELOmega42:200:10:19(1)0:15:39(1)0:16:22(3)
2.Thor WOLLES308BELhamok42:430:10:19(1)0:17:58(3)0:14:26(1)
3.Daan COOLS590BELTROL43:240:11:05(3)0:15:59(2)0:16:20(2)
4.Vilho SYRJÄLÄ466FINLounais-Hämeen Rasti48:220:11:17(5)0:18:47(5)0:18:18(6)
5.Kobe DEFERM276BELhamok49:280:11:16(4)0:20:02(8)0:18:10(5)
6.Robin FAUCONNIER188BELCO Liège50:300:12:50(8)0:18:08(4)0:19:32(7)
7.Tom FLANDRIN431FRALa Boussole Audomaroise51:200:11:17(5)0:19:36(6)0:20:27(10)
8.Jean BAUDSON655FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation54:530:14:03(11)0:20:43(11)0:20:07(9)
9.Adam PRINS437FRALa Boussole Audomaroise1:02:000:12:52(9)0:21:21(12)0:27:47(13)
10.Daan SMOLDERS400BELK.O.L.1:05:590:16:36(15)0:20:19(10)0:29:04(14)
11.Tom MAYERES329BELHermathenae1:08:320:17:25(16)0:29:47(18)0:21:20(11)
12.Sacha SMIRNOV680FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation1:09:410:14:01(10)0:29:47(18)0:25:53(12)
13.Natael ARLD422FRALa Boussole Audomaroise1:12:430:16:35(14)0:26:49(16)0:29:19(15)
14.Senne LINTEN388BELK.O.L.1:30:140:19:53(18)0:32:58(21)0:37:23(17)
15.Josephe JOSSERAND433FRALa Boussole Audomaroise1:33:410:26:18(22)0:37:59(23)0:29:24(16)
16.Léo RICX442FRALa Boussole Audomaroise1:39:310:24:07(20)0:31:10(20)0:44:14(18)
NCLArnaud THENOZ249FRAGuyancourt Orientation 780:11:41(7)NCL0:17:39(4)
NCLDiego SEGRE676FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation0:22:47(19)0:27:07(17)
NCLMartinien MOXHET209BELCO Liège0:17:32(17)0:23:09(13)
NCLTimotei CUPIAL657FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole OrientationNCL0:26:17(15)0:20:02(8)
NCLToméo TROUSSON444FRALa Boussole AudomaroiseNCL0:20:05(9)NCL
NCLUlysse REICH173FRACO COLMAR0:25:18(21)0:36:19(22)NCL
NCLViek DE MITS600BELTROL0:15:47(13)0:24:04(14)DNS
NCLWarre SIMKENS399BELK.O.L.0:14:45(12)0:19:39(7)NCL
Top

H-14  (14)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Victor BROUWIER312BELHermathenae1:35:290:21:39(1)0:35:16(3)0:38:34(1)
2.Thomas JANSEN517BELOmega1:40:100:25:28(2)0:32:11(1)0:42:31(2)
3.Erwan YVART20FRAGuyancourt Orientation 781:43:470:26:09(4)0:33:34(2)0:44:04(3)
4.Jérémie THENOZ250FRAGuyancourt Orientation 781:55:230:25:29(3)0:40:23(10)0:49:31(5)
5.Tim LEMY STORME539BELPégase CO1:55:430:26:36(7)0:35:23(4)0:53:44(7)
6.Jules MAVET647FRAVervins Orientation1:59:520:26:28(6)0:37:21(7)0:56:03(8)
7.Jules ZENEVRE567FRATerres d'O2:01:510:32:09(11)0:37:19(6)0:52:23(6)
8.Timour FAUCONNIER189BELCO Liège2:01:530:33:22(12)0:44:06(12)0:44:25(4)
9.Wout BOECKX501BELOmega2:07:510:26:18(5)0:39:56(8)1:01:37(10)
10.Maxime LAGNIER18FRA6205HFO22:08:440:28:16(8)0:41:21(11)0:59:07(9)
11.Louis BASTIN473BELO.L.G. St. Vith ARDOC2:20:420:35:48(13)0:35:33(5)1:09:21(12)
12.Loïc CHATELAIN316BELHermathenae2:27:180:31:36(9)0:40:02(9)1:15:40(13)
13.Senne HENDRICKX280BELhamok2:32:000:32:01(10)0:52:38(13)1:07:21(11)
NCLWael NAFOUSSI672FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation1:30:24(14)NCLNCL
Top

H-16  (19)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Regis VANSCHUYTBROECK546BELPégase CO1:43:070:24:53(3)0:36:34(4)0:41:40(3)
2.Bob DE CLEENE593BELTROL1:44:410:25:24(4)0:35:29(2)0:43:48(5)
3.Torben AERDEN349BELK.O.L.1:49:390:24:36(2)0:42:26(8)0:42:37(4)
4.Antoine VOS228BELCO Liège1:59:470:30:23(8)0:43:55(10)0:45:29(6)
5.Diego BOMBAERTS448BELLOST2:00:580:32:10(10)0:40:44(6)0:48:04(7)
6.Thor DE MITS599BELTROL2:08:520:35:45(13)0:44:36(11)0:48:31(8)
7.Alexis JAYET432FRALa Boussole Audomaroise2:09:550:26:53(5)0:42:01(7)1:01:01(12)
8.Stan MAES390BELK.O.L.2:15:410:33:11(11)0:53:03(15)0:49:27(9)
9.Gabriel DASSONVILLE427FRALa Boussole Audomaroise2:17:530:30:36(9)0:46:58(13)1:00:19(11)
10.Enzo MUDES436FRALa Boussole Audomaroise2:18:320:30:15(7)0:49:57(14)0:58:20(10)
11.Timothée LAMBERT576BELThOR2:26:220:34:20(12)0:45:43(12)1:06:19(14)
12.Lucas LAHOUSSE263BELHainaut O.C.2:44:580:46:17(15)0:55:17(16)1:03:24(13)
13.Lucas FABRION257BELHainaut O.C.3:06:370:43:36(14)1:08:14(18)1:14:47(15)
NCLAdam LEFEBVRE811FRACapOnord Sports d'Orientation1:00:10(17)
NCLArnaud MAZY206BELCO LiègeNCL0:33:52(1)0:33:53(1)
NCLColin BRISEBOIS256BELHainaut O.C.0:29:36(6)0:42:51(9)NCL
NCLNathan MOTHERON435FRALa Boussole Audomaroise0:23:42(1)0:35:53(3)NCL
NCLRaphael CHRISTIANE111BELBalise 10NCL1:39:06(19)NCL
NCLVianney VEROVE15FRA5907HF T.A.D. (France)NCL0:38:10(5)0:37:55(2)
Top

H-18  (12)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Mathis BROUWIER310BELHermathenae1:45:320:21:45(1)0:41:19(3)0:42:28(2)
2.Thomas SAARELA463FINLounais-Hämeen Rasti1:46:550:23:25(2)0:37:53(1)0:45:37(3)
3.Luca CHABE423FRALa Boussole Audomaroise1:51:440:23:26(3)0:38:38(2)0:49:40(4)
4.Simon MOUGEOT166FRACO COLMAR2:12:470:31:14(5)0:47:30(6)0:54:03(5)
5.Victor PLUVINAGE123BELBalise 102:20:530:31:53(7)0:46:59(5)1:02:01(6)
6.Louis VOS229BELCO Liège2:22:490:29:07(4)0:51:29(7)1:02:13(7)
7.Einstine OKOA266BELHainaut O.C.2:36:250:31:45(6)0:53:37(8)1:11:03(8)
8.Simon CHRISTIANE112BELBalise 102:53:130:39:04(9)0:54:56(9)1:19:13(9)
9.Renaud MIELLET669FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation4:02:500:54:07(10)1:15:18(12)1:53:25(10)
NCLLouis BOURGEOIS255BELHainaut O.C.NCL0:41:57(4)0:39:53(1)
NCLNathael DAEM GAUDREE238FRAGuyancourt Orientation 780:35:53(8)1:02:52(11)NCL
NCLWolf DE MITS601BELTROLNCL0:57:00(10)NCL
Top

H-20  (7)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Benjamin SAARELA462FINLounais-Hämeen Rasti2:00:180:27:54(3)0:44:56(1)0:47:28(1)
2.Jon ICEAGA243FRAGuyancourt Orientation 782:09:120:27:40(2)0:46:18(2)0:55:14(3)
3.Titouan THONIER252FRAGuyancourt Orientation 782:10:480:26:39(1)0:49:59(3)0:54:10(2)
4.Noam LEMY STORME344BELIndividual (BE)2:32:580:32:33(5)0:57:26(5)1:02:59(4)
5.Gilles ROBBERECHT96BELASUB2:40:350:33:50(6)1:02:50(6)1:03:55(5)
NCLIgor FREYLING78BELASUB0:56:37(7)NCL1:55:17(6)
NCLJustin GILLET193BELCO Liège0:28:17(4)0:54:39(4)DNS
Top

HE  (31)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Wouter HUS382BELK.O.L.1:56:210:21:39(1)0:43:08(1)0:51:34(3)
2.Liam THIELS527BELOmega1:59:400:22:46(2)0:43:14(2)0:53:40(7)
3.Gilles DE NEYER571BELThOR1:59:500:24:34(5)0:44:21(3)0:50:55(2)
4.Louis HALTZ9FRA5907HF T.A.D. (France)2:02:000:24:00(4)0:47:21(5)0:50:39(1)
5.Rune DE CLERCQ595BELTROL2:03:120:23:54(3)0:46:41(4)0:52:37(5)
6.Thibaut ROBINSON580BELThOR2:06:250:25:39(9)0:49:04(9)0:51:42(4)
7.Quentin DE NEYER572BELThOR2:10:380:25:30(8)0:48:25(8)0:56:43(10)
8.Corentin TONNEAU490BELOLV Eifel2:10:390:26:23(11)0:48:07(7)0:56:09(9)
9.Lasse TAILLIEU405BELK.O.L.2:14:120:26:51(14)0:49:49(10)0:57:32(12)
10.Lennert LENS285BELhamok2:14:260:29:40(18)0:49:52(11)0:54:54(8)
11.Geert SIMKENS397BELK.O.L.2:16:050:26:33(12)0:50:33(14)0:58:59(14)
12.Benjamin HOFMANS84BELASUB2:23:370:27:28(15)0:52:38(16)1:03:31(16)
13.Nico CEUNEN272BELhamok2:24:530:25:13(7)0:54:53(17)1:04:47(17)
14.John WILHELMS108FINASUB2:27:030:27:52(16)0:58:52(20)1:00:19(15)
15.Thomas BREDO487BELOLV Eifel2:32:030:28:25(17)0:57:31(18)1:06:07(18)
16.Maxime LAVAL324BELHermathenae2:32:550:26:48(13)0:59:57(22)1:06:10(19)
17.François TONNEAU491BELOLV Eifel2:39:150:30:05(19)1:00:50(24)1:08:20(20)
18.Philippe DELANDMETER69BELASUB2:48:230:32:31(21)1:00:40(23)1:15:12(22)
19.Wannes HENDRICKX282BELhamok3:02:290:32:34(22)1:03:29(27)1:26:26(25)
20.Andreas GROTE479SUIOLC SKOG Fribourg3:02:500:31:53(20)1:01:03(26)1:29:54(26)
21.Piotr DELANDMETER70BELASUB3:13:340:40:50(23)1:10:19(28)1:22:25(24)
22.James GOSSELET82BELASUB4:28:390:53:03(25)1:56:39(29)1:38:57(27)
NCLBert MARIEN809BELK.O.L.0:58:55(21)0:58:43(13)
NCLClément DEMEUSE182BELCO LiègeDNS0:50:23(13)0:52:58(6)
NCLDesmond FRANSSEN607BELTROL0:26:21(10)0:51:18(15)NCL
NCLGregoir SCHRAGO136SUICA Rosé (Switserland)DNS1:01:01(25)1:13:36(21)
NCLJeremy GENAR44BELAntwerp OrienteersNCL0:50:03(12)0:57:07(11)
NCLJoost TALLOEN524BELOmega0:24:59(6)0:47:31(6)NCL
NCLJulien DACHE536BELPégase CODNSDNSDNS
NCLNicolas NAPIERALA13FRA5907HF T.A.D. (France)NCL0:57:40(19)1:21:53(23)
NCLWinston FRANSSEN608BELTROL0:47:02(24)NCLDNS
Top

H21  (16)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Cédric AMERIJCKX48BELASUB2:04:570:23:28(1)0:43:03(1)0:58:26(3)
2.Tom GEYPEN513BELOmega2:11:090:27:25(2)0:49:00(2)0:54:44(2)
3.Winand BERNAERS352BELK.O.L.2:15:040:27:59(4)0:54:00(3)0:53:05(1)
4.Gert GEBOERS373BELK.O.L.2:22:190:27:51(3)0:55:33(4)0:58:55(4)
5.Dominik GYSEL477SUIOLC Kapreolo2:24:480:28:26(5)0:55:57(5)1:00:25(5)
6.Nicolas SPILIERS40BELAltaïr Orientation2:35:090:33:31(7)0:57:43(6)1:03:55(6)
7.Dieter COEN588BELTROL2:46:090:33:19(6)1:03:30(9)1:09:20(8)
8.Chenxi ZONG253FRAGuyancourt Orientation 782:51:070:34:23(9)1:10:17(13)1:06:27(7)
9.Lionel JACQUES200BELCO Liège2:51:520:35:08(10)1:01:53(7)1:14:51(9)
10.Olivier DE WOLF810BELK.O.L.2:56:110:34:09(8)1:02:43(8)1:19:19(11)
11.Mickaël MYSOET12FRA5907HF T.A.D. (France)3:03:080:41:14(13)1:04:10(10)1:17:44(10)
12.Mathieu GAREL550FRARaid Orientation Paris3:08:050:38:04(11)1:07:43(11)1:22:18(12)
13.Jonathan BERNAERS351BELK.O.L.3:16:060:39:37(12)1:09:42(12)1:26:47(13)
14.Stijn WOUTERS47BELAntwerp Orienteers4:04:470:49:19(14)1:20:48(14)1:54:40(14)
NCLDamien RIGA219BELCO LiègeDNSDNSDNS
NCLGilbert LEE TING HO686HKGYouth Advance O CDNSDNSDNS
Top

H35  (14)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Jean-Baptiste COLOMB60FRAASUB1:55:360:24:26(2)0:46:06(1)0:45:04(1)
2.François HANZEN196BELCO Liège2:02:480:25:58(4)0:47:01(2)0:49:49(3)
3.Christophe BERNARD52BELASUB2:04:310:25:05(3)0:47:49(4)0:51:37(4)
4.Johann TINCHANT535FRAOTB2:05:040:23:46(1)0:51:30(6)0:49:48(2)
5.Bruno DE LAT364BELK.O.L.2:24:180:28:59(6)0:52:38(7)1:02:41(6)
6.Tim COPPENS360BELK.O.L.2:35:180:31:02(7)0:57:47(8)1:06:29(7)
7.Matthieu PHILIPPE211BELCO Liège2:52:270:32:39(9)1:04:05(10)1:15:43(8)
8.Sylvain CLABAUX426FRALa Boussole Audomaroise2:56:050:32:28(8)1:00:58(9)1:22:39(9)
9.Matthieu RODIER24FRAA.C. Beauchamp3:19:260:38:32(11)1:08:54(11)1:32:00(10)
10.Pieter DE CONINCK363BELK.O.L.3:56:270:52:08(13)1:29:28(12)1:34:51(11)
NCLAlexander HERGERT476GEROL Team FIlder0:26:30(5)0:47:47(3)DNS
NCLHans TALLOEN523BELOmega0:34:59(10)NCL1:00:00(5)
NCLJean-Claude JIMENEZ283BELhamokDNSDNSDNS
NCLNiels VANDENBROELE343BELIndividual (BE)0:43:05(12)0:51:04(5)DNS
Top

H40  (18)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Serguei SMIRNOV681FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation1:56:190:23:50(1)0:40:40(1)0:51:49(4)
2.Tom MARIEN393BELK.O.L.1:57:360:27:26(4)0:46:33(3)0:43:37(1)
3.Jo LINTEN386BELK.O.L.1:59:520:25:46(2)0:45:21(2)0:48:45(2)
4.Gregory PRINS438FRALa Boussole Audomaroise2:08:410:26:21(3)0:47:53(4)0:54:27(6)
5.Dirk GOOSSENS610BELTROL2:10:020:28:32(6)0:51:10(6)0:50:20(3)
6.Patrick MAYERES328BELHermathenae2:10:460:28:03(5)0:48:54(5)0:53:49(5)
7.Jean-Manuel VERPOORTEN339BELHermathenae2:16:390:28:50(7)0:51:23(7)0:56:26(7)
8.Ronald SOMERS402NEDK.O.L.2:23:300:32:10(10)0:53:35(10)0:57:45(8)
9.Dries HEUNINCKX380BELK.O.L.2:30:360:33:13(11)0:53:34(9)1:03:49(9)
10.Jan BOECKX499BELOmega2:35:030:30:42(8)0:51:42(8)1:12:39(12)
11.Michaël BROUWIER311BELHermathenae2:40:190:34:15(13)0:58:51(11)1:07:13(10)
12.Kristof WOLLES306BELhamok2:42:380:31:58(9)0:59:55(12)1:10:45(11)
13.Stephane WILLEMSENS340BELHermathenae2:49:140:34:11(12)1:00:52(13)1:14:11(14)
14.Eero SAUE807ESTASUB2:53:170:35:35(14)1:04:00(14)1:13:42(13)
15.Wim BRIES357BELK.O.L.3:03:110:36:51(15)1:07:22(15)1:18:58(16)
16.Sébastien CARTON643FRAVervins Orientation3:07:120:37:27(16)1:14:35(17)1:15:10(15)
17.Thomas ENGELBEEN369BELK.O.L.3:31:000:43:02(17)1:14:17(16)1:33:41(17)
18.Jean-Yves RASSEL217BELCO Liège4:25:400:43:20(18)1:49:20(18)1:53:00(18)
Top

H45  (44)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Jerome BAUDSON656FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation1:42:270:22:18(1)0:36:45(1)0:43:24(1)
2.Andrew SIMPSON446GBRLeicestershire O. C.1:46:230:24:54(3)0:38:05(2)0:43:24(1)
3.Roger GODDARD234GBRFort Valley Orienteers1:51:330:24:55(4)0:40:08(3)0:46:30(5)
4.Kim JANSEN515BELOmega1:56:160:29:49(16)0:41:02(4)0:45:25(3)
5.Nicolas SILLIEN542BELPégase CO1:58:060:24:57(5)0:47:20(15)0:45:49(4)
6.Alain MAZY204BELCO Liège1:58:350:24:42(2)0:41:51(5)0:52:02(11)
7.Marc KERCKHOFS519BELOmega1:59:320:25:22(6)0:44:45(8)0:49:25(6)
8.Yann Pierrick LEMAIRE248FRAGuyancourt Orientation 782:01:560:26:50(8)0:43:28(7)0:51:38(10)
9.Vincent SILLIEN543BELPégase CO2:03:390:25:37(7)0:42:54(6)0:55:08(14)
10.Quentin GILLET195BELCO Liège2:03:450:27:38(10)0:46:23(13)0:49:44(7)
11.Antoine POULAIN170FRACO COLMAR2:05:550:27:25(9)0:44:53(9)0:53:37(13)
12.Gérald SOUWEINE99BELASUB2:12:530:29:27(12)0:47:24(16)0:56:02(15)
13.Roel SMOLDERS401BELK.O.L.2:13:480:30:53(18)0:46:17(12)0:56:38(16)
14.François LAMBERT574BELThOR2:14:120:28:37(11)0:52:23(24)0:53:12(12)
15.Yann REICH174FRACO COLMAR2:14:370:29:47(15)0:47:37(17)0:57:13(17)
16.Frédéric DHONDT185BELCO Liège2:15:300:30:41(17)0:46:11(10)0:58:38(19)
17.Erwin BOGAERTS353BELK.O.L.2:19:040:32:27(22)0:47:07(14)0:59:30(20)
18.Bob DE CLERCQ594BELTROL2:22:340:29:30(13)0:51:12(20)1:01:52(25)
19.Laurent SCHIMPF155FRACapOnord Sports d'Orientation2:22:380:36:07(30)0:49:05(18)0:57:26(18)
20.Michael HOCK474BELO.L.G. St. Vith ARDOC2:24:230:31:47(20)0:52:12(22)1:00:24(22)
21.Eric MATTART326BELHermathenae2:24:590:31:13(19)0:51:28(21)1:02:18(26)
22.Frank LEMY538BELPégase CO2:28:440:32:03(21)0:55:30(29)1:01:11(23)
23.Jean Luc LEGALLAIS162FRACO COLMAR2:29:280:32:46(24)0:55:12(28)1:01:30(24)
24.Jérôme CZERNIAK16FRA6205HFO22:33:340:34:58(28)0:58:35(32)1:00:01(21)
25.Patrick HOCK475BELO.L.G. St. Vith ARDOC2:34:070:34:25(27)0:54:48(27)1:04:54(28)
26.Alistair FRONHOFFS79BELASUB2:34:170:33:30(26)0:52:22(23)1:08:25(32)
27.Tim DILEN368BELK.O.L.2:34:320:32:34(23)0:53:41(25)1:08:17(30)
28.Pascal MYLLE291BELhamok2:35:240:33:15(25)0:57:08(30)1:05:01(29)
29.Tino NIJST522BELOmega2:49:280:35:01(29)1:04:53(36)1:09:34(34)
30.Damien BOUVY180BELCO Liège2:51:050:38:05(32)1:04:42(35)1:08:18(31)
31.Samuël TONNEAU493BELOLV Eifel3:04:510:37:50(31)1:00:22(34)1:26:39(35)
32.Bert MERTENS129BELBorasca3:27:390:47:25(35)1:10:02(38)1:30:12(36)
33.François MOREAU-DESCOINGS670FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation3:37:340:39:15(33)1:18:39(41)1:39:40(37)
34.Philippe VANSCHUYTBROECK545BELPégase CO3:38:520:40:49(34)1:12:13(40)1:45:50(38)
NCLAdriaan DAEM237FRAGuyancourt Orientation 78NCL0:46:15(11)0:51:17(9)
NCLEric DEPANNEMAECKER144FRACapOnord Sports d'Orientation0:54:14(26)NCL
NCLFrançois LEFEBVRE152FRACapOnord Sports d'Orientation1:00:02(33)
NCLGauthier FLANDRIN429FRALa Boussole Audomaroise0:29:31(14)DNS1:04:32(27)
NCLHervé RAU153FRACapOnord Sports d'Orientation0:58:02(31)
NCLJan COOLS592BELTROLNCLDNSDNS
NCLNatasa AJDANIC563SRBSK DMBDNSDNS
NCLPatrick BLEYENS582BELTROL0:50:19(36)1:11:38(39)NCL
NCLYannick BECUWE140FRACapOnord Sports d'Orientation0:49:47(19)0:50:04(8)
NCLYoann BRUNOT142FRACapOnord Sports d'Orientation1:05:21(37)1:08:31(33)
Top

H50  (41)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Jason INMAN235GBRFort Valley Orienteers1:51:520:25:46(3)0:40:52(1)0:45:14(2)
2.Olivier DE SMUL506BELOmega1:55:120:25:26(2)0:46:05(5)0:43:41(1)
3.Andrew MONRO471GBRNorth Gloucestershire O.C.1:59:310:26:45(7)0:43:36(3)0:49:10(4)
4.Jean-Pierre DERAMOUDT279BELhamok1:59:540:26:13(5)0:46:11(6)0:47:30(3)
5.Jérôme DANEL659FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation2:02:190:25:08(1)0:47:09(9)0:50:02(5)
6.Pierre-Emmanuel DEMEUSE183BELCO Liège2:04:330:26:15(6)0:46:44(8)0:51:34(8)
7.Joel ICEAGA242FRAGuyancourt Orientation 782:05:350:27:37(10)0:46:33(7)0:51:25(7)
8.Donald VAN BOVEN622BELTROL2:13:130:27:40(11)0:45:19(4)1:00:14(19)
9.Franky COOLS591BELTROL2:14:070:29:50(14)0:53:40(19)0:50:37(6)
10.Christophe AMERIJCKX49BELASUB2:14:140:26:52(8)0:47:55(11)0:59:27(16)
11.Noël NIJSTEN130BELBorasca2:15:170:27:25(9)0:43:33(2)1:04:19(24)
12.Christophe BARBIER309BELHermathenae2:15:180:25:55(4)0:51:54(14)0:57:29(12)
13.Chris POOLE157GBRCleveland Orienteering KLub2:19:290:33:12(23)0:49:31(12)0:56:46(10)
14.Remo MADELLA547ITAPolisportiva G. Masi2:20:230:28:52(12)0:54:38(23)0:56:53(11)
15.Wim VERVOORT630BELTROL2:21:330:29:06(13)0:47:54(10)1:04:33(25)
16.Yves DE MITS602BELTROL2:22:220:30:42(17)0:52:41(15)0:58:59(14)
17.Manuel ZENEVRE568FRATerres d'O2:22:470:30:09(15)0:51:51(13)1:00:47(21)
18.Gunther DEFERME277BELhamok2:23:430:35:50(28)0:54:56(24)0:52:57(9)
19.Richard ROBINSON579BELThOR2:24:350:32:06(20)0:53:53(21)0:58:36(13)
20.Stephane PRUVOST441FRALa Boussole Audomaroise2:27:110:30:57(18)0:53:18(18)1:02:56(23)
21.Christian GILLET81BELASUB2:28:250:30:41(16)0:57:40(27)1:00:04(18)
22.Brad CONNOR232GBRFort Valley Orienteers2:29:290:34:47(25)0:52:54(16)1:01:48(22)
23.Fyhn NILSEN ESPEN565NORStavanger Orienteringsklubb2:31:460:34:51(26)0:56:54(25)1:00:01(17)
24.Antoine JOLLY245FRAGuyancourt Orientation 782:33:350:32:24(21)1:01:50(29)0:59:21(15)
25.Yves GOMREE260BELHainaut O.C.2:35:290:34:09(24)0:54:30(22)1:06:50(26)
26.David MASSON2FRA2108BF Talant SO2:36:550:31:38(19)0:53:08(17)1:12:09(30)
27.Ronald HENDRIKS469NEDMINOR2:37:370:35:32(27)0:53:46(20)1:08:19(27)
28.Fabian BIEVELEZ179BELCO Liège2:38:400:32:31(22)0:57:37(26)1:08:32(28)
29.Tero JULKUNEN455FINLounais-Hämeen Rasti2:42:460:38:02(31)1:04:05(31)1:00:39(20)
30.Auke SCHILDER38NEDAltaïr Orientation3:00:090:39:05(32)1:03:17(30)1:17:47(34)
31.Philippe ARROQUI138FRACapOnord Sports d'Orientation3:02:410:39:32(33)1:12:31(36)1:10:38(29)
32.Gert Michael BINDER478AUTOLC SKOG Fribourg3:04:550:37:05(30)1:04:19(33)1:23:31(35)
33.Pascal PLUVINAGE122BELBalise 103:05:050:35:50(28)1:04:17(32)1:24:58(36)
34.Pierre-Michel DURIEUX31BELAltaïr Orientation3:05:500:43:50(38)1:07:33(35)1:14:27(31)
35.Jan VAN LOMMEL413BELK.O.L.3:14:170:41:08(35)1:18:08(37)1:15:01(32)
36.Stefano BOVERI548ITAPunto Nord3:17:210:43:30(37)1:06:27(34)1:27:24(37)
37.Michel CHRISTIANE110BELBalise 103:55:430:40:39(34)1:41:28(39)1:33:36(38)
NCLDavid MOLL165FRACO COLMARNCL1:01:02(28)DNS
NCLFrank AERDEN348BELK.O.L.0:41:34(36)NCL1:42:14(39)
NCLKoen CROONS503BELOmegaNCL1:18:34(38)1:16:07(33)
NCLRonny LAUWEREYS342BELIndiv.DNSDNSDNS
Top

H55  (33)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Jon CROSS233GBRFort Valley Orienteers1:57:110:25:20(1)0:41:28(2)0:50:23(3)
2.Dirk DEIJGERS278BELhamok1:59:400:26:29(2)0:43:12(4)0:49:59(1)
3.Serge BAERT472BELOLV Eifel2:01:130:29:04(6)0:42:03(3)0:50:06(2)
4.Andre DE VEIRMAN603BELTROL2:07:440:28:40(5)0:46:27(8)0:52:37(4)
5.Guy TIREZ175BELCO COLMAR2:08:340:26:48(3)0:38:34(1)1:03:12(11)
6.Bart MELLEBEEK287BELhamok2:15:020:28:14(4)0:44:36(5)1:02:12(9)
7.Rudi AERTS497BELOmega2:17:050:29:28(9)0:45:58(7)1:01:39(8)
8.Hendrik VAN HOEY626BELTROL2:18:180:29:50(11)0:48:22(11)1:00:06(7)
9.Jean-Claude MARION135SUICA Rosé (Switserland)2:19:390:29:22(8)0:47:08(9)1:03:09(10)
10.Philippe PAPIN673FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation2:22:070:31:10(12)0:52:58(16)0:57:59(6)
11.Erik VAN DYCK625BELTROL2:26:420:29:47(10)0:52:06(15)1:04:49(13)
12.Markku PAIJA460FINLounais-Hämeen Rasti2:27:520:33:35(16)0:49:42(12)1:04:35(12)
13.Benoît DEFRAIGNE66BELASUB2:36:290:35:26(17)0:51:26(13)1:09:37(16)
14.Jean-François LOTERIE10FRA5907HF T.A.D. (France)2:36:580:33:00(15)0:54:03(17)1:09:55(17)
15.Patrick KORSTJENS385BELK.O.L.2:37:510:32:03(13)0:57:03(20)1:08:45(15)
16.Didier DARIMONT449BELLOST2:45:300:35:41(18)0:54:44(18)1:15:05(18)
17.Christian DUTERAGE239FRAGuyancourt Orientation 782:46:530:37:47(22)1:00:31(23)1:08:35(14)
18.Peter GRAU484SUIOLG Zurich2:52:350:36:04(20)0:59:47(22)1:16:44(20)
19.Jean Luc GLASSET241FRAGuyancourt Orientation 782:54:010:38:11(23)0:58:15(21)1:17:35(21)
20.Eddy JANSEN383BELK.O.L.2:56:440:40:29(25)1:01:08(24)1:15:07(19)
Michel LEJEUNE325BELHermathenae2:56:440:36:51(21)1:02:02(26)1:17:51(23)
22.Wolfgang VILZ639GERTV Eitelborn2:58:040:32:33(14)1:06:52(27)1:18:39(24)
23.Jean THEATE338BELHermathenae3:04:020:44:54(27)1:01:28(25)1:17:40(22)
24.Jean Luc CLAUDEPIERRE159FRACO COLMAR3:27:090:39:21(24)1:09:55(28)1:37:53(25)
25.Philippe BELAUD549FRARaid Orientation Paris4:21:550:59:12(30)1:29:26(30)1:53:17(27)
26.Norbert DEMEYERE367BELK.O.L.5:25:241:04:15(31)1:43:23(32)2:37:46(28)
NCLDanny SWERTS298BELhamok0:52:12(28)1:17:15(29)NCL
NCLEtienne BAERT139FRACapOnord Sports d'OrientationNCL0:52:05(14)
NCLKarl VERVOORT629BELTROL0:29:18(7)0:47:10(10)DNS
NCLMarc EVRARD32BELAltaïr Orientation0:35:42(19)0:55:54(19)NCL
NCLPierre LATASTE161FRACO COLMAR0:45:23(6)0:54:43(5)
NCLThomas ELGOOD156GBRCHIGWELL0:44:53(26)DNS1:42:45(26)
NCLThomas GÖRTELMEYER470GERMTK Bad Harzburg0:53:00(29)1:30:25(31)NCL
Top

H60  (45)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Luc MELIS286BELhamok1:44:020:25:20(2)0:36:43(1)0:41:59(1)
2.Christian STOFFELS126BELBalise 101:46:570:23:54(1)0:39:03(2)0:44:00(3)
3.Wiet LAENEN613BELTROL1:50:360:27:36(5)0:39:05(3)0:43:55(2)
4.Philippe TAELEMANS103BELASUB1:59:380:27:15(4)0:45:44(7)0:46:39(6)
5.Joël POULAIN93FRAASUB2:00:130:27:53(6)0:45:06(6)0:47:14(7)
6.Jean-François MORLON4FRA2108BF Talant SO2:00:360:27:54(7)0:47:04(9)0:45:38(4)
7.Nikolaj WANNER482GEROLG Siegerland2:01:060:28:34(8)0:40:36(4)0:51:56(13)
8.Patrick MOSSOUX540BELPégase CO2:02:060:27:07(3)0:46:46(8)0:48:13(8)
9.Franz SCHMIDT556GERRun Fun Oberkirch2:04:030:29:33(9)0:41:01(5)0:53:29(15)
10.Franck GUERIN684FRAYcone SENS2:09:000:29:48(10)0:53:29(17)0:45:43(5)
11.Jean-Noël DEBEHOGNE65BELASUB2:09:520:31:32(12)0:49:56(13)0:48:24(9)
12.Michel DICKBURT661FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation2:14:030:33:35(16)0:49:37(12)0:50:51(11)
13.Pascal LEGERE668FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation2:14:160:30:25(11)0:53:02(16)0:50:49(10)
14.Dominique STAS100BELASUB2:18:130:32:21(15)0:54:17(19)0:51:35(12)
15.Jan TOELEN410BELK.O.L.2:24:080:34:54(19)0:48:39(10)1:00:35(21)
16.Jan VAN DER ELST531BELOmega2:28:070:36:32(21)0:51:44(15)0:59:51(20)
17.Philippe SINAEVE125BELBalise 102:30:360:32:19(14)0:55:30(24)1:02:47(25)
18.Dominique BRUYLANT57BELASUB2:31:190:36:24(20)0:53:42(18)1:01:13(22)
19.Johan DE CONINCK362BELK.O.L.2:31:400:42:51(29)0:55:14(23)0:53:35(16)
20.Rauno LAINE457FINLounais-Hämeen Rasti2:32:060:34:29(18)0:59:37(29)0:58:00(18)
21.Michel TILKIN223BELCO Liège2:33:590:34:26(17)0:54:56(21)1:04:37(27)
22.Marc VANDEMEULEBROEK107BELASUB2:35:060:38:16(24)0:54:25(20)1:02:25(24)
23.Christian IMBRECHTS86BELASUB2:35:390:38:58(25)0:58:11(27)0:58:30(19)
24.Anne HEIKOOP379NEDK.O.L.2:37:260:37:40(22)0:55:08(22)1:04:38(28)
25.Philippe DOFFIGNY118BELBalise 102:39:540:41:31(26)0:56:15(25)1:02:08(23)
26.Jean-Pol HOULMONT199BELCO Liège2:40:130:45:59(31)0:57:42(26)0:56:32(17)
27.Patrick VAN BOSCH621BELTROL2:50:180:38:11(23)1:07:56(31)1:04:11(26)
28.André VANHULST127BELBalise 102:53:570:42:15(28)0:58:41(28)1:13:01(32)
29.Paul CORTHOUTS361BELK.O.L.2:54:400:41:56(27)1:07:31(30)1:05:13(29)
30.Emmanuel VAN HULLEBUS301BELhamok3:08:200:44:11(30)1:16:10(36)1:07:59(30)
31.Pascal JEANBLANC663FRAVilleneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation3:24:450:51:22(33)1:18:00(38)1:15:23(35)
32.Felipe MARTOS SANCHEZ264ESPHainaut O.C.3:36:050:52:53(34)1:20:11(39)1:23:01(36)
33.Jacques FLORIN190BELCO Liège3:48:170:53:19(35)1:14:10(34)1:40:48(41)
34.Daniel COFFE21FRAA.C. Beauchamp3:53:410:49:12(32)1:32:27(40)1:32:02(38)
35.Christian CHALON29BELAltaïr Orientation4:04:140:58:17(38)1:33:47(41)1:32:10(39)
36.Willy NICASI395BELK.O.L.4:21:220:56:37(37)1:45:05(42)1:39:40(40)
NCLAnders LARSSON89SWEASUB0:31:41(13)0:50:44(14)DNS
NCLAndré PIERLOT212BELCO LiègeNCL0:49:11(11)0:52:39(14)
NCLChristian MOLINE207BELCO Liège1:16:24(39)1:16:06(35)NCL
NCLDirk FABRÉ509BELOmegaDNSDNSDNS
NCLEric GIAUX119BELBalise 10NCL1:11:08(33)1:11:21(31)
NCLJean-Pierre PIRAPREZ121BELBalise 10NCL1:08:29(32)1:13:33(33)
NCLPeter DEWULF606BELTROLDNSDNSDNS
NCLPhilippe DEVILLE116BELBalise 100:53:20(36)NCL1:13:43(34)
NCLPierre DAVID114BELBalise 10NCL1:16:17(37)1:23:56(37)
Top

H65  (36)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Paul ALLE560FRASCAPA NANCY Orientation1:52:170:26:30(2)0:33:59(1)0:51:48(1)
2.Guido RHYN480SUIOLG Herzogenbuchsee1:54:320:26:22(1)0:35:55(2)0:52:15(2)
3.Andre AERTS270BELhamok2:01:280:30:00(4)0:37:31(5)0:53:57(3)
4.Adrie VAN OPSTAL414NEDK.O.L.2:02:250:29:33(3)0:36:57(4)0:55:55(4)
5.Uwe KRAUSBAUER231GERCTG Koblenz2:08:250:31:32(7)0:39:56(6)0:56:57(6)
6.Philippe CLAPUYT59BELASUB2:09:260:30:54(6)0:40:34(7)0:57:58(7)
7.Patrick WALLAERT533BELOmega2:16:560:34:45(9)0:41:08(9)1:01:03(9)
8.Servais HICK198BELCO Liège2:19:280:30:22(5)0:36:41(3)1:12:25(13)
9.Ferdinand GEBOERS372BELK.O.L.2:24:240:33:45(8)0:40:55(8)1:09:44(11)
10.Jackie VANDIJCK416BELK.O.L.2:25:300:43:31(21)0:41:30(10)1:00:29(8)
11.Marc BRIERS354BELK.O.L.2:40:270:40:18(15)0:44:33(13)1:15:36(17)
12.David ROACH467GBRLuxembourg Orienteering Club2:42:170:36:26(10)0:52:50(19)1:13:01(14)
13.Hélier WIBART25FRAA.C. Beauchamp2:47:060:38:14(13)0:44:16(12)1:24:36(23)
14.Bruno VANDERMEULEN226BELCO Liège2:55:020:43:07(20)0:52:59(20)1:18:56(19)
15.Christian BOTTEMER133FRAC.O. Strasbourg Europe2:56:530:37:24(11)0:55:32(24)1:23:57(21)
16.Jean-Michel GOFFINET120BELBalise 102:57:490:45:51(23)0:49:01(15)1:22:57(20)
17.Pierre PARMENTIER92BELASUB2:59:120:42:05(17)0:48:49(14)1:28:18(25)
18.Karl -Heinz SEEFELD494GEROLV Uslar 1976 e.V.3:05:520:41:51(16)0:56:54(27)1:27:07(24)
19.Francis KRIER87BELASUB3:12:010:49:18(25)0:53:49(21)1:28:54(26)
20.Vasil SILIN562GERSILIN3:22:430:44:45(22)0:55:55(25)1:42:03(28)
21.Léonard THIENPONDT104BELASUB3:58:100:48:43(24)1:05:06(30)2:04:21(32)
NCLAlbert VAN CANEGHEM411BELK.O.L.0:39:32(14)0:49:34(16)NCL
NCLChris ADDIERS495BELOmegaNCL0:55:19(23)1:30:39(27)
NCLEric HULLY34BELAltaïr OrientationNCLNCL1:07:36(10)
NCLEtienne VANDEGHINSTE41BELAltaïr OrientationNCL0:50:41(18)1:24:21(22)
NCLFerdinand HANSES637GERTUS Bramsche0:42:54(19)0:53:59(22)NCL
NCLGilles BAQUEREY158FRACO COLMARNCL0:56:14(26)1:51:06(29)
NCLJacques HOFMANS85BELASUB0:37:41(12)NCL1:13:33(15)
NCLJohan CLAES273BELhamok0:58:05(27)NCL1:15:00(16)
NCLJulien VAN BOSCH620BELTROL0:42:33(18)NCLDNS
NCLMikael STERN346SWEJärla OrienteeringDNSDNS0:56:21(5)
NCLMike CAPPER447GBRLimestone cowboysNCL0:44:02(11)1:11:26(12)
NCLPaul BOLSENS583BELTROL1:07:05(28)NCL1:55:46(30)
NCLPeter GEBOERS374BELK.O.L.NCL0:58:47(28)1:57:36(31)
NCLPhilippe HECQ261BELHainaut O.C.NCL0:50:19(17)1:17:02(18)
NCLPierre DIEUDONNE117BELBalise 100:50:48(26)1:00:33(29)DNS
Top

H70  (21)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Jean BREDO486BELOLV Eifel2:02:230:35:27(3)0:41:58(3)0:44:58(1)
2.Mark GLAISHER557GBRSAXONS OC2:02:590:32:17(1)0:39:13(1)0:51:29(2)
3.Rogier VANAKEN532BELOmega2:15:300:34:17(2)0:45:23(6)0:55:50(3)
4.Jacques SILVESTRE222BELCO Liège2:22:260:39:28(5)0:44:04(4)0:58:54(4)
5.Jean-Claude DUPONT186BELCO Liège2:29:460:41:45(6)0:46:43(7)1:01:18(5)
6.Willy LAMON37BELAltaïr Orientation2:37:400:47:32(13)0:48:06(9)1:02:02(6)
7.Frans WENS631BELTROL2:38:210:38:18(4)0:47:31(8)1:12:32(11)
8.Libor MAKOVICKA163FRACO COLMAR2:41:200:44:05(10)0:54:17(12)1:02:58(7)
9.Anton BUYTAERT502BELOmega2:46:100:43:06(8)0:49:20(10)1:13:44(13)
10.Dominique SCHUTJES296BELhamok2:46:510:43:23(9)0:44:18(5)1:19:10(17)
11.Marcel OEYEN294BELhamok2:47:140:42:52(7)0:50:17(11)1:14:05(14)
12.Georges BARBIER28BELAltaïr Orientation3:00:230:45:29(12)1:04:12(17)1:10:42(9)
13.Robert SCUVEE221BELCO Liège3:04:210:50:18(15)1:01:09(14)1:12:54(12)
14.Eddie DE KERF596NEDTROL3:04:340:44:20(11)1:03:24(15)1:16:50(16)
15.Eddie DESMEDT605BELTROL3:05:570:49:26(14)1:04:07(16)1:12:24(10)
16.Georges DICKER72BELASUB3:12:520:51:06(16)1:07:02(19)1:14:44(15)
NCLBernardo OUDIN167FRACO COLMAR0:51:30(17)1:06:33(18)DNS
NCLGeorges TIMMERMANS407BELK.O.L.NCL0:56:15(13)1:32:30(18)
NCLGuy CHATELAIN315BELHermathenae1:06:37(18)NCL2:01:45(19)
NCLIvo TIMMERMANS408BELK.O.L.NCL0:40:07(2)1:04:29(8)
NCLKlaus HELD489BELOLV EifelDNSDNSDNS
Top

H75  (14)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Freddy SILLIEN541BELPégase CO1:37:250:25:48(1)0:31:57(1)0:39:40(2)
2.Mike IN 'T GROEN612NEDTROL1:52:210:26:49(2)0:46:59(2)0:38:33(1)
3.Vic VANDERSTRAETEN302BELhamok2:13:360:31:34(4)0:48:49(3)0:53:13(7)
4.Dirk ZWIKKER635NEDTROL2:14:050:36:05(6)0:51:06(4)0:46:54(3)
5.Jacques FLAMENT76BELASUB2:23:440:37:05(9)0:55:14(6)0:51:25(5)
6.Gérard LEFRANÇOIS23FRAA.C. Beauchamp2:28:350:33:21(5)0:57:05(7)0:58:09(8)
7.Jos THYS300BELhamok2:32:300:37:42(10)1:03:14(9)0:51:34(6)
8.Jos HOUBEN381BELK.O.L.2:37:540:36:36(8)1:10:30(12)0:50:48(4)
9.Georges RENNOTTE336BELHermathenae2:43:210:36:11(7)1:06:12(10)1:00:58(9)
10.Jos BYLEMANS359BELK.O.L.2:45:010:45:17(11)0:51:50(5)1:07:54(11)
11.Ruud SCHONEWILLE131NEDBorasca3:06:080:52:05(12)1:10:26(11)1:03:37(10)
NCLJean BAISIPONT581BELTROLNCL1:16:20(13)1:16:07(12)
NCLJean Paul HUMBERTCLAUDE147FRACapOnord Sports d'Orientation0:30:03(3)1:00:02(8)
NCLOswald VAN BOCKSTAL619BELTROLNCL1:18:02(14)NCL
Top

H80  (3)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Alfons BOSCH584BELTROL2:54:460:42:19(2)1:07:11(1)1:05:16(2)
2.Jean-Pierre VAN DER CRUYS106BELASUB4:50:561:03:45(3)1:45:02(2)2:02:09(3)
NCLLucien TONNEAU492BELOLV Eifel0:41:58(1)DSQ0:55:59(1)
Top

H85  (1)

[H:]M:SRace 1Race 2Race 3
1.Jan VAN HEES412BELK.O.L.4:12:231:11:26(1)1:31:52(1)1:29:05(1)
Top

Total

K.O.L.72
ASUB62
TROL54
CO Liège51
Omega39
hamok39
Villeneuve d'Ascq Lille Métropole Orientation30
Hermathenae27
La Boussole Audomaroise24
CO COLMAR20
Balise 1019
Guyancourt Orientation 7819
CapOnord Sports d'Orientation18
Altaïr Orientation16
Hainaut O.C.16
Lounais-Hämeen Rasti14
Vervins Orientation13
Pégase CO11
ThOR11
OLV Eifel9
5907HF T.A.D. (France)8
A.C. Beauchamp6
2108BF Talant SO5
Antwerp Orienteers5
LOST5
Raid Orientation Paris5
6205HFO24
Borasca4
Fort Valley Orienteers4
CA Rosé (Switserland)3
Individual (BE)3
Kent orienteers3
O.L.G. St. Vith ARDOC3
Terres d'O3
CTG Koblenz2
Luxembourg Orienteering Club2
OLC SKOG Fribourg2
OLG Siegerland2
OLG Zurich2
OTB2
SAXONS OC2
SILIN2
Ycone SENS2
C.O. Coeur de Savoie1
C.O. Strasbourg Europe1
CHIGWELL1
Cleveland Orienteering KLub1
Indiv.1
Järla Orienteering1
Kölner -O team1
Leicestershire O. C.1
Limestone cowboys1
MINOR1
MTK Bad Harzburg1
North Gloucestershire O.C.1
OL Team FIlder1
OLC Kapreolo1
OLG Herzogenbuchsee1
OLV Uslar 1976 e.V.1
Olifant1
Polisportiva G. Masi1
Punto Nord1
Run Fun Oberkirch1
SC Achmer1
SCAPA NANCY Orientation1
SK DMB1
Southern Navigators1
Stavanger Orienteringsklubb1
TUS Bramsche1
TV Eitelborn1
Tullinge SK1
WOLF Haltern1
Youth Advance O C1
Total: 673